Kolaps v Turnově

16. kolo Národní ligy: TJ Turnov – Panthers Praha 10:6 (2:2, 5:0, 3:4) online

Na turnovské zvláštní hřiště jsme přijížděli pozdě večer, někteří po celodenním výletu s Ženami, někteří s vědomím pozice favorita. Ačkoliv se původní čas utkání posouval o tři čtvrtě hodinu ještě později kvůli prodlouženému programu, přivítala nás prázdná a opuštěná hala, takže kdo chtěl, tak se tam dostatečně vyblbnul a seznamoval se s prostředím. Domácí měli připraveni na ně nezvykle mnoho hráčů a hned od začátku na nás pořádně vlétli a hřiště jich bylo plné a značně je v tom podporovalo i slušně zaplněné hlediště. Měli jsme tedy o malinko méně ze hry, ale první třetina skončila vyrovnaně 2:2 a za nás na tom měl zásluhu nejvíce veterán Janoušek, který kromě toho, že dostal cenu pro otloukánka zápasu, tak byl autorem přesilovkové branky a jedné přihrávky.

V druhé části padlo celkem 18 trestných minut, 6 pro soupeře a 12 pro nás. Důvodem bylo to, že jsme nezvládli několik situací jak herně, tak v hlavě. Rozhodčí zápas vedli relativně přísně, což je většinou dobře a vede to k tomu, že se zápas nezvrhne, ale tentokrát se trochu zvrhlo i tak. Příčinu ale nemůžeme hledat u rozhodčích, kteří nás sice mohli v některých momentech podržet (a v některých momentech to také udělali, ale to tolik v hlavě nezůstane), ale hlavně u nás, protože jsme se nedokázali probrat dříve, než došlo k problému. Nešlo nám to, byli jsme pomalejší a soupeř hrál mnohem lépe, než s čím většina z nás počítala, navíc velice jednoduše a efektivně, měl mnoho střel a mnoho dorážek a těch menších faulů bylo prostě na naší straně víc. Problém byl, že ty naše byly vidět všechny a všechny potrestány, kdežto faulů od soupeře bylo méně a některé nebyly vidět, což nastartovalo naší frustraci pocit nespravedlnosti. Po jednom závaru před Mazákem šlo na trestnou lavici z Turnova jeden, ale od nás dva hráči, jeden dokonce s dvojitým trestem a jeden tam už byl předtím… rébus pro časomíru a těžký úkol pro nás a snadné pozice pro soupeře znamenalo odskočení o tři branky a na rozdíl 4 gólů dávali domácí rovněž z přesilovky.

Druhá třetina tedy 5:0 pro soupeře a nezbývalo než se pokusit o malý zázrak a vrátit se do zápasu nebo alespoň vrátit hlavy na místo a dohrát zápas rozumným způsobem. Je fajn, že nemusíme končit negativně, protože třetí třetina byla to, o čem se dá mluvit a psát s optimismem, kromě jednoho souběžného vyloučení jsme ven už nešli a zamakali jsme pokusili se místní i naše fanoušky přesvědčit, že umíme hrát i zachovat chladnou hlavu a i na povrchu, který technice moc nepřeje, jsme ukázali, že právě v technice jsme soupeře převyšovali o parník – jenomže hraje se na góly a ty padají v přesilovkách a Turnovu jsme dnes darovali tři body, které si ale plně zasloužil a my se musíme sebrat a na domácím hřišti přes svými fanoušky předvést něco jiného.