,,Myslím si, že pro každého brankáře je nejdůležitější mít tým, který za ním stojí a který mu věří,“ říká Maruška Dresslerová.

Radlice – ne příliš povedený výkon, ale důležitých 6 bodů v dalším turnaji našich rezervních princezen na domácím kluzišti. První zápas opět od 8:00 ráno. Princezny dokázaly porazit poslední tým tabulky Králův Dvůr. I druhý zápas naše princezny zvládly, když porazily nevyzpytatelný tým Kanonýrek z Kladna.

 

Jak bys zhodnotila zápas s T.B.C. Králův Dvůr?

V tomto zápase se opět projevilo to, že se hrál v brzkých hodinách. Náš celkový výkon bych tedy označila za nejistý. U holek se to projevovalo nepřesnými přihrávkami a obtížným zpracováním míčku. U mě to pak byly nepřesně provedené zákroky, které snad jen zásahem vyšší moci nevedly ke gólu. Po první třetině jsme odcházely na střídačku za stavu 0:0, což nebylo moc příjemné. T.B.C. není ten tým, se kterým bychom měly vést vyrovnaný zápas, proto mi nezbývalo než doufat, že se naše střely dostanou i za obranu soupeře. Naštěstí hned ve druhé třetině vstřelila Péťa první gól a tím změnila průběh celé třetiny, kdy jsme odcházely za stavu 4:0 pro nás. Bohužel, třetí třetina se už v tomto duchu nenesla. Zatímco nám se už skóre navýšit nepodařilo, Králův Dvůr si našel cestu přes naši obranu, a to hned dvakrát. Náskok ze druhé třetiny byl ale naštěstí dostatečný, a tak se nám povedlo odnést si tři body. Ráda bych pak ještě zmínila druhý gól, jehož autorkou je brankářka našeho áčka, Týnka Horňáková.

 

Minule jsme se s Královým Dvorem trápily až do třetí třetiny, kdy jsme soupeři vstřelily několik rychlých gólů v řadě. Viděla si v nedělním zápase nějaký posun k lepšímu?

Spíše mi přišlo, že jsme teď hrály hůř, což naznačuje i počet námi vstřelených branek, který je poloviční. Přestože minule jsme se probudily až do třetí třetiny a tentokrát už do druhé, ve třetí nám chyběla muška. Myslím, že jsme se na ten zápas asi ne úplně dobře vyspaly, některé z nás zase nebyly úplně zdravé, to se nějak muselo projevit.

 

Jak bys zhodnotila zápas s Kanonýři Kladno?

Kladno nás minule porazilo, protože jsme je tehdy podcenily a nedržely jako tým. Dnes to tedy bylo o tom, vkročit do zápasu s čistou hlavou, a to se nám povedlo. Určitě jsme byly lepším týmem, ale i tak se mi soupeřky zdály dost nebezpečné. Měly mnoho šancí, které končily buď mimo bránu, nebo bezpečně v mých rukou, ovšem ten gól tam mohl padnout kdykoli. Naše holky zas trápila brankářka Kanonýrek, která předvedla skvělý výkon, což znamenalo, že jsme po první třetině byly opět na stavu 0:0. Ve druhé třetině se holkám konečně podařilo brankářku překonat, ovšem mě se zas nepovedlo je dobře podržet, a tak třetina skončila 1:1. Třetí třetina už ale byla plně v našich rukou a o vítězném týmu už nebylo pochyb. Opět to ale byla přehlídka naší mizerné mušky, kdy se Elišce povedlo dokonce sestřelit i rozhodčího.

 

Nebýt smolného gólu, tak bys v tomto zápase určitě udržela nulu. Co se přesně na brankovišti událo?

To je velice dobrá otázka, na kterou bohužel neznám celou odpověď. Byla to střela ke vzdálenější tyčce, kterou jsem vyrazila. Pak už jen vím, že se míček pohyboval u šibenice mé bližší tyčky a má snaha byla ho odtamtud vyrazit. To je vše, co o tom vím. Pak už jsem ho viděla jen v bráně, ale jeho cestu tam? To nedovedu vysvětlit, neb vyrazit se mi jej podařilo. Prý se odrazil od hráčky, balancoval mi na hlavě a svým pohybem, který jsem vyvíjela ve snaze ho spatřit, jsem ho shodila do brány. Nicméně mě svým způsobem těší, že mě o nulu připravil, neb nula by měla být odměnou za stoprocentní výkon, který se mi ani v jednom ze zápasů nedařil.

 

V mnoha zápasech si naše princezny dost často podržela fantastickými zákroky. Co ti pomáhá se na zápas soustředit? Máš nějaký speciální rituál?

Myslím si, že pro každého brankáře je nejdůležitější mít tým, který za něm stojí a který mu věří. To je základ k tomu, aby mohl věřit i on sám sobě. Ne vždy je to ale dostačující. Pro mě bývají zásadní první zákroky ve hře. Když se podaří, tak vím, že je to dobrý a zápas mám ve svých rukou, když je špatný, tak pak přichází na řadu tým, ale i ty rituály, které se ovšem špatně popisují, neb souvisejí s mou specifickou vírou. V podstatě jde ale jen o to se zhluboka nadechnout a uklidnit se. To je potřeba pak aplikovat kdykoli se rozčílím víc, než je pro můj výkon prospěšné, nebo když sama propadnu v zoufalství.

 

Co říkáš na dosavadní průběh sezóny?

Jsem hrozně šťastná z toho, jak se nám daří. Loni to bylo jen tak tak od sestupu a letos jsme zatím na druhém, či třetím místě. Holky si letos evidentně opravdu sedly a nechávají mě žasnout.

 

A teď poslední otázka. Jak si spokojená s novou posilou Péťou Simajchlovou?

Já mám upřímně problém se sledováním konkrétních hráček v poli, obzvláště jedná-li se o útok (o mnohých gólových autorství se dozvím až ze zápisu :), ale určitě si myslím, že Péťa je jednoznačně kvalitní posilou, kterou béčko při svém počtu potřebuje jako sůl, a jsem si jistá, že mezi nás velmi rychle zapadne.

Panthers Praha B 4:2 T.B.C. Králův Dvůr (online)

Panthers Praha B 4:1 Kanonýři Kladno (online)

Autor: Škvor