Pápá koši. Starší žáci B smetli všechny soky a postupují o soutěž výš!

Alespoň jeden důvod k radosti přinesli v ponuré sobotní odpoledne svým rodičům Starší žáci B. Ti si nejprve v dopoledním programu zajistili účast ve finále, ve kterém následně v době sčítání hlasů otočili nepříznivý vývoj s Tatranem a postoupili do vyššího koše!

Ranní klání s Olympem nás zastihlo v oslnivé formě. Obrana v čele s jistým Alexem fungovala na jedničku, útok naproti tomu svorně zapaloval soupeřovo brankoviště, brzy jsme se tak dostali do vedení, které zařídili Honza Berka a nadpozemsky (čti „tak, že sám nezavinil tři góly za poločas“) hrající Kuba Vycpálek. Olymp sice dokázal snížit v přesilovce, ještě do sirény ale zpět na dvoubrankové vedení zvýšil opět Vycpy, následně ještě na 4:1 upravil a své vyloučení napravil Honza Ješetický.

Obavy z možného ukolébání se výsledkem, které by rozhodně nebyl první ani poslední, rozprášil už po necelé minutě Šíma Jelínek, který v úniku vykoupal gólmana a dal tak svůj první gól ve starších žácích. Po vzoru první poloviny to i nadále byla hra na jednu branku, mnoho šancí ale zůstalo nevyužito, takže na 6:1 zvyšoval až téměř po osmi minutách Pavel Pánek. To ale stále nebylo vše, soupeř zcela rezignoval na jakoukoliv hru a dával nám tak prostor k nevídaným kombinacím, které zvedaly rodiče ze sedaček – po jedné z nich se k míčku dostal Kuba Neuberg, který schoval svou střelu z půlky až k podlaze a stanovil tak konečné skóre na 7:1.

Druhým soupeřem nám bylo o skoro tři hodiny později pražské Flobo, vedené legendárním taktikem Mírou Hladíkem. I tentokrát jsme začali slušně, oproti zápasu s Olympem jsme se ale o poznání náročněji dostávali do zakončení. Pokud by se počítala statistika držení míčku, měli bychom jasně navrch, ani rychlé kombinace však nevedly k vytvoření lepší příležitosti. Čekání na gól protrhl až po důrazu před brankou Pavel Pánek, o tři minuty později následovaný po prakticky stejné situaci Honzou Berkou.

Prosba o zlepšení obranné hry, který v prvním poločase lehce pokulhávala, očividně zabrala už po dvaceti vteřinách, kdy se všech pět lidí na hřišti vyprdlo na nabíhajícího šikulku z Floba, který následně chladnokrevně zakončil. To ale bylo ze strany zelenobílých na dlouhou dobu vše a na nás tak opět bylo, abychom se co nejrychleji protrápili k dalšímu gólu. Na rozdíl od první půlky jsme se na něj ale nadřeli o něco méně a tak prakticky vzápětí odpověděl po sólu přes celé hřiště Vycpy. O dvě minuty později na 4:1 zvyšoval Šíma Jelínek, následovaný znovu Kubou Vycpálkem, kterého krátce před koncem doplnil Roman Fůra, který si tak spravil chuť poté, co mu jeden z kluků z Olympu nešťastně rozsekl ret. Konečné skóre 6:1, dojem z předvedené hry, ale o něco horší.

Ve finále nás čekal tatran, kterému jsme měli co vracet z turnaje v Benešově, kde nás krátce před Vánoci skolil vyrovnávacím gólem v posledních vteřinách. A výkon jako kdyby odpovídal současné náladě, neb sčítání hlasů již započalo a růžově to opravdu nevypadalo. Střešovičtí na nás vlétli jako členové volebního štábu na novináře a už po pěti minutách vedli 0:2. A zatímco jich bylo hřiště, my se nedokázali prakticky dostat za půlku a když už ano, tak jen na takovou dobu, abychom následně ztratili balonek. Jako blesk z čistého nebe tak udeřil Pavel Pánek, který chytro tečí usměrnil nahozenou mičudu za gólmana a snížil na 1:2. Radost ale dlouho netrvala, Tatran se brzy vrátil do dvoubrankového náskoku, který mu ale vydržel přesně 15 vteřin, než chybu v jejich rozehrávce vystihl Honza Ješetický. Po půlce tedy stále bylo o co hrát.

Menší změna taktiky nám však na rozdíl od Tatranu vyšla náramně. Zatímco v první půlce jsme to byli my, kdo tahal za kratší konec provazu, siréna jakoby všechny rozdíly smazala a bylo těžké uvěřit, že ti kluci v červeném jsou ten samý mančaft, který se předchozích 13 minut brodil v bahně. Panterů bylo najednou plné hřiště, za minutu bylo srovnáno, za další minutu už jsme vedli, všechny dílky skládačky do sebe začaly zapadat jako v zápase s Olympem. Střešovice byly viditelně opařené, přesto se nedokázaly dostat do nějaké větší šance, obrovské problémy jim dělalo zejména naše aktivní napadání, které 90% akcí eliminovalo už za jejich brankou. V závěru sice začalo trochu přituhovat, místo obávaného vyrovnání ale přišly další dva zásahy v rozemzí devíti vteřin, o které se zasloužili Kuba Neuberg a potřetí v zápase Pavel Pánek, kteří stanovili konečné skóre 6:3 v náš prospěch.

Všem klukům patří velká pochvala, odjezdili celý turnaj po zadku a pokud nám prapodivný unijní systém dá zapravdu, tak si tím zajistili historický postup do sedmého koše. Navíc se konečně začíná projevovat dlouhodobá práce na trénincích v určitých herních situacích, která nám loni s prakticky stejnou sestavou dělala problémy. A aby těch pozitiv nebylo málo, tak je super, že i bez kapitána Bursíka, který dal před turnajem přednost soutěži Miss Pes, dokážeme góly hezky rozložit na celý tým a nemusíme se spoléhat na jednoho až dva spasitele, jako tomu bylo v minulé sezoně.

Děkujeme rodičům za podporu.

Panthers Praha B – Olymp Praha 7:1
Panthers Praha B – Flobo Praha 6:1

Panthers Praha B – Tatran Střešovice 6:3 (o 1. místo)