Vítězný domácí turnaj pro Starší žákyně

Další turnaj našich starších žákyň se odehrál na všemi oblíbeném Radlickém kluzišti. Jelikož jsme posledně sestoupili, tak jsme si chtěli vyzkoušet hrát něco jiného, než zběsilé létání nahoru-dolů a trošku si zakombinovat.

Hned ze začátku se nám to celkem dařilo a tak jsme po povedené standartce otevřeli skóre zásluhou nebeské střely Rety. Pak jsme bohužel přistoupili na hru soupeře a začali zbytečně hrát „hurá florbal.“ Výsledkem toho bylo, že soupeř otočil skóre. V rohu jsme si museli připomenout, jak že to vlastně chceme hrát, a postupně se to začalo v naší hře projevovat. Nejdříve jsme srovnali opět díky Rety. Pak jsme několikrát soupeře povozili na kolotoči, a pak jsme dvakrát udeřili z brejku. Jednou vsítila Míša a následně Niky (u které to byl vzhledem k průměrnému počtu neproměněných akcí za zápas velký šok, snad jí to vydrží i dál). Pak už jsme si zápas pohlídali a i přes pokus soupeře v šesti jsme mohli slavit výhru.

Ve druhém zápase nás čekal celek Slavia Plzeň a nastoupili jsme jen v 9 hráčkách. Nikola Braunová odjela kvůli lyžáku a Monika Rožumbergová nemohla hrát kvůli bolesti zad. V první polovině zápasu jsme se moc ke střele nedostali, až nakonec vstřelila gól Míša Jirasová, když střelu Kateřiny Formánkové. Ve druhé polovině jsme se snažili střílet, ale nikomu se nepovedlo trefit do brány a tak konečný stav byl 1:0 v náš prospěch.

Ve finále jsme se utkali s týmem Nové Strašecí. Zápas nebyl vůbec hezký, nutno říci, že velký podíl na tom měli rozhodčí, kteří utkání vůbec nezvládli. Utkání jsme odehráli celkem v pohodě a v klidu jsme navyšovali své vedení. První třetinu jsme tak ovládli 3:0 po hattricku Rety. Do druhé půle jsme především chtěli zlepšit náš herní projev. To se moc nepovedlo, i tak jsme přidali ještě dva góly, když se z dorážek prosadily Áďa Vlčková a Jennie. Náš sok už pak stihl pouze jednou snížit. Velkou zásluhu na tom , že jsme dostali jen jeden gól, má Jana, která předvedla nejeden výborný zákrok.

Podařilo se nám tedy rychle se vrátit do elitního koše, snad tam budeme podávat kvalitní výkony a zase se hned nevrátíme. Na závěr jako už tradičně děkujeme hráčkám za účast a rodičům i fanouškům, kteří našli cestu na halu za účast. Budeme se na vás těšit znovu příště.

Autor: Dan Ježil

Panthers Praha – FBC Rafanky Kutná Hora 4:2
Panthers Praha – Slavia Plzeň 1:0
Panthers Praha – Nové Strašecí 5:1