Mužská rezerva a její vánoční bilancování

V polovině velmi dobře a až překvapivě suverénně rozehrané soutěže bilancuje v rozhovoru trenér Lukáš Jenšík s klubovou legendou Štěpánem Hanzlem, který nedávno dosáhl mety 300 kanadských bodů právě nad letos zatím úspěšným tažením našeho mužského rezervního týmu.

Ahoj Štěpko, po dlouhých letech v Panthers ses vypracoval k roli kapitána první rezervy, jak tuhle roli snášíš?
Ahoj, tak určitě je to pro mě oproti minulé sezóně mírná změna, protože se k zápasům snažím přistupovat zodpovědněji. Tím myslím spíše předzápasovou přípravu den před zápasy a to zejména v restauračních zařízeních, snažím se, aby spoluhráči dodržovali aspoň částečně životosprávu a tudíž hospodu opouštím až po nich, abych nad nimi měl přehled, což by asi správný kapitán měl. Musím přiznat, že to kolikrát není lehké a ne vždy to dopadá dle mých představ.

V hodně zápasech zastupuješ za trenéra Jenšíka, který má na starost i jiné týmy. Je to pro Tebe těžká role, když jsi hrající trenér a kapitán? Kluci Tě respektují?
Tak na absenci trenéra Jenšíka jsme si já i spoluhráči už zvykli, přesto se v zápasech za trenéra ani nepovažuji. V týmu máme spoustu zkušených kluků, kteří si na hřišti své povinnosti plní tak, jak mají, proto se řídím heslem mlčeti zlato. Jediný problém jsou emoce některých spoluhráčů v těžkých situacích, protože máme v týmu i několik labilních jedinců. V těchto chvílích mi nepřijde, že bych měl nějaký respekt, ale zatím se to daří zvládat bez větších konfliktů.

Jak bys zhodnotil celkové poslední dva zápasy. Pro fanouška na první pohled lehčí zápasy, ale jak to vnímáš Ty? A proč si druhý zápas nehrál?
Očekávali jsme, že nás soupeři prověří a potrápí. V prvním zápase se nám podařilo rychle odskočit do čtyřbrankového vedení, které se nám podařilo udržet. Druhý zápas jsme soupeře bez nadsázky přejeli. Určitě jsme od soupeřů očekávali vyšší kvalitu, je pravda, že to byli relativně jednoduché zápasy. Já jsem nenastoupil, jelikož mě kouč nominoval na večerní zápas Áčka a asi si myslel, že mám špatnou fyzičku a nedovolil mi nastoupit. Sám jsem to moc nepochopil, protože během letní přípravy si mohl všimnout, že moje fyzička patří k těm nejlepším v našem týmu, což je podle mě i důvod proč jsem kapitán.

Jak bys zhodnotil půlku této sezony? Jste spokojený s 1. místem? A pomýšlíte na postup nebo to není váš cíl?
Myslím, že můžeme být spokojeni, zvláště když jsme v některých zápasech nastupovali ve velmi okleštěné sestavě. Samozřejmě, že na postup pomýšlíme a je to náš hlavní cíl, zároveň chceme ligu vyhrát a postoupit z prvního místa.

Na dresu nosíš číslo 18, je v tom čísle nějaký význam nebo jsi toto číslo dostal od klubu a je Ti jedno s jakým číslem hraješ?
Číslo je pro mě velice důležité, kdybych si ho měl měnit, asi bych raději ukončil kariéru. Osmnáctku jsem si vybral kvůli mému vzoru z dětství, kterým byl Ondřej Kratěna. Na druhou stranu mi #18 moc štěstí nepřináší, párkrát jsem na ní při hazardních hrách prohrál.

Díky za rozhovor a ať se daří v novém roce tak, alespoň jako v tom končícím :-)

Autor Jenča

Panthers Praha B – FbK Wildcats Praha 6:2 (3:0, 1:0, 2:2) online
IBK Kubánský Klan – Panthers Praha B 4:12 (0:4, 1:4, 3:4) online