Mladší žáci B bez boje čtvrtí

První novoroční turnaj čekal také rezervu Mladších žáků, která na Třebešíně dobrý dojem nezanechala. Leč ke čtvrtému místu to stačilo, pokud si o sobotě se složenými zbraněmi přeci jen chcete přečíst více, jste zde správně.

V silném počtu 13+1 jsme nejprve vyzvali tým Wizardů. Ti na nás nijak extra nevlétli a dalo by se říct, že hráli úplně stejně jako my, jediný (a dost zásadní) rozdíl byl v tom, že náš soupeř se na rozdíl od nás neštítil slova „střelba“ a Kuba v bráně se měl co ohánět, aby držel Pantery nad vodou. Ani on ani nevydržel věčně a Wizardi postupně dokázali třikrát úspěšně zasunout kulatý nesmysl za jeho záda – my naproti tomu nedokázali odpovědět ani jednou a tak jsme den začali vskutku nedobře, padli jsme 0:3.

Tatranu jsme od minulého vzájemného utkání měli co oplácet (v Kolíně na nás vytáhl áčkaře) a navíc nás měl hnát fakt, že s Wizards schytali debakl 0:8, přesto to byl znovu nikterak výrazný soupeř, který se po dvou šťastných gólech ujal vedení. Hlavy byly dole, bojovnost nikde a oba společensky znavení trenéři, kteří shodně den předtím protančili střevíce na bálech jen marně hledali tu rozjařenou a veselou partu, která na stejném místě blbla deset minut zpátky. Ačkoliv s obtížemi, tak přece jsme chvíli po pauze dokázali prosadit, když se prosadil debutant Dominik, celý zbytek zápasu to ale bylo jen takové propagační bušení na vrata soupeřovy obrany, která ale všechny náznaky šancí dokázala eliminovat již v zárodku. Prosadit se nakonec dokázal až vyrovnávací král Jéža, který minutu před koncem z půlky srovnal na konečných 2:2. Další nevýrazný výkon nás přesto poslal do souboje o třetí místo.

Tam na nás čekal Benešov, který se záhy (podle tradice) ujal vedení. Přeci jen už ale naše hra místy připomínala sport zvaný florbal a tak o chvíli později bylo srovnáno, Šíma se s tím nemazal a krásným projektilem z prakticky nulového úhlu orazítkoval plast, brankovou čáru a následně i síťku. I zlepšený výkon ale nedokázal zvrátit chodecké závody, které kluci nejspíš na tajňačku vyhlásili ještě ráno před turnajem. Toho soupeř využil a do poločasu se ujal vedení 1:3. Ačkoliv měla poslední nedělní polovina k ideálu prakticky nejblíž, pořád to ani zdaleka nebylo ono, leč výsledný dojem to asi zčásti napraviti dokázalo. Nejprve po hezkém uvolnění snížil znovu Dominik, aby následně opět tradičně z půlky srovnal Jéža. Bohužel stačila jediná chybička v obraně, kterou Benešov ihned potrestal a nenechal nám prostor k další dramatizaci skóre – v konečném zúčtování jsme prohráli 3:4.

 

Turnaj se těžko hodnotí, chybělo tomu tak nějak všechno, co dělá florbal florbalem, od nasazení až po mizernou střelbu. Do příště máme určitě nad čím přemýšlet a hlavně nad čím zapracovat. Děkujeme rodičům za trpělivost a podporu.

 

Autor: Paučis