Panterky přezimují na 6. místě

Vzhledem k předvánočnímu shonu vám sice opožděně, ale přece, přinášíme souhrn posledního hracího víkendu tohoto roku. Panterky se v pátek 15.12. střetly na “domácí” půdě s úřadujícími mistryněmi Ivanti Tigers a v neděli se vydaly na půdu posledního týmu Extraligy žen FBS Olomouc. Dalo by se čekat, že v pátek princezny jasně padnou a v neděli je nemůže nic překvapit, opak byl však pravdou.

13. kolo Extraligy žen: Panthers Praha – Ivanti Tigers Jižní Město 2:5 (1:3, 0:0, 1:2) online | stream

V pátek vyvezly Panterky Extraligu na okraj Prahy, do Hostivic. Na diváky zde kromě zápasu čekal i doprovodný program v podobě stánku našeho partnera MIX.IT a přestávkových minizápasů našich mladých nadějí. Po dvacetiminutovém zpoždění, způsobeném pozdním příjezdem rozhodčím, mohl zápas s mistryněmi začít. Panterky nechtěly dát svou kůži zadarmo a tak hned od začátku překvapily Tigers aktivní hrou. Útočnice napadaly rozehrávku florbalistek z Jižního Města, obránkyně obětavě blokovaly veškeré střely. Bohužel i přes veliké množství bloků jedna střela za záda Horňákové propadla už ve 4. minutě, kdy se po nedůrazu princezen v brankovišti prosadila Pilíková. Síly na hřišti byly vyrovnané, ale větší zkušenosti Tigers byly občas patrné. V 9. minutě se po špatném rozebrání hráček prosadila Hyršlová a soupeřky se dostaly již do dvougólového vedení. Dvě minuty poté snížila rozdíl po přihrávce Slané Jelínková, která se sama divila, jak se její střela mohla do branky dostat. Nutno říct, že gól si Panterky za předváděnou hru zasloužily. I nadále byly vidět šance na obou stranách. Princezny bohužel střílely většinou do golmanky Červové, útočnice Tigers zase přiváděla k šílenství famózně chytající Horňáková. Jelínková se kromě prvního gólu blýskla i narušením rozehrávky domácích, kdy krásnou zadovkou nahrála za ní stojící rozhodčí, kterou si spletla se spoluhráčkou. Není to nic informačně přínosného, ale věřte, že to bylo vtipné a pobavila tím všech 120 přihlížejících diváků. Před závěrečnou sirénou hráčky Tigers odskočily opět na rozdíl dvou branek, když se podruhé prosadila Hyršlová.

Po první třetině dal trenér Jenšík jasný pokyn, a to nedostat gól. A protože trenéři se mají poslouchat, za záda Horňákové se v prostřední části nedostalo nic. Bohužel situace byla stejná i na druhé straně. Domácí golmanka vše pochytala, poradila si i s osamocenou hráčkou Tigers před prázdnou bránou, na druhé straně zářila i Červová, která si poradila kupříkladu se samostatným únikem univerzálky Slané. I po druhé třetině svítilo na tabuli skóre 1:3 v neprospěch domácích. Kdo by čekal, že ve třetí třetině princeznám dojdou síly, byl na omylu. I třetí část nabídla krásný ofenzivní florbal, k vidění byly šance na obou stranách. Ve 49. minutě se Panterky dostaly na dostřel díky dobře mířené střele z dálky kapitánky Šusterové. Červová za clonící hráčkou neměla šanci. Po tomto gólu bývalý Herbadent zabral. Ostřeloval domácí obránkyně i Horňákovou, leč bez úspěchu. Princezny se tlačily dopředu a snažily se vyrovnat. Bohužel se v jistých pasážích tak snažily o vyrovnání, že zapomínaly bránit a to potrestala v 57. minutě Surá.

 

S tím se Panterky nehodlaly smířit a proto šly do šesti. Bohužel po té, co rozhodčí pískly standardní situaci pro princezny a ty se přiznaly, že se míček odrazil od nich a měly by rozehrávat soupeřky, žádnou z domácích hráček dlouho nenapadlo i přes řev trenéra Jenšíka vystřídat a pustit golmanku do brány, navíc zůstaly stát a koukat, nikdo si nevšiml osamocené Kubišové před dobíhající Horňákovou a Herbadent si díky této nekoncentrovanosti domácích pojistil vítězství. I přes výborný výkon tak Panterky podlehly současnému lídrovi tabulky 2:5.

14. kolo Extraligy žen: FBS Olomouc – Panthers Praha 4:3p (1:0, 2:2, 0:1) online | stream

V neděli se princezny vydaly na Hanou na hřiště aktuálně posledního týmu Olomouce. Ač se jedná o tým ze samotného chvostu tabulky, vzhledem k poslednímu vzájemnému utkání (utrápené vítězství 3:2), Panterky věděly, že je nečeká nic lehkého a příjemného. A jejich obavy se potvrdily. Začátek utkání byl ospalý a kdo by hledal běhavé a bojovné princezny z pátečního zápasu, ten by je nenašel. Vytvářely spoustu chyb v rozehrávce, do šancí se dostávaly jen sporadicky. Snad jen díky Topolové v bráně inkasovaly až ve 13. minutě. Olomouc chtěla víc a princeznám se nedařilo nějak výrazně ohrozit bránu soupeře.

Po první třetině se šlo do šaten za stavu 1:0 pro tým hostí. Trenér hráčkám promluvil do duše, a v druhé části už hra vypadala o poznání lépe. Téměř vymizela nervozita v rozehrávce, šancí bylo více. Ve 27. minutě se ujaly hned dvě šance, nejdříve střelou od mantinelu srovnala Pitterlingová a půl minuty po ní dostala princezny do vedení Slaná, která mimořádně proměnila samostatný únik, když s ledovým klidem pokoupala domácí golmanku. Panterky mají jeden nešvar a to takový, že po vstřelené i obdržené brance jim trošku pokulhává koncentrace. To se potvrdilo i nyní, kdy jim pracně získané vedení vzala Peterková, která byla na brankovišti nejdůraznější. Minutu před koncem druhé části vrátila vedení Olomouci Lichnová, když si hostující tým špatně rozebral hráčky a jmenovaná se ocitla sama před Topolovou.

Ve třetí třetině se Panterky hnaly za vyrovnáním. I přesto, že se jejich výkon zvedl, hra to pořád nebyla úplně pohledná. Spoustu chyb v rozehrávce na obou stranách, spousta špatně vyřešených přečíslení. I přesto se v 51. minutě princezny konečně dočkaly, když prudkou střelou po zemi překonala domácí golmanku kanonýrka Zittová. Do konce základní hrací doby to byl boj “kdo s koho”, Panterky měly navrch. Dvě minuty před koncem však musela za záchrannou brzdu zatáhnout Pitterlingová a princeznám nezbylo nic jiného, než už jen přestát oslabení. To se povedlo a šlo se do prodloužení. V prodloužení měly více šancí hráčky z Hané a když už se konečně na míčku ocitly Panterky, tak chybovaly, špatně rozehrály a pustily do samostatného úniku Lichnovou, která rozhodla utkání. Z Hané si naše děvčata po nepříliš přesvědčivém výkonu odvezla tedy jen 1 ušmudlaný bod.

Suma sumárum, v pátek pastva pro oči, v neděli oči občas krvácely. Panterkám se povedlo v posledním hracím víkendu uzmout pouze jeden bod z šesti možných a vzhledem k tomu, že Bohemians o víkendu dvakrát bodovaly, princezny stráví Vánoce na 6. místě. Další zápas sehrají princezny 7.1. na domácí půdě proti Liberci. DÍKY VŠEM DIVÁKŮM, FANOUŠKŮM A PARTNERŮM!

Autor Ivana Miklíková