Rezerva Juniorů za plný počet bodů

Rezervní tým juniorů vyrazil vstříc dalším dvěma zápasům v nové aréně v Kobylisích. Museli se však obejít bez kapitána Baumruka a několika dalších nemocných stabilních členů kádru. Příjemný odpolední čas umožnil borcům vyspat se do růžova, což bylo potřeba, jelikož jsme po dlouhé době hráli jen na dvě lajny. V brzkých odpoledních hodinách tak borci vyběhli na palubovku proti SK Alien Nation. Po minulém měření sil jsme věděli, že nás nečeká jednoduchý zápas.

Vstup do utkání byl koncentrovaný a měli jsme lehkou územní převahu. Ve čtvrté minutě pak otevřel skóre Jestříbek. O pár minut později byl přísně vyloučen náhradní kapitán Lávička za hru rukou. Soupeř toto vyloučení nekompromisně potrestal a bylo vyrovnáno. V následujících minutách se hra přelévala ze strany na stranu a nic zajímavého pro oko diváka nepřinesla, snad kromě tyčky, kterou trefil Lávička. Minutu a půl před koncem první části nás poslal do vedení přesně umístěnou střelou Drašnar. Na začátku druhé části jsme dostali výhodu přesilové hry, která byla na sehraná na jedničku, když pomineme brejk soupeře hned v úvodu. Gól však nepřinesla, ale naše územní převaha se ještě více zvýraznila. Nepohlednou hru okořenil laserový mág Ježil, který dal na rady módních expertů a změnil svůj nemódní účes, když za minutu a pět sekund zvýšil náš gólový náskok na tři. Soupeř však o minutu později snížil z trestného střílení nařízeném po záchranném obranném zákroku Sysla. Ve třetí třetině jsme během tří minut dokázali odskočit na rozdíl pěti branek a zdálo se, že je rozhodnuto. Podle taktiky „povolit-přitáhnout“ jsme dali soupeři „čuchnout“, nejdříve když Sysel výstavní placírkou překonal Chocholu a v následujících minutách, kdy se soupeř dokázal prosadit ještě dvakrát. Tři body nakonec po výhře 7:5 připadly nám, a to po kvalitním týmovém výkonu.

Ve druhém zápase nás čekal Sokol Rudná, jež se nachází v tabulce jednu příčku pod námi a jejíž barvy hájí náš bývalý spoluhráč Bajty. Jako kapitán po domluvě vedl svůj tým Dan Ježil. Utkání začalo v celkem svižném tempu, ale oba dva obranné valy odolávaly až do šesté minuty, kdy Lávička našel v předbrankovém prostoru čaroděje Ježila, který zasunul mezi betony. První třetina vskutku nelahodila oku diváka, takže zmíníme pouze to, že soupeř stačil do přestávky vyrovnat. Po přestávce se pokračovalo v ještě zběsilejším tempu, atraktivitě utkání přidal pouze ten fakt, že začaly padat góly. Nejdříve udeřila Rudná, ale poté se podařilo vyrovnat Jestříbkovi. V páté minutě se v nepřehledném souboji před naší brankou zranil věčný smolař Lávička a už do utkání nezasáhl, nicméně nebyl zraněn nijak vážně. Po tomto incidentu se hra začala vyvíjet pozitivněji pro naše barvy, vypadalo to, jako kdyby do haly konečně zavítal florbal. Podařilo se nám protivníka zamknout na jeho polovině, za zmínku stojí akce druhé formace, kdy Král trefil dvě tyčky během dvou vteřin a v následném tlaku nastřelili ostatní spoluhráči tyčku ještě asi třikrát. Do přestávky jsme si tak nesli dvougólový náskok. Ve třetí periodě jsme nepolevili a po dvou a půl minutách to bylo už o pět branek. Rudná si vybrala svůj oddechový čas, obraz hry se trochu vyrovnal a přišlo snížení z hole Bajtoše. My jsme zahráli zkušeně a dál jsme soupeře tlačili, sice ne tolik jako v předchozí části, ale bohužel jsme nevsítili. Rozhodčí však udělil nájezd za hru v brankovišti. Jako exekutor se připravil Jestříbek, ale na gólmana soupeře nevyzrál a potvrdil tak naši bídnou formu v této disciplíně. V přesilovce pak krásnou střelou zkompletoval hattrick Král. V posledních minutách se soupeři podařilo snížit, ale pouze kosmeticky upravil stav. Závěr utkání také neblaze ovlivnil zdraví druhého náhradního kapitána Ježila, který stejně jako Lávička odkulhal s bolavým kotníkem.

Z Kobylis tak odešli, někteří z nás zraněni, ale všichni spokojeni a se šesti body v kapse. V obou zápasech jsme byli schopni hrát na balonu bez zbytečných ztrát a podle mého názoru jsme předvedli nadprůměrný výkon, a to hlavně v obranné fázi hry. Za měsíc nás čeká další kolo a stále je co zlepšovat, pokud však navážeme na dnešní výkony, mohli bychom potrápit oba a zároveň jediné dva celky, které se nacházejí v tabulce nad námi. S touto optimistickou prognózou se loučíme a děkujeme všem za podporu.

Panthers Praha B 7:5 SK Alien Nation (online)

Panthers Praha B 8:4 Sokol Rudná (online)

Autor: Lávičkos