Muži se odvděčili zaplněné aréně ukázkovou otočkou

17. kolo Národní ligy: Panthers Praha – FBC DDM Kati Kadaň 7:5 (1:3, 5:1, 1:1) online

Mužské áčko čekal ne zcela lehký úkol – měli nastoupit v akci roku před zaplněnou domácí arénou ve Střešovicích k zápasu s papírově slabším soupeřem, severočeskou Kadaní. A navíc po skončení zápasu princezen, které podlehly vice-mistryním z Vítkovic jednoznačně 0:7.

Toto vše nám tedy nehrálo do noty; navíc ještě historická bilance s Kadaní za poslední dva roky říká, že to bylo vždy těsné a maximálně o dvě branky a nutno připomenout i naše poslední dobou nezvykle nevyrovnané a někdy i nedisciplinované výkony. Začátek zápasu se nám tedy vůbec nepovedl, rozehrávka šla ztěžka, všechny balony nám odskakovaly a soupeř byl rychlejší a důraznější a zpražil nás hned třemi góly a nevypadalo to vůbec dobře. Ještě před první sirénou nám vrátil sebevědomí pozdější autor hattricku a oceněný nejlepší hráč utkání – mladík Zbyněk Tomiška.

O pauze jsme se tedy doopravdy sebrali a po přestávce jsme spustili pravý kolotoč, kterému velel zmíněný Tomiška a svůj čistý hattrick a zároveň vyrovnání slavil již ve třetí minutě druhé části a začalo se hrát, jak se říká, na jednu branku. Skóre přibývalo a ještě před polovinou zápasu vypráskal náš, jinak sváteční střelec Martin Kalous, soupeřova brankáře na střídačku a třetina skončila za stavu 6:4 pro naše barvy. Za zmínku stojí jenom incident, při kterém se domácí Jarda Janoušek snažil vychovávat soupeřova špílera Erika Štěrbu, ale jejich nedorozumění nakonec museli rozřešit rozhodčí, kteří to pojali šalamounsky a poslali oba na dvě minuty na převýchovu.

Třetí třetina byla tedy o tom, zda domácí borci udrží hubené vedení, nebo pustí zápas do obligátního prodloužení, a také o tom, zda – před halou zaplněnou velkými i malými Pantery – udrží svoje nervy a horké hlavy na uzdě. To se nakonec povedlo a třígólové vedení zajistil parádní individuální útočnou kličkou další mladík Tomáš Hradec. Soupeř ovšem opět snížil na dvougólový rozdíl a to navíc v naší přesilové hře. Následné oslabení jsme přečkali s jen malou dávkou štěstí a umu pohodově chytajícího Hrušky a další přesilovku, kterou jsme získali dvě minuty před koncem, jsme odehráli hodně zkušeně, jak se říká na posession a bylo tedy rozhodnuto.

Shodou ostatních výsledků se tedy vracíme na průběžné druhé místo se ztrátou šesti bodů na naše staré známé Wizardy a v následujících třech kolech, kdy máme velmi náročný los (Jaroměř venku a Mukařov a právě Wizardy doma) se ukáže, zda se nám povede vrátit a hlavně ustálit jinak vysokou laťku našich výkonů.

Děkujeme moc všem skvělým fanouškům, hráčům a hráčkám a rodičům za skvělou atmosféru, při které se hrálo úplně jinak a zodpovědněji a užil si ji i další hráč, oceněný jako klubová legenda – Martin Šáda, který za svých úctyhodných 15 sezon nastřádal neuvěřitelných 400 kanadských bodů!