Vítězství ve výjezdním derby posouvá Panterky vstříc play-off

16. kolo Extraligy žen: Tatran Střešovice – Panthers Praha 5:7 (5:3, 0:4, 0:0) online | stream

Na druhou lednovou sobotu měly princezny naplánované velice důležité utkání, které jim mohlo na jednu stranu dát jistotu v podobě postupu postupu do play-off, na stranu druhou jim mohlo celou situaci ještě pořádně zamotat. Jejich soupeřky a spolubydlící ze střešovické Stodoly tentokrát vyvezly utkání až do Hradce Králové, a to při příležitosti 20. výročí místního florbalového oddílu. Panterky měly Tatranu z minulého vzájemného zápasu rozhodně co vracet.

Po poctivé rozcvičce ve slušně zaplněné královéhradecké aréně, která návštěvníkům nabízela nejrůznější atrakce, od stánku s tatranským merchem až po plně funkční volební místnost, mohlo být dlouho očekávané utkání zahájeno. Vstup do utkání byl lepší ze strany Panterek, když se hned ve druhé minutě vypravila na tzv. výlet do útoku Pitterlingová a podařilo se jí z poctivé práce na malém brankovišti vytěžit první panterský gól z dorážky po střele Syslové, která se odrazila od gólmanky (pozn. neodrazila se Syslová, ale míček). V rychlém sledu pak následovalo hloupé vyloučení, kdy jsme byli přistiženi přímo při činu (hra v šesti), za které princezny zaplatily a obdržely vyrovnávací branku na 1:1. První třetina byla gólově velmi výživná; již v páté minutě poslala Tatran do vedení Chaloupková, o další 4 minuty později potrestala chybu v obraně Panterek svým již druhým gólem Reindlová. I přes urputnou snahu o vyrovnání se princeznám nedařilo skórovat, naopak ještě 4. branku soupeřek zavěsila Sedmíková. Osmnáctá minuta ovšem znova zažehla vyhasínající plamínek naděje, když byla Válková z Tatranu vyloučena na dvojitý dvouminutový trest za bránění ve hře. Pětice vyvolených princezen, které trenéři pověřili k odehrání přesilovky, se své role chopila s velkou parádou a stáhla náskok soupeřek o pouhý jeden gól. Nejprve vyslala nechytatelnou dělovku na Drbalovou nová posila z Chodova Syslová, která tak zaznamenala svůj první vstřelený gól za Panterky, poté ihned po buly zavěsila Jelínková. Hráčky Tatranu po takovém zaváhání značně znejistěly a Panterky je doslova zamkly na vlastní polovině, jako by přesilovka ještě neskončila. To by ale nebyly princezny, aby si utkání trochu nezdramatizovaly. Pitterlingová půl minuty před koncem třetiny nezvládla svou pozici posledního hráče a špatně zpracovaná nahrávka doplněná ve stylu Miklíkové drobným pádem přímo naservírovala tatranské hrotové hráčce šanci jedna na nula, kterou bohužel překvapená Horňáková nezachránila. Do šatny se odcházelo za stavu 3:5.

Po přestávce se princezny představily v mnohem lepším světle a nenechaly nic náhodě. Po nahrávce Lochmannové nekompromisně skórovala Jelínková, která tak dokonce dvojnásobně vyplnila vlastní prognózu pronesenou během cesty do Hradce (“Dneska to cejtim, dneska dám gól.”). Poté se neskutečnou střelou, rychlejší než světlo, trefila za záda Drbalové kapitánka Šusterová. Už po dvou minutách tedy bylo opět vyrovnáno. Atmosféra na hřišti zhoustla a nastala nejdůležitější fáze utkání, která víceméně rozhodla o konečném výsledku. Za delší konec provazu zatáhly Panterky, které díky obrovské poctivosti a odhodlání dokázaly během druhé třetiny vstřelit celkem 4 branky a zvrátit utkání na svou stranu. Ve 31. minutě proměnila nahrávku Lamkové s ledovým klidem Miklíková a 39. minuta přinesla vyladěnou akci, kdy si vybojovaný míček v obraně posunutý na Syslovou našel cestu přes celé hřiště na osamocenou Zittovou, která vypálila do prázdné brány.

V závěrečné třetině se princeznám už nepodařilo najít způsob jak prolomit obranu soupeřek, ale – a to je mnohem důležitější – se jim statečně dařilo odolávat velkému tlaku, kterému musely ze strany soupeřek s cílem otočení skóre čelit. Největší šanci měly Tatranky v přesilové hře, kterou jim umožnila Syslová bráněním ve hře, ale ani tentokrát neskončila gólem. Na poslední tři minuty dokonce odvolaly brankářku, bohužel pro ně bez bodového zisku. Naopak se k několika šancím poslat míček do úplně prázdné brány dostaly Panterky, ale také bez výsledku. Třetí třetina tedy nepřinesla žádné změny a na konci zápasu svítilo na výsledkové tabuli skóre 7:5 pro Panterky.

Především díky kvalitně odvedené práci ve druhé a třetí třetině se princeznám podařilo ubojovat nesmírně cenné tříbodové vítězství a posunuly se o krůček blíž k vytouženému postupu do play-off.

Autor: Tereza Pitterlingová

P.S. Očekávali jste další volební speciál, tentokrát k příležitosti prezidentských voleb? Nemáte se čeho bát, nebudete o něj ochuzeni, ale chystáme ho pro vás až na druhé rozhodující kolo. Příští víkend se můžete těšit na speciální #basic report z domácího utkání proti Vítkovicím, které aktuálně obsazují třetí místo v extraligové tabulce.