Dorostenci vezou z Benešova 4 body

Dorostenecké Áčko vyrazilo k prvním zápasům roku 2018, tentokráte do haly v Benešově, kde nás postupně čekaly týmy z opačných pólů tabulky – Olymp Praha, který se drží na poslední, respektive z důvodu odhlášení právě Benešova na předposledním, místě a následně Prague Tigers, kteří jsou na druhé pozici. Vyjma dlouhodobě zraněného Přemka Vávry jsme byli téměř v plné sestavě (až na pár lyžařů) a v nominaci se znovu objevily mladé naděje Míša Petráň, Tonda Ježek, Jára Petrák, Kristián Ulrych a Pepa Nový.

První zápas měl být dle papírových předpokladů pouze formalitou a možností notně si vylepšit konto kanadských bodů. Předpoklady se víceméně vyplnily, kdy již po první třetině svítil na tabuli stav 8:1 v náš prospěch. První gól a následně hned druhý v dorostenecké kategorii si připsal Tonda a kluci soupeře jednoznačně přehráli a nepouštěli téměř k ničemu. Tlak postupně rostl a převaha byla drtivá. Po další třetině jsme vedli již 14:1 a otázkou tedy zůstalo, jak moc soupeře přejedeme ve třetí třetině. Pár minut před koncem padla sázka mezi hráči a trenéry, zda se ciferník zastaví na čísle 24 nebo nikoli. Zvýšený tlak klukům mírně svázal ruce, a tak se nakonec příděl branek zastavil na čísle 22, přičemž soupeř vstřelil branky 3. Zápas nám příliš nedal a hrozilo případné uspokojení před výrazně obtížnějším zápasem číslo 2.

V mezičase jsme se na doporučení vyrazili naobědvat do hotelu Benica a byli jsme velmi spokojeni. 8/10

Do druhého zápasu jsme vstoupili lépe, než soupeř, když nám jednogólové vedení přisoudil Prokůpek a stav ve druhé třetině zvyšoval Žiška. Kluci bohužel neudrželi koncentraci až do konce a soupeř během 3 minut v poslední třetině srovnal. Může nás mrzet velké množství šancí, které jsme neproměnili. Kdybychom si vystříleli alespoň trochu větší náskok, soupeř by již recept na srovnání nenašel. V posledních sekundách jsme měli ještě standardní situaci z rohu hřiště a po oddechovém čase jsme se pokusili zahrát ostravskou klasiku „zelí je moc králík“, přičemž srovnání měl na holi dokonce dvakrát Tomáš Mánek, gólmana však nepřekonal, a tak se body dělily. Pravděpodobně spravedlivě. Je škoda, že takhle obtížnějších zápasů nemáme možnost hrát více.

Kluci pracovali solidně, v některých částech zápasu nám vázla rozehrávka, ale vesměs musíme oba zápasy a výkony hodnotit pozitivně. Děkujeme rodičům, panu Ulrychovi za fotografie a klukům za předvedené výkony.

Panthers Praha vs. FBK Olymp Praha 22:3 (online)

Panthers Praha vs. Prague Tigers 2:2 (online)