Sépiáci poprvé padli, přesto drží druhé místo!

První turnaj v novém roce znamenal pro Sépiáky také premiérové utkání bez bodu. Stalo se tak v nedělní brzké ráno, kdy chlapci s populární postavou animovaných sérií nenavázali na sérii čtyř vítězství v řadě a po bojovném průběhu nakonec prohráli 3:6. Ve druhém klání proti pražským Lvům Banko však opět zvítězili a díky poděbradskému zaváhání drží druhé místo v tabulce!

Rozlosování bylo tentokrát hodně nekřesťantské a tak se několikačlenná skupinka nevyspalých jedinců klepala zimou už v 6 ráno na Motole, kde je následně vyzvedl vyhřátý zájezdový autobus. Ten následně vyzvedl ještě druhou část družiny, a to včetně zdravotně indisponovaného trenéra Bobra. Po příjezdu do Kostelce chvíli panovaly lehké zmatky kvůli tradičně přísné paní správcové, která každého po jednom přinutila změnit střevíce za cvičky, a také kvůli agilnímu Lávičkosovi, jež se dobré dvě minuty snažil za pomoci klíčů od šatny dostat do místního skladu.

Sépiáci – Snipers Poděbrady

 První mač s Poděbrady měl být ostrou zkouškou hned zkraje ledna (Snipers se v případě vítězství mohli vytáhnout před Sépiáky na druhé místo), v té ale nakonec minimálně na začátku nepropadl žádný ze soupeřů, nýbrž místní pořadatelská služba, která dostála zlými jazyky předem proklamovaných (ne)kvalit a třetinu nám sirénou ukončila po dvanácti vteřinách (asi dezert k tomu, že jsme si střídačky museli vytvořit sami). Po nápravě neposlušné časomíry se konečně mohlo jít na věc a byli to Sépiáci, kteří tahali za delší část provazu. Bohužel na držení balonku se nehraje ani v nejnižší lize a tak šli Snipers do vedení po nepřehledné situaci, kdy si nabíhající hráče jaksi nikdo nerozdělil. Ještě než se stihlo začít truchlit, tak bylo srovnáno, rychlou kombinaci zakončil Víťa Halamíček. Tlak po gólu ale brzy Poděbrady znovu zhatily rychlým protiútokem s úspěšným koncem, ještě před pauzou ale znovu vyrovnal Šimi.

Druhá část se nesla v duchu té první – 85% všeho se událo na půlce Snipers, kteří hrozili prakticky a pouze jen z protiútoků, ani jednomu týmu se však v zakončení nevedlo. Sépiáci tak v praxi postupně dostávali častokrát na trénincích dokázaný pocit, že můžete být sebelepším týmem na hřišti, ale když nebudete dávat góly a hlídat si kontry, tak jste v čudu. Třetina skončila 0:0 a čekalo se, zda třetí dějství skončí podruhé v sezoně 4:1.

 

Skončilo, bohužel. Třetí periodu sice výborně

odstartoval znovu Víťa Halamíček, který dorazil odraženou střelu Šimiho, o minutu později ale z protiútoku kontroval Schlossbauer a o chvíli později opět z rychlé protiakce Petrnoušek. Nejobávanější lajna v lize tak zatloukla dva hřebíčky do nejistého sépiáckého vagonu a potřetí v zápase vrátila Poděbradům vedení. To mohli Pražané stáhnout hned vzápětí, nabídnutou přesilovku se jim ale i přes množství šancí nepodařilo využít. Ke slovu se tak znovu dostali reprezentanti lázeňského města, kteří prostřednictvím Petrnouška zvýšili už na 3:5 (pro jmenovaného to byl hattrick, pro Sépiáky studená sprcha, neb to byl po rozjetém kolotoči další inkasovaný gól z protiútoku). Nepomohl ani oddechový čas, minutu a půl před koncem ještě zvýšil na 3:6 Šmejkal (tipněte si jak) a krátce před koncem byl ještě přísně vyloučen Tomeš, to už ale k žádné další brance nevedlo. Konečné skóre 3:6 a mnoho důvodů k zamyšlení.

Sépiáci – Lvi Banko Praha

Druhé klání bylo taktéž reprízou, tentokrát proti pražským Lvům Banko, kteří rovněž okusili, jaké je to odejít ze vzájemného zápasu bez bodu (konkrétně 2:3). Očekával se o něco jednodušší průběh co se týče napadání, neb na rozdíl od Poděbrad Lvi na rozehrávku svého soka koukali jen zpoza své půlky. A tak se soupeři opět musela nabídnout možnost ke skórování, kterou po trestu za hru v šesti dokázal využít. Záhy ale bylo srovnáno, když se po rychlé předávce balonku prosadil svou tradiční střelou „země-vzduch“ kanonýr Tomeš, chvíli před koncem třetiny navíc po další rychlé kombinaci nadvakrát propálil gólmana Víťa Halamíček.

Začátek do druhé třetiny byl ze sépiácké strany špatný a Lvi trestali, už po necelých dvou minutách znovu vyrovnali hodnotu bodů na časomíře. Následně však šli do čtyř a byť si přesilovka tentokrát nepřála býti využita, v pokračujícím tlaku se hoši v zářivě bílých dresech přeci jen prosadit dokázali a byl to znovu Tomík, který tentokrát pálil až ze soupeřovy půlky. Mimochodem, pro Paučise to v tu chvíli byla třetí asistence v zápase, napsali mu jednu #jakofakt. Sépiáci až do samotného konce třetiny se dostali do prakticky permanentního tlaku, který čas od času mírně ofoukla exkurze soupeře na polovinu, kterou strážil Máčala, ten ale až na několik jednoduchých odrazů nemusel zasahovat.

Třetí periodu znovu odstartovalo vyloučení na straně Lvů, které i protentokrát zůstalo nevyužito. Víceméně to však byla čekačka na to, kdo konečně odšpuntuje brankostroj, který se při vysoké kadenci střel doslova nabízel. Padlo to až na Zdendu, který do posledního diamantu vytěžil dobrou práci Paučise s Davidem Halamíčkem v rohu a poprvé za den dopřál „eFku“ dvoubrankový náskok. Ten ještě krátce před koncem vylepšil na konečných 5:2 pozvolna umírající Šimi, náprava za nepovedený zápas s Poděbrady tak vyšla na jedničku.

Tři body jsou zklamáním, proti Lvům Banko se sice výkon blížil ideálu, stále nás ale trápí produktivita, která je při tom, kolik času strávíme nakýblovaní u soupeře v pásmu, přímo alarmující. Ta nás zradila právě proti Poděbradům, které praktikovaly jednoduchý, ale účinný systém „zahoď a využij“, jež nás dokonale nachytal na švestkách (respektive klouzavých parketách). Snipers se tak na necelé dvě hodiny dostali před nás na druhé místo, které nám pak sportovně vrátili, neb trochu překvapivě padli s Vosami. Následně se na nás ale dodatečně dotáhli alespoň bodově, neb jim Unie uznala kontumaci z listopadového klání proti Tigers, respektive Štěňátkům. Prý nás mohou dokonce i předčit, pokud jim komise uzná i druhou kontumaci právě proti Vosám, ta je však z hlediska pravidel nemožná. :-) Boj o čelo každopádně bude ještě pěkně zajímavý!

Děkujeme fanouškům za podporu.

Sépiáci – Snipers Poděbrady 3:6 (2:2, 0:0, 1:4) online
Sépiáci – Lvi Banko Praha 5:2 (2:1, 1:1, 2:0) online