Muži A: Po nepřesvědčivém výkonu z Jaroměře bez bodu

K 18. kolu Národní ligy vyrazili naši elitní Muži do daleké Jaroměře, aby hráli o další důležité body. Když je jeden z příchozích diváků uvítal větou, že doufá, že uvidí hodně gólů, náš tým ho ubezpečil, že dorazil správně, protože oba týmy holdují útočnému florbalu. Při příjezdu do Jaroměře už byly známy výsledky prezidentských voleb, tak se naši hoši mohli plně soustředit na zápas a po taktické poradě v šatně šli na to.

Od první minuty se hrál opatrný florbal a žádný z týmů se nehnal dopředu. V 11. minutě byl však za sekání vyloučen Tomiška a nabídnutou početní výhodu Jaroměř po minutě využila, když se nechytatelnou střelou prosadil Hofman. Týpci z Prahy ale nevěšeli hlavy, na střídačce si řekli, že 1 gól nic neznamená a že mají dost času na to, aby vyrovnali a zápas otočili. Možnost měli už v 18. minutě, kdy se přestupkem provinil pro změnu hráč Jaroměři. Byla to to však tým Jaroměře, komu se v přesilovce Panthers podařilo skórovat. Až v poslední minutě se podařilo vstřelit gól i hostům, když granátem nad nohu snížil na 2:1 Ptáčník.

Před druhou třetinou dostali Panteři od trenéra jasné pokyny – hrát jednodušeji a aktivněji na balónu. To, co si hostí řekli v šatně, bohužel absolutně neplnili na hřišti. Měli problém se dostat na útočnou polovinu a obránci měli strach cokoli udělat. Většina týmu se nesoustředila na svůj výkon, ale hodnotila výkony ostatních hráčů. Logicky tak měli v prostřední části utkání více ze hry domácí a do šatny se šlo za nepříznivého stavu 5:2.

Pokud Panthers nechtěli odjíždět z Jaroměře s debaklem, bylo nutné v poslední části hru konečně zlepšit. A tak se i stalo. Zapnuli a začali hrát svou hru, zodpovědně bránili (i přestože tam pořád nějaké mouchy jsou). Dopředu hráli agresivně a s chutí a soupeři pořádně zatápěli. Bohužel, zapnout až ve 3. třetině nestačí. Přestože ji naši hoši vyhráli, tak na otočení zápasu to nestačilo a z Jaroměře odjížděli po porážce 7:5 bez bodu.

Po zápase si celý tým na 15 minut sednul do rohu a probíral, co je špatně a co je třeba změnit do dalších zápasů. Na trenéra Jenšíka tato debata udělala dojem, věří, že do dalších zápasů půjde jeho mančaft s chutí a optimismem. Doufá, že nezůstane jen u řečí a přejde se i k činům.

18. kolo Národní ligy: TJ Sokol Jaroměř – Panthers Praha 7:5 (2:1, 3:1, 2:3)  online

Autor: Lukáš Jenšík