Ženy A: S Ostravou se tentokrát překvapení nekonalo

V 18. kole Extraligy žen, když už byly dávno známy výsledky prezidentských voleb, přivítaly Panterky na domácí palubovce aktuálně čtvrtý celek tabulky – FBC Ostrava. První vzájemné měření sil proběhlo hned v 1. kole, kdy pražské princezny, pro spoustu lidí překvapivě, z Ostravy přivezly bod za prohru v prodloužení. I tentokrát se bylo na co dívat.

První minuty zápasu byly spíše o vzájemném oťukávání soupeřů. Hra se přelévala ze strany na stranu bez výraznějších šancí. Veškeré útočné pokusy končily na individuálních chybách, zřejmě z počáteční nervozity. První výraznější ohrožení soupeře si připsala děvčata z Ostravy v 6. minutě, když málem využila zaváhání Panterek, které nechaly bez dozoru standardní situaci soupeřek, avšak ránu Kapcové naštěstí zblokovala navrátivší se Šusterová. Míček pak měly v držení většinou holky z Moravy, princezny ale zodpovědně přistupovaly k protihráčkám a co se nepodařilo zblokovat jim, to zachránila Horňáková v bráně. Přestože byla znatelná převaha hostujícího celku, do šancí se dostával i papírově slabší tým domácích. Za zmínku stojí několik granátů z obrany od veteránky Vranové nebo nespočet pěkných šancí univerzálky Slané, které ale gólem také neskončily. Jediný, kdo se v první třetině mohl radovat, byla v poslední minutě Ostrava, když Hudáková P. dostala přespříliš prostoru na ose hřiště a za dozoru domácí obrany překonala Horňákovou. Odpovědět mohlo krátce poté duo Ivča-Pivča (Lamková-Miklíková), ani jedna z nich však kuličku neposedu do ostravské svatyně neprocpala a do šaten se tak šlo za stavu 0:1.

Ani jeden z týmů se ještě nestihl začít soustředit na druhou třetinu a domácí Nováková už si to pelášila k ostravské brance a ve 3. vteřině krásnou střelou přesně dvacet nad ledem srovnala na 1:1. Ostravanky byly zaskočeny a hra na hřišti se vyrovnala. Ze svého typického výběhu střílela Zittová a jen těsně minula odkrytý levý kout branky. Následně z půlky vyslala tvrdý projektil Vranová a Tomšovou zachránila až poslední před ní stojící spoluhráčka. Na druhé straně se pak do šance dostali i hosté, když si rychlými přihrávkami rozebrali doposud kompaktní domácí obranu, Káčová však naštěstí mířila nad. Ve 25. minutě se prosadila domácí Šusterová, bohužel však do vlastní brány, když při nápřahu nešťastně srazila míček za záda Horňákové. Hrál se rychlý, i dle rozhodčích alespoň z dálky pohledný florbal, k vidění byly hezké šance na obou stranách, postupně se přitvrzovalo i v soubojích. V 35. minutě si třetí lajna Panterek špatně rozebrala soupeřky při standardní situaci, Hudákové K. tak stačilo přihrát na střed osamocené Káčové, která se protentokrát nemýlila a navýšila na 3:1. Třetí formace, vědoma si své hloupé chyby, na hřišti zůstala, aby jim po návratu na střídačku trenér nevyčinil. A vzhledem k tomu, že svou chybu za 9 sekund zvládly zmiňované hráčky napravit, když to Lamková z velkého brankoviště nakouřila do brány jak pohanku, mohly už bez stresu vystřídat. Konec prostřední hrací části se trochu zvrhl v přestřelku, protože minutu po gólu Lamkové zvyšovala na 2:4 ostravská Vrlíková a té zas gólem na 3:4 odpověděla 2 minuty poté domácí kapitánka Šusterová, když její propagační střela z dálky skončila až za zády Tomšové.

Ostravanky, vědomy si toho, že i dnes by mohly přijít o body, přidaly na aktivitě a na důrazu a domácím začaly pořádně zatápět. Tady je třeba vyzdvihnout především výborné bloky Lochmannové, která si z tohoto zápasu odnesla na svých ukázkových nohách nemálo ukázkových berušek. V 45. minutě si však při bránění pomohla faulem a Panterky šly do oslabení. A bylo to rychlejší než ztráta naděje při sčítání hlasů u prezidentských voleb. Ostravanky využily hned první standardní situaci, když se 3. domácí formace opět nedobře zformovala a nechala Ostravu navýšit na 3:5. Následná část utkání byla plejádou neproměněných šancí na obou stranách, bylo vidět spousta zákroků na hranici pravidel a z publika se dokonce ozývaly názory, že rozhodčí zvládají kočírovat zápas stejně dobře jako Karel Voříšek prezidentskou debatu. Jediným veselejším okamžikem třetí třetiny bylo, když se Nováková do střely z otočky opřela tak důrazně, že přišla o botu. Ještě že ne o nohu. V 54. minutě se hra na nějaký čas musela přerušit, když Vlasáková alias Simajchlová dostala hokejkou do obličeje dělovku ještě větší, než jakou schytali novináři ve volebním štábu našeho znovuzvoleného pana prezidenta. Krev byla, vyloučení nikoli. Vyloučení jsme se dočkali až v minutě pětapadesáté, kdy ostravská Kajfoszová posekala soudkyni Barbaru a rozhodčí hostující kapitánku odsoudili ke dvěma minutám sezení. Princezny mohly snížit, vyslaly na bránu spoustu střel, avšak všechny skončily v klíně Tomšové. Nezbylo nic jiného, než jít do šesti a pokusit se ještě s výsledkem něco udělat. Bohužel to nešlo a nešlo, i když všech přítomných 25 diváků dozajista snažilo tlačit očima míček do brány, stejně jako se příznivci Jiřího Drahoše snažili  při sčítání výsledků voleb tlačit procenta u svého favorita nahoru. No a dvacet vteřin před koncem uhasla poslední naděje princezen na bodový zisk, když Kristína Hudáková projela celé hřiště a poslala míček do prázdné branky.

Suma sumárum, i tentokrát neměly Panterky k zisku bodů daleko. Nebýt smolných vlastních gólů a dvou velmi špatně odbráněných standardek, mohl výsledek vypadat jinak. Nutno ale říct, že i Ostravanky hrály pod své možnosti. Po tomto zápase se princezny stále drží na 6. místě tabulky Extraligy žen se ztrátou 3 bodů na pátý celek FbŠ Bohemians. Příští víkend mají extraligové hráčky volno, další kolo se hraje až o víkendu 10.-11. února. Panterky čeká souboj s pražským celkem z Vinohrad. I přesto, že se jedná o tým úspěšně už několikátou sezonu okupující poslední místo v tabulce, nebude to nic lehkého. Tak přijďte naše elitní ženy podpořit! Hraje se 10.2. v 19:30 v hale TJ Sokol Vinohrady.

Panthers Praha – FBC Ostrava  3:6 (0:1, 3:3, 0:2) online | stream
Střely na branku: 26:33
Vyloučení: 1:1
Využití: 0:1
Diváci: 25

Vyjádření trenéra domácích (Jan Tůma): „Dnešní utkání bylo velice vyrovnané. Rozhodly naše neproměněné akce a trochu svázané nohy, kdy jsme nehrály s takovou lehkostí, jak jsme zvyklí. Díky všem za zápas!“

Vyjádření trenéra hostí (Jakub Robenek): „Utrápené. Dneska jsme se do toho příliš nedostali. Zbytečně jsme se se soupeřem prali a stálo Nás to zbytečně mnoho sil. Po dvou výborných zápasech je to malinko zklamaní, ale nutno podotknout, že jsme měli opravdu náročný program. Odpočineme si a jdeme zase makat, abych příště mohli být spokojenější.“