Muži B: Když skórovat, tak v oslabení

V prvním zápase neděle na nás čekala rezerva Chodova, která přijela v osmi lidech. Naše tři formace, jak se zdálo, měly soupeře roznést na kopytech.

Ale ouha. Byť jsme vedli dva nula, tak soupeř do konce třetiny stihl stav dorovnat. 2:2 po první části. Nic hrozného. Byli jsme více na míčku, střel jsme také měli více, ale na skóre se to nijak výrazně neprojevilo. V druhé třetině jsme soupeři odskočili na rozdíl dvou branek a už jsme se viděli se třemi body. Třetí perioda nám však ukázala, že rozdíl dvou branek nebyl dostačující. Již po pěti minutách ve třetí třetině bylo srovnáno. Náš stupňující tlak však nevedl k ničemu a o vítězi rozhodly samostatné nájezdy, kde jsme se nedokázali ani jednou prosadit. Za zmínku stojí ještě to, že jsme hráli třikrát oslabení, během kterých jsme se dvakrát prosadili.

Druhý zápas nás čekal silný soupeř z horních pater tabulky – SSK Future. První náš vzájemný střet s tímto soupeřem skončil prohrou pro naše barvy po gólové přestřelce 7:10. Dal se očekávat pohledný florbal z obou stran a z naší strany hlavně zodpovědný a týmový výkon, pokud jsme chtěli pomýšlet na bodový zisk. To se nám z velké části dařilo a dokázali jsme soupeře daleko lépe zastavovat v jeho nebezpečných přihrávkách, narozdíl od předchozího zápasu. Ačkoliv se nám toto dařilo, tak první šel do vedení soupeř, když v čase 4:08 vstřelil gól ala Granlund zpoza brány nikým nehlídaný Soukup. Načež dokázal odpovědět Marhefka, zvaný McMurphy, v čase 7:26 střelou na vzdálenější tyč. Do konce první sirény vrátil vedení soupeři Ryneš. Po přestávce vedení soupeř zvýšil díky akci po ose Nikolov-Klier. Tento týden se nám dařilo v přesilovkách, ne však v těch našich, ale v soupeřových. A tak snížení na 3:2 zařídilo duo Tomiška-Hradec a přidali další short-handed gól. Stejná dvojice se v čase 23:28 postarala o srovnání, tentokrát se role prohodily a v pozici zakončovatele byl Tommigun. Odpověď soupeře na sebe nenechala dlouho čekat a do konce druhé třetiny vrátil vedení na stranu Future Soukup. Třetí třetina skončila bezbrankově i přes to, že jsme měli na konci zápasu možnost početní výhody 5 proti 3.

Dva odlišné zápasy a dva odlišné výkony. Druhý zápas byl po výkonnostní stránce lepší, ale pořád to nebylo to pravé. Proti podobnému soupeři, jakým je Future, se musí hrát zodpovědně od začátku do konce a nenechat se vyhodit z koncentrace. Příští kolo znovu a lépe, tzn. za plný počet!

Autoři: Kamil a Domez

Panthers Praha – Florbal Chodov 4:5sn (2:2, 2:0, 0:2 – 0:0) online
Panthers Praha – SSK Future Barrandov 3:4 (1:2, 2:2, 0:0) online