Cesta do třetího koše a zpět

Zlatý Třebešín
První zápas nás čekal v příjemný dopolední čas v Třebešínské hale VŠE, proti známému soupeři Prague Tigers. Tento zápas jsme na začátku podcenili, nehlídali jsme si hráče a čekali, že vítězství přijde samo. K našim gólům nám pomohlo štěstí. Ve druhém poločase nás trenér Lukáš Jenšík nahecoval, abychom začali hrát a nepodceňovali protihráče. Druhý poločas byl mnohem lepší, byli jsme více na balónu a proměňovali jsme šance, které jsme v prvním poločase z nepochopitelných důvodů neproměnili. Zápas jsme nakonec jednoznačně vyhráli v poměru 7:2.

Ve druhém zápase nás čekal tým DDM Horní Počernice Orka. Tento zápas byl těžší a v první půlce vyrovnaný. Občas námi vyrobenou chybu soupeř naštěstí netrestal. O polovině nás bohužel opustil námi milovaný trenér Jenča, který musel jet trénovat mužský A tým do Jaroměře. Na střídačce ho vystřídala slečna Kristýna. Zápas jsme měli pod kontrolou a postupně jsme zvyšovali vedení až na konečných 5:2.

Vítězstvím ve skupině  jsme postoupili do finále, kde nás čekal tým FBC Draci Říčany. Už od první minuty jsme věděli, že budeme muset makat, že vítězství se samo neudělá. Proti soupeři jsme si udržovali drobný náskok, který Říčany dotahovaly. Utkání bylo vyrovnané. Bohužel soupeř nechtěl hrát florbal, ale strkanici, a proto byl vylučován. Rozhodčí byl kruťák, o čem se přesvědčil i mistr Ďurda. Za zákrok brankáře mimo brankoviště jsme měli k dispozici nájezd, na tuto situaci jsme vybrali našeho kapitána. ale Jára neproměnil a po nájezdu přišla přesilová hra.  Přesilovku jsme si neužili, trvala asi minutu, poté byl sporně vyloučen Tom. Aby utkání nebylo divácky nudné, tak jsme si nechali dát dva góly, z toho jeden z nájezdu. Naštěstí třetí gól jsme už nedostali, a tak jsme slavně zvítězili 5:4 a postoupili zpátky do druhého koše.

Děkujeme všem divákům za podporu a těšíme se příště…

Panthers Praha – Prague Tigers 7:2
Panthers Praha – DDM Horní Počernice Orka 5:2
Panthers Praha – FBC Draci Říčany 5:4

Autor: Jáchym Šetelík