„Tato sezóna je nad očekávání vydařená,“ neskrývá radost opora týmu Naty Vesecká

Kladno – první turnaj roku 2018 odehrála naše rezerva princezen v dobře známé přetlakové hale na Kladně. První zápas, který začal v nelidských 8:00 ráno, princezny braly 3 body, ve druhém zápase bohužel nestačily na rezervu SKV. „Snad to takhle bude pokračovat a budeme nadále pomáhat týmu se držet na horních pozicích tabulky,“ říká Naty Vesecká.

 

Jak bys zhodnotila zápas s FbK Wildcats Praha?

Dva Pražské týmy si vyjely na zápas na osmou ráno do Kladna, a to nikdy není úplně příjemné, ale jely jsme vyhrát. Bohužel jsme podcenily předzápasovou rozcvičku, a to se pak projevovalo během zápasu. Sice jsme daly rychlý gól, ale soupeřky brzy odpověděly a srovnaly na 1:1. To nás trochu zaskočilo, jelikož podle papírových předpokladů jsme byly favorité my. Ve druhé části se nám podařilo odskočit soupeři o dvě branky a ve třetí třetině jsme vyhrály poměrem 5:2 i díky hattricku Elišky Š. Povinné 3 body jsme si odvezly zpátky do Prahy my.

V tomto zápase se ve vašich řadách objevila nová hráčka Iveta Krahulcová. Jak se ti zatím Iveta jeví? 

Hned v prvním zápase ukázala, že v útoku bude platnou hráčkou, bohužel měla smůlu v koncovce, ale ve druhém zápase už jí to tam padlo a po nahrávce posily z Áčka Ivany Lamkové dala krásný gól. Snad se jí bude dařit i nadále a pomůže nám do zbytku sezóny. Navíc fandí Barceloně, takže takovou hráčku v týmu ráda uvítám.

Jak bys zhodnotila zápas s TJ SKV B?

Hned v prvním zápasu sezóny jsme je dokázaly porazit, a chtěly jsme tak navázat i tento odvetný zápas. První část zápasu jsme vyhrály 2:1 a druhou část jsme začaly navýšením skóre na 3:1. Bohužel následně jsme obdržely 3 branky my a ve třetí  bezbrankové části jsme už nedokázaly ani ve hře bez brankářky alespoň srovnat na zaslouženou remízu. Smolný zápas pro nás, jelikož jsme promarnily mnoho šancí, které by nám přidaly 3 body do tabulky.

Tento turnaj si odehrála s novou florbalkou, kterou sis koupila po zhruba pěti sezónách. Jak jsi s ní spokojená a myslíš, že ti nová florbalka pomůže k tomu, abys předběhla Elišku Škvorovou v kanadském bodování, obě hráčky vládnou se stejným počtem kanadských bodů týmovému bodování (pozn. trenéra)?

Už to novou florbalku chtělo, takže jsem využila Vánoc a nějakou jsem si pořídila. Zatím jsem si na ní zvykala asi na třech trénincích, takže jsem ráda, že hned na prvních zápasech mi nějakej bod učarovala. S Eliškou zatím vedeme vyrovnanej boj a naše letošní překvapivá bilance nás drží mezi třemi nejlepšími celé 2. ligy žen. Snad to takhle bude pokračovat a budeme nadále pomáhat týmu držet se na horních pozicích tabulky.

Zejména v druhém zápase vám fantasticky zachytala Maruška Dresslerová. Jak hodnotíš její výkon v obou zápasech? 

Tak určitě její výkon hodnotím nejen v těchto zápasech, ale ve všech kladně. Je to opora týmu a dá se na ní spolehnout. Hodněkrát nás zachránila a za to jsem jí zařídila (zatím v jednom zápase) asistenci.

A teď poslední otázka. Jak si spokojená s dosavadním průběhem sezóny?

Tato sezóna je nad očekávání vydařená. Jsem spokojená jak s výkonem týmu, tak i osobním. S Eliškou Š.  jsme teď celkem sehraný a když padají góly, tak to hned baví víc. Navíc s Eliškou Nedvědovou, která nám pomáhá si ty body hezky rozdělovat.

 

Panthers Praha B 8:3 FbK Wildcats Praha (online)

Panthers Praha B 3:4 TJ Sokol Královské Vinohrady B (online)

 

Kanadské bodování

FBK Wildcats Praha

Eliška Škvorová 4+0

Ivana Lamková 2+1

Lenka Klvaňová 1+2

Natalie Vesecká 1+2

Eliška Nedvědová 0+2

Veronika Raková 0+1

TJ Sokol Královské Vinohrady B

Natalie Vesecká 1+1

Eliška Škvorová 1+0

Iveta Krahulcová 1+0

Ivana Lamková 0+1

Autor: Škvor