Ženy vstoupily do druhé poloviny základní části vítězně!

V prvním domácím zápase roku 2018 Panterky ve STODOLE vyzvaly tým Liberce. Bylo jasné, že je čeká těžké utkání, protože v posledním společném měření sil vyhrály těsným rozdílem 5:4. V posledních 5 zápasech loňského roku se princeznám podařilo vyhrát pouze jednou, bylo tedy na čase bodovat, aby se udržely na 6. místě zaručujícím vyřazující boje.

Domácí do zápasu nastoupily na kompletní tři lajny a představily dvě novoroční posily. V druhé lajně mohli diváci poprvé v panterském dresu vidět Terezu Syslovou, která do Panthers zamířila z Chodova, ve třetí formaci posílila útok navrátivší Lucie Kalinová. Prvně jmenovaná si mohla už v 1. minutě připsat premiérový gól, avšak její střelu golmanka hostí vyrazila. Pohotová Jelínková ji však nakonec do branky dorazila a díky tomu dopřála Syslové alespoň asistenci. Crazy holky se snažily o rychlou odpověď, nicméně veškeré jejich pokusy zblokovaly domácí obránkyně. Hrálo se nahoru dolů, bez gólů, takže rozhodčí Reichelt se rozhodl divákům dopřát alespoň nějakou zábavu a ukázkově se přerazil o středovou čáru. V 10. minutě nezvládly domácí postavit neprůstřelnou zeď proti liberecké standardce, Leirová vypálila, propálila, skórovala a bylo srovnáno. Panterky se snažily strhnout vedení zpět na svou stranu, především lajna Zittové hrála převážně na soupeřově polovině, Štěpánovou v bráně se jim však prostřelit nepodařilo. Do konce první části už se hrálo bez gólu, princezny nevyužily ani přesilovku, kterou jim svou sekerou nabídla Šamanina.

Na začátku druhé části měla krásnou šanci Kalinová, leč prázdnou bránu se jí trefit nepodařilo. Hesla “nedáš-dostaneš” se chytila Mlejnková a v 22. minutě poslala Liberec do vedení. Ve 25. minutě se Zittová provrážela až na trestnou a nabídla Crazynám hru v početní výhodě. Ty, ač Panterky na dlouhou dobu zamkly v obranném pásmu, z přesilovky gól také nevytěžily. V polovině zápasu Liberec nevychytal střídání a na jejich bránu se řítilo osamocené trio Kalinová-Miklíková-Lamková. Kalinovás míčkem však neunesla tíhu situace a místo nahrávky spoluhráčkám zvolila nahrávku do rohu. Následně byla Panterkám nabídnuta další přesilová hra. Tu už tentokrát využily, když se po nahrávce Pitterlingová prosadila kapitánka Šusterová a bylo srovnáno. Po vyrovnávacím gólu měly ze hry více Panterky, držely míček, nahrávaly, střílely, ale góly nepadaly. Jejich snažení utnula ve 38. minutě Lamková, když se nechala vyloučit na 5 minut za to, že po ní skočila soupeřka. V početní nevýhodě domácí podržela klasicky výborně chytající Horňáková.

Třetí třetinu Panterky dohrávaly oslabení a to úspěšně. Oba týmy chtěly konečně strhnout vedení na svou stranu, 51 diváků mohlo být svědky několika pěkných šancí. V 47. minutě si Dlouhá zahrála na dřevorubce a nabídla domácím další přesilovou hru. V té měla pěknou šanci například Lochmannová, avšak Štěpánová hostující tým podržela. Těsně po skončení přesilovky poslala Panterky do zaslouženého vedení Slaná, když se nejlépe zorientovala na brankovišti a dorazila střelu Lamkové. No a za 4 minuty už Lamkové střelu nikdo netečoval, možná proto, že před sebou měla jen prázdnou bránu. Tu po famózní přihrávce od Zittové trefila a princezny odskočily na rozdíl dvou branek. Liberci nezbylo nic jiného, než to zkusit v šesti, ale Horňáková tým podržela. Panterkám se prázdnou bránu trefit nepodařilo. Nejblíže ke gólu měla chviličku před koncem Slaná, ale po stylu Miklíkové místo střely zvolila pád a skóre se už nezměnilo.

Panterky po měsíci a půl uzmuly 3 body a odskočily sedmému Jičínu na rozdíl 8 bodů. Příští utkání hrají sice s Tatranem, ale v Praze to nebude, Tatran vyváží Extraligu žen do Hradce Králové. Tak buď přijeďte tam, nebo alespoň držte pěsti na dálku!

 

Panthers Praha – FBC Liberec – 4:2 (1:1, 1:1, 2:0) online | stream
Střely na branku: 31:32
Vyloučení: 6:3
Využití: 1:0
Diváci: 51

Vyjádření trenéra domácích (Daniel Škvor): Důležitá výhra za 3 body, soupeř v deseti lidech opravdu těžce vzdoroval, naštěstí jsme zápas překlopili na svou stranu. Děkujeme soupeři za utkání a přejeme šťastnou cestu domů.“

Vyjádření trenéra hostí (Lukáš Nesměrák): Dovolím si říct, že jsme byli celý zápas lepší, bohužel jsme nedokázali proměnit šance. Velký zlom přišel po sporném gólu, který se domníváme byl vysokou holí. Samozřejmě soupeři blahopřejeme a děkujeme za utkání.

Autor: Ivana Miklíková