Starší žákyně odehrály turnaj na Děkance

K dalšímu měření sil se Starší žákyně vydaly na Děkanku, kde jsme se z neznámých důvodů museli znovu představit ve druhém koši.

V prvním klání jsme změřili síly s týmem SKV. Utkání bylo od začátku ospalé a nepříliš záživné. Přesto jsme jednu vlaštovku dokázali dostat do soupeřovy sítě. O přestávce následoval lehký budíček, který se ihned projevil na hřišti. Začali jsme kombinovat a postupně ovládat hru. Díky tomu jsme ještě třikrát vsítili a mohli slavit. Největší pochvalu si zaslouží Jana, která se na čisté konto dost nadřela.

Druhý zápas nás čekal soupeř z Kutné hory. Vstup do zápasu byl nečekaně rychlý, když se po 14 vteřinách vedlo 1:0 díky nádherné kombinaci. Toto vedení vydrželo pouze 30 vteřin a skóre se měnilo na 2:0. Z naší strany to bylo gólově všechno. Šancí byl nespočet, ale na ty se nehraje. Ve druhé části se hra příliš nezměnila, naše šance kryl soupeřův gólman. Soupeř ale dokázal potrestat naší chybu, skóre 2:1 ho nabudilo a začal tlačit. Tlačil tak moc, až si vykoledoval 2 minutový trest, který nám dal převahu na hřišti. Ale veškerá střelba šla mimo nebo do hradby těl. Dvě minuty před koncem faul z naší strany, nájezd a srovnání na 2:2. Z naší strany tragická hra s tím, že se zlepší v závěrečném utkání.

V Závěrečném zápasu nám byl vyzyvatelem celek Nového Strašecí. Finále to bylo se vším všudy. Rychle jsme šli do vedení a bojovalo se o každý metr. Hra byla celou dobu vyrovnaná a přelévala se ze strany na stranu. Naše polevení vedlo ke srovnání. Během přestávky jsme chtěli zjednodušit hru, ale cílený gól to nepřineslo. Buď nám to likvidovala skvěle chytající gólmanka, nebo jsme razítkovali tyče. Před koncem jsme měli výhodu rozehrávky, ta se dostala k Monče, která napřáhla a mířeným granátem na bránu trefila soupeřku a od ní se dostal balonek až do brány. To znamenalo vedení pro naše holky. Následný tlak soupeře  jsme přežili a podržela nás skvěle chytající Jana, které se povedl celý turnaj.

Autoři: Mesut a Toli