Dorostenecká rezerva za plný počet!

První únorovou sobotu byla na programu dorostenecká liga naší panterské rezervy. Konalo se tak v našem pátečním tréninkovém centru na Zličíně, které dobře známe. Tentokráte jsme na turnaj dorazili v trošku zúžené sestavě s jednou posilou z dorosteneckého „áčka“.

První zápas nás čekal tým Florbalové akademie z Mladé Boleslavi, který též nebyl úplně v nejsilnější sestavě. První část byla plná očekávání a oťukávání taktik našeho soka. Než stačilo uběhnout prvních pět minut utkání, už jsme byli v pozici dotahujícího. Bylo jasné, že se nesmíme nechat uspat soupeřovou pomalou a nerozvážnou rozehrávkou, a tak jsme museli začít napadat a hlavně dávat góly. Branky z našich holí začaly padat pár minut po soupeřově otevření skóre a do přestávky už jsme vedli 2:1. Po pauze bylo jasné, že musíme ještě dosti zabrat, ale co čert nechtěl, neuběhla ani minuta a bylo opět vyrovnáno. Třetina pokračovala ve stylu hry nahoru-dolu. Konec třetiny nám přál v podobě dvouminutovky, kdy jsme třemi góly dokázali strhnout zápas na svou stranu (5:2). Třetí třetina se nesla v duchu té předchozí, ale skóre se výrazněji až na přidání po dvou brankách na obou stranách neměnilo a z mače vzešel vítězně tým Panthers Praha.

Po tří zápasové pauze nás čekal soupeř, kterému jsem měli co vracet z prvního vzájemného zápasu. Taktika, počkat s čím vyrukuje soupeř, nám opět moc nevyšla. Přesně po 1:11 jsme podobně jako v prvním zápase museli dotahovat manko. Evidentně kluci potřebují větší motivaci do zápasu, a tedy vždy si raději nechají dát branku a musejí tak dotahovat. Gólová mašina se tak rozjela až po vyrovnávací brance, po které tam spadlo skoro vše, co mířilo směrem k soupeřově bráně. Stav po první třetině byl pohodlných 4:1 pro nás. Další herní část byla stejná, čekali jsme na soupeře a kolik brejkových situací nám dovolí. Z našeho pohledu opět třetina s výborným herním nasazením a nádherným náskokem v podobě 6:1. Celkově poslední hrací část turnaje byla až na pár ostrých faulů, které skončily soupeřovým vyloučením na 5 minut, opět herním nasazením super a tří brankový příspěvek jen podtrhl dnešní týmovou hru.

Chtěl bych poděkovat všem, co přišli své ratolesti nebo kamarády podpořit na tomto turnaji. Oba soupeři sice měli individuality, ale kluci předvedli suprovou týmovou spolupráci, nasazení a ochotu bojovat až do konce.

Děkuji všem za hezký turnaj a příště (17.2.) v radlickém svatostánku na shledanou.

Panthers Praha B 7:4 Florbalová akademie MB (online)

Panthers Praha B 9:2 FBC Kralupy nad Vltavou (online)

Autor: Richard Filikar