Elévové v Rudné na výbornou

Na mladé naděje – Elévy A čekalo v letošním ročníku první pořádání, které se uskutečnilo nedaleko za Prahu, v tělocvičně spřátelené ZŠ Rudná.

Všichni účastníci turnaje přijeli dobře naladění a to byla pozitivní předzvěst. V prvním utkání nás čekala Sparta, která nás první půlku hodně potrápila, avšak druhá desetiminutovka byla již v naší režii a týmovou píli se podařilo obrátit utkání v náš prospěch. Kluci se potřebovali více probrat a zvyknout si na místní povrch.

Před druhým utkáním bylo papírově hodně jasné, kdo je favorit. Klukům bylo kladeno na srdce, aby byli důrazní a nepodcenili soupeře, což se ale bohužel podařilo plnit na 100% jen prvních 10 minut. Nakonec jsme to pojali jako brankové hody, kde si gólový zápis odškrtl každý hráč.

A poslední utkání – finále – jsme odehráli proti druhé Spartě, která se toho turnaje účastnila. Byl to těžší oříšek; na klucích byla znát únava a každý chtěl vzít tu zodpovědnost na sebe a rozhodnout utkáni v náš prospěch, ale po posledním hvizdu se mohl radovat soupeř.

Hráči předvedli týmový výkon, za což jim patří velká pochvala. Musíme ještě zapracovat na přesnosti střelby společně s vytrvalostí, abychom zvládli odmakat všechna tři utkáni na 100%.

Děkuji všem zúčastněným a budeme se těšit na dalším turnaji.

Autor: Andrea Andy Nováková