Sépiáci znovu za šest!

Středočeská Třída pokračovala v sobotu 5. kolem, po téměř šestitýdenní pauze se na hřišti v Radlicích představili také Sépiáci, kteří si jako hosta k důležitým zápasům pozvali i špílmachra z Národní ligy Lukáše Pokorného!

Když říkáme důležitým zápasům, není to jen prázdná fráze – jen dva týmy jsou po sobotě stále neporažené, a to právě Sépiáci a kolínští Pátečníci, kteří mají v čele čtyřbodový náskok. Pro nás je tak důležité do konce sezony již nezaváhat a skrytě spoléhat na to, že právě náš největší soupeř v boji o první místo nějaké body ztratí.

Proti Tigers jsme začali dobře, byli jsme aktivnější a více na balonu, soupeř byl naopak extrémně nebezpečný z protiútoků, nabídnuté tutovky ale nedokázal využít. Po pěti zápasech jsme jako první dokázali otevřít skóre my, po zmatcích v brankovišti se míček dostal k Lávičkosovi, který udělal kličku obránci a vrátil za sebe na Tomíka, jenž i díky chytré Pokyho cloně otevřel skóre dalekonosnou střelou mezi nohy. Největší problém nám dělala hlavně důrazná hra bývalých Athletics, která nám vynesla i jednu přesilovku, tu jsme ale využít nedokázali.

Druhou část odstartoval lépe soupeř, který přestál Šimiho šanci a sám dvakrát udeřil, během 33 sekund tak dokázal otočit skóre ve svůj prospěch. Naštěstí už jsme se naučili tolik neznervózňovat, a tak jsme znovu zapnuli přídavné motory a začali obléhat Malého branku. Chvíli po polovině zápasu nám to přineslo zasloužené ovoce, jak jinak než z dorážky se prosadil pohádkový král Bobr.

Třetí periodu oba soupeři začali opatrně, nikdo z nich nechtěl udělat chybu, přesto Sépiáky zlákaly útočné choutky a drali se dopředu podstatně častěji než Tigers, což otevíralo okénka v naší obraně – Máčala se několikrát hodně zapotil a obecenstvo hlasitě vzdychlo, když osamocení hráči v červených dresech netrefili odkrytou klec. Po jedné takové akci domácí gólman rozehrál nakrátko na Lávičkose, který si vytáhl míček na polovinu hřiště a výstavním padáčkem překvapil Malého – 3:2! Necelých šest minut před koncem mohlo být znovu srovnáno, Máčala už ležel na zemi a na jednoho ze soupeřova útočníků zívala prázdná branka, tu ale nepochopitelně minul. Definitivní rozuzlení přinesla až nenápadná akce Tomíka, který se protáhl po mantinelu až téměř do rohu, odkud našel mezi kruhy osamoceného Paučise – ten už měl se střelou do prázdné brány snadnou práci. Konečný stav tedy 4:2 pro Sépiáky.

Kostelec přijel pouze v osmi lidech a dostal nečekanou nadílku od Ruzyně, takže se očekával jeden z těch méně náročných zápasů. To se bohužel i bohudík potvrdilo, neboť se Vlci za první třetinu prakticky nepodívali za půlku, a to jak s balonkem, tak při neexistujícím napadání. Skóre otevřel po třech minutách Kuba, který si počíhal na Paličovu nahrávku a zakončil do prázdné brány takticky o tyčku, následně ho napodobili luxusní tečí Bobr a prvním gólem v sezoně navrátivší-se Šimi – po první třetině to bylo 3:0 a bylo zaděláno na debakl.

Ten se nekonal, protože se celá střídačka shodla na postupu, že si vyzkouší i další varianty útočení. Kostelec byl pod permanentním zámkem a ze svojí poloviny se dostával jen sporadicky, Sépiáci ale z hezkých akcí nedokázali přidat další góly. Celá druhá třetina by se tak dala popsat jako hra kočky s myší, při které zraněná myš neustále těsně utíká.

Poslední perioda přinesla kromě předvánoční atmosféry na Radlice také další festival neproměněných tutovek, tu největší dokázal po neskutečné akci tria Paučis-Poky-Šimi trefit jen do ruky gólmana poslední jmenovaný (Poky navíc následně vyrval úžasnou spojnici), přesto jsme se ještě jednoho gólu dočkali – Poky dostával do prázdné brány, zpětnou přihrávkou na Bobra ale ještě vymazal oba obránce z mapy, domácí devětadvacítka se potřetí za den nemýlila. Konečný stav 4:0.

Znovu to byl turnaj, kde jsme zejména ve druhém zápase svého soupeře jasně přehrávali, tentokrát nás však nemusí tolik mrzet neproměněné šance, protože jsme si v ostrém zápase vyzkoušeli pár nových věcí, které nám do budoucna určitě dají víc, než třináctka Kostelci. Vánoce přezimujeme na druhém místě, hned po nich nás čeká asi druhý nejdůležitější zápas v sezoně, utkáme se s rozjetými Snipery, kteří se po nepovedeném začátku vyšvihli až na třetí místo tabulky.

Všem fanouškům děkujeme za podporu, jsme rádi že jste dorazili, přejeme také příjemné a klidné prožití svátků. :-) Jo, a čekujte náš insta! https://www.instagram.com/sepiaciii/

Sépiáci – Prague Tigers E 4:2 (1:0, 1:2, 2:0) online
Sépiáci – Vlci Tatran Kostelec 4:0 (3:0, 0:0, 1:0) online

Autor: Paučis