Junioři poprvé pocítili hořkost porážky

Oslabeni vlivem nemocí a lyžařské touhy vyrazili junioři bojovat o další body do Čakovic. Čekal nás nelehký zápas proti dobře známému týmu z Kobylisy, který nedávno vyškolil i aktuálně trápící se #nejlepsitymnasvete. Vzhledem k tomu, že Kobylisy hrají ve všech kategoriích podobný styl hry, měli kluci tu výhodu, že jsme celou taktiku rozkreslili již před zápasem. Jak se později ukázalo, bylo nám to platné asi stejně jako snaha vysvětlit základy florbalových pravidel rozhodčím tohoto zápasu. Ve zkratce tedy nebylo. Kluci do zápasu vstoupili velmi vlažně a soupeř trestal každé naše zaváhání. Bohužel ani po dvou přestávkách a snaze naši hru korigovat správným směrem, se nám nepovedlo zápas otočit, ačkoli jsme soupeře kvalitou hry minimálně vyrovnali. Sportovně musíme přiznat, že soupeř chtěl vyhrát více než my a téměř celý zápas byl lepší v osobních soubojích, rychlosti a zejména efektivitě zakončení. Vítězství si jednoznačně zasloužil více než my a kluci alespoň pochopili, že pro vítězství se musí makat v každém zápase od začátku do konce.

Oběd dojem ze sobotního dne alespoň mírně vylepšil, burger řečený Carlos snesl nejpřísnější hodnocení náročných strávníků.

Druhý zápas proti Prague Tigers sledovala část trenérského tria pouze z tribuny a následně z auta, cestou do Jaroměře (5:7). Kluci hráli vyrovnané utkání, ze kterého s trochou štěstí a pořádnou dávkou nasazení vybojovali 3 body.

Pozitivní je, že se stále více zapojují mladší kluci, debut si tentokráte odbyl Tomáš Mánek a hned jej ozdobil gólem. Kapitánskou pásku trochu netradičně nesl hrdě Tomáš Marhefka a role se zhostil zodpovědně. Stále tak okupujeme první příčku tabulky, a i přes ztrátu máme stále vše v našich rukou. Doufejme, že příště budeme znovu v plné sestavě a odmakáme oba zápasy od začátku do konce. Děkujeme všem fanouškům, rodičům a soupeři, za kvalitní prověrku.

 

Panthers Praha vs. Tj Kobylisy 2:8 (online)

Panthers Praha vs. Prague Tigers 4:3 (online)

 

 

Krátká poznámka pod čarou k rozhodcovské dvojici utkání:

Následující text je pouze osobním a subjektivním názorem autora, nejedná se o stanovisko klubu ani jeho činovníků.

Absolutně respektuji a chápu situaci s nedostatkem rozhodčích, s tím, že je to práce nevděčná, časově náročná a finančně nijak skvěle ohodnocená. Na druhou stranu, bych byl rád, kdyby zejména na mladé, začínající a třeba i perspektivní rozhodcovské dvojice, chodil častěji delegát či jiný zástupce Unie, aby měli možnost slyšet zpětnou vazbu, poučit se z ní a zlepšit se. Na stranu třetí, vzhledem k tomu, že to z personálního hlediska zjevně není možné, tak bych uvítal, kdyby rozhodčí více naslouchali názorům a podnětům ze strany trenérů, protože ač některé z nich jsou samozřejmě ovlivněny emocemi, ne vždycky se jedná pouze o nesmyslný „hejt“. Pokud budete pánové, arogantně odmítat veškerou zpětnou vazbu, a můžete si o nás myslet víceméně co chcete, ale hrajeme ten florbal už nějaký ten pátek, takže si myslím, že názor na herní situace můžeme vyjádřit minimálně stejně kvalifikovaně jako vy, nemáte šanci se nikam posunout. A pokud se nikam neposunete, tak tím brzdíte celý český florbal. Děkuji případně všem, kteří můj osobní názor vezmu v potaz a samozřejmě si rád vyslechnu názor strany druhé.