První zápas juniorek v roce 2018

V následujícím článku vám přinášíme pohled jedné z hráček (Karina Gren) a trenérky na první utkání v kalendářním roce 2018!

Karin Gren

V neděli 14. 1. nás čekala dohrávka zápasu se Světlou nad Sázavou. Zápas jsme rozehrály v poledních hodinách, tudíž jsme se mohly poměrně dobře vyspat. Do brány nám nastoupila Johny, protože Štěpánka nemohla. Od zápasu jsme očekávaly, že bude v rychlém tempu a že nás nečeká nic lehkého, ale i tak jsme se vzchopily a rozhodly se, že budeme makat naplno. Od prvního hvizdu píšťalky nás soupeřky přehrávaly.

První třetina nebyla nějak hrozná, ale začaly jsme bohužel hrát až v páté minutě. Skóre po první třetině ukazovalo 1:0 pro soupeřky. O přestávce jsme si řekly chyby a co musíme zlepšit. Bohužel, druhá třetina byla příšerná. Dostaly jsme zbytečné góly a úplně jsme přestaly běhat. Soupeřky nás přehrávaly v každé herní činnosti. Lépe kombinovaly, hrály důrazně a především hodně běhaly. Dokázaly nás rozložit v 10 minutách. Naštěstí jsme se ale v posledních minutách 2. třetiny konečně dočkaly našeho gólu, který dala Kačka Kubištová – po dorážce.

O přestávce jsme si ukázaly standardky, které jsme bohužel poté nevyužily. Do třetí třetiny jsme vstoupily s tím, že chceme dát pár gólů a že to chceme zdramatizovat. To se začalo dařit již ve třetí minutě, kdy se blýskla gólem Verča Trenklerová. Asi 2 minuty poté jsme navázaly a daly gól znovu. Soupeřky ale neponechaly nic náhodě a vstřelily další gól. To nás ale neodradilo a neustále jsme se snažily střílet, až z toho padl gól od Kačky Kubištové.

Třetí třetinu jsme ovládly my a dovolím si říci, že jsme je někdy slušně přehrávaly. Konečné skóre bylo 8:4 pro soupeřky. I když to nevypadá příliš příznivě, tak je to dle mého názoru v celku dobrý výsledek. Kdybychom si nenechaly utéct 2. třetinu a nezačaly hrát až v 3. třetině, tak bychom je mohly porazit. Určitě bych chtěla zmínit Johny, která nás mnohokrát dokázala podržet. Také bych přála Aničce brzké uzdravení, protože si nešťastně zranila kotník. Pro mě to byl dobrý zápas a myslím, že pro ostatní taky.

Eliška Škvorová

Chtěla bych holky pochválit za odbojovanou první a třetí třetinu, bohužel druhou třetinu jsme úplně zbytečně vypustily. Je tedy třeba zlepšit nasazení ve hře i důraz na brankovišti a věřím, že nacvičené standardky si někdy příště zkusíme. Díky Johny, která nás mnohokrát podržela a doufáme, že Aničce se kotník brzy zlepší. :) Děkujeme také rodičům, kteří nás přijeli podpořit.

 

Autor: Eliška a Karin