Rtyňská stopa Panterů skončila ve čtvrtfinále

Jako každý rok se i tentokrát v době svátků uskutečnil populární Santa Open ve Rtyni v Podkrkonoší, do kterého už po několikáté v řadě přispěli Panteři hned dvěma družstvy.

 Zatímco Stará škola v sestavě borců z mužského (a ženského) Áčka tradičně neskrývala touhu po titulu, který už se jednou v jejich vitríně objevil, druhé družstvo nesoucí jednoduchý název Fokin‘ reindeer man doufalo spíš v navýšení počtu vítězství v jednotlivých zápasech, jejichž počet se v celkem čtyřech výletech na sever Čech zastavil na čísle 2.

Stará škola zahájila putování prohrou s Mrštným dědkem (2:4), tj. s borci namíchanými z týmů hrajících v nejvyšších soutěžích, následovaly dvě bezbrankové remízy se slavným Zanzibarem (mix Chodova, Mukařova a Davida Podhárského) a s IBK Točky (juniorka a áčko Hradce Králové), poslední zápas proti domácí juniorce pojmenované jako „Manďáci“ pak museli otáčet ze stavu 0:2 na konečných 4:2. Stačilo to na čtvrté místo ve skupině a postup do osmifinále.

To Fokin‘ reindeer man, majíc v kádru kluky z rezervy a dvě záložnice z ženské Extraligy, zápas proti Manďákům otočit nedokázali a padli 1:2. Po lehkém válci ze strany Mrštného dědka (1:6) pak borci vložili všechny síly do klání se silným Zanzibarem – ten dokázal nadpozemsky chytajícího Máčalu překonat až prapodivným náhozem minutu před koncem. Únava pak byla znát, a tak ještě než oblékli slušivé oděvy a vyrazili na bál, zatančili si s nimi právě Hradečtí z Toček – 0:8 vypadá hrozivě, nicméně však pozitivní zprávou zůstává, že poslední vzájemný zápas na Nise skončil 0:9, je zde tedy vidět zlepšení.

Mimochodem, jak jste si jistě správně všimli, obě družstva hrála ve stejné skupině, logicky se tedy spolu také utkala. Klání to bylo vskutku napínavé a poněkud překvapivě ofenzivní, ještě překvapivěji se pak Fokin‘ reindeer man dostal do dvoubrankového vedení, to ale ještě do poločasu ztratil a po přestřelce ve druhé půli se nakonec radovala právě Stará škola – v nejvyrovnanějším vzájemném souboji v historii zvítězila těsně 5:4. Z událostmi nabitého zápisu pak musíme vypíchnout ještě jednu drobnost – trenér elitních panterských družstev Lukáš Jenšík nastoupil právě v dresu Staré školy a k vítězství přispěl jedním úspěšným sprintem!

Zatímco rezervní družstvo díky prapodivnému hernímu systému postoupilo z šestého místa rovnou do čtvrtfinále, Áčko čekalo ještě osmifinále, ve kterém vyzvali mix kluků v bílých dresech, skauti z řad fanoušků v nich odhalili minimálně jednoho chlapce hájícího barvy pražské Slavie – jako hlavičku pak měli název Real United. Zápas to vskutku nebyl příliš zajímavý, chlapci v bráně s Týnkou Horňákovou většinu času obléhali soupeřovu klec a nakonec slavili vítězství, svého soka srazili 5:2. K představě o kvalitě utkání přidáváme fakt, že budoucí hvězda Superligy Martin Vacenovský si zapomněl střevíce, přesto si připsal dvě asistence.

Fokin‘ reindeer man ve čtvrtfinále vyzval jednoho z adeptů na celkové vítězství Morgan Boys a hned od začátku bylo poznat, kdo se kvalitněji vyspal. V pantáctiminutové první polovině to po deseti minutách bylo už 0:5 a spíše než rychlostí spálené podrážky začala páchnout obava z možného debaklu. Ten ale chlapci hrající za místní Orly Divizi odmítli a přestali hrát, což vedlo hned ke trojnásobnému zkorigování skóre, v našich očích vypadá výsledek 3:7 poněkud reprezentativněji než 0:5. Zápas Staré školy s Mrštným dědkem autor tohoto článku vzhledem k neúprosnému strojvůdci jeho rychlíku bohužel neměl šanci spatřit, repríza zápasu ve skupině ale podle útržků informací znovu vyzněla lépe pro soupeře, který po výsledku 0:5 poslal naše chlapce zpět do Prahy.

Všem zúčastněným děkujeme za relativně vzornou reprezentaci Panthers a jak jim, tak našim čtenářům, přejeme úspěšný vstup do nového roku a mnoho úspěchů jak v osobním, tak sportovním životě!

Autor: Paučis