Muži D: Proč?

V sobotu se Déčko vydalo do Mělníka vstříc dalšímu putování po středočeských městech. Hráči se těšili na zápas s obávaným Tatranem U23, který o parník vede ligu, a Kostelcem nad Labem.

Většina z nás měla ještě v živé paměti první klání s Tatranem, který během reprepauzy přijel do Berouna značně posílen, a výsledek 17:2 pro nás byl dostatečným strašákem, který jsme nechtěli opakovat. Fakt, že mladíci přijeli se třemi hráči na střídání, nám o moc víc šancí nedával, přesto nám alespoň trochu optimismu do žil vliv a „povedená“ první třetina ještě trochu přidala. Skóre o první pauze ukazovalo 1:2 v náš neprospěch a Tatran to jen vyprovokovalo, aby udělal ze zápasu exhibici. Pokyny trénéra Školky ale pro jednou fungovaly naprosto bezchybně, a tak i naše nepříjemná hra, rychlé protiútoky a vcelku velké množství střel slavily úspěchy. V prostředním dějství nejprve srovnal Volek, Tatran nám utekl o 4 branky a to nevydrželi matadoři Bajer a Prause, kteří povedenými individuálními akcemi přes celé, respektive půlku, hřiště snižovali na 3:6 a 4:8. V závěru třetiny svým druhým gólem na rozdíl tří branek upravil protentokrát klidný Pauček.
Třetina třetí pokračovala v nastoleném trendu třetiny druhé, padlo v ní jen o branku méně (10) než v prostředním dějství (11). Panteři přidali další 4 branky z holí Berky, Benedikta, Šimůnka a podruhé v zápase Bajera, Tatran svůj účet zastavil na čísle 15 a konečný výsledek 9:15.

Druhý zápas jsme odehráli se Sokolem Kostelec nad Labem, který se v tabulce vyhříval těsně nad námi. Zápas to byl úplně jiný, soupeř na stejné úrovni jako my, v něčem lepší, v něčem horší, a v našich hlavách se usídlila myšlenka, že když jsme dali Tatranu „skoro deset,“ tak musíme porazit každého. Jak to tak bývá, soupeř nás zaskočil pasivní hrou, dlouhými náhozy za obranu a agresivitou v našem brankovišti, díky čemu dokázal v první třetině získat dvoubrankové vedení. Začátek druhé části ukázal, že Volek s Paučkem přes vánoce ladili formu a díky jejich spolupráci jsme snížili, Kostelec dokázal bleskově odpovědět a v 15. minutě zápasu další brankou převrátil psychickou převahu na svou stranu. Do třetí třetiny jsme šli s chutí zápas otočit, na 2:4 korigoval Berka, potom ale úřadovala pevná obrana a dlouhé náhozy protihráčů, kteří do konce zápasu skórovali ještě dvakrát a definitivně zvrátili naši snahu.

Turnaj se hodnotí těžko, v prvním zápase nám toho sice spoustu vyšlo, aby to ale zaskočilo Tatran a nám přineslo body, na to to bohužel nestačilo, a v druhém zápase jsme prohráli kvůli naší klasické střelecké neschopnosti, byť jsme byli po většinu zápasu v herní převaze.
Závěrem přejeme brzké uzdravení Školkovi, který si v souboji podvrtl koleno a pár týdnů vynechá.

Panthers Praha – Tatran Střešovice U23 9:15 (1:2, 4:7, 4:6)
Panthers Praha – Sokol Kostelec nad Labem 2:6 (0:2, 1:2, 1:2)