Přípravka se představila v Radlicích

Poslední turnaj v této sezóně čekal naše nejmenší kluky v Radlicích. Malou perličkou je, že naše přípravka se již snaží připodobnit našim dospělým, jelikož pořádá svoje domácí turnaje v hale, kde netrénuje :) A hned první zápas se pokusila Muže napodobit i výsledkově. Na turnaj přišlo několik nováčků a bylo vidět, že potřebují sbírat zkušenosti, protože kolikrát jakoby zapomněli, do které brány se mají snažit dostat míček. Proti nám sice nastoupili pouze tři hráči a brankář, ale soupeř byl mnohem zkušenější a bylo vidět, že jeho hráči hrají i za starší kategorie. Bohužel nejvíce to bylo vidět při osobních soubojích, protože soupeři hráli hodně na hraně pravidel, a tak si naši kluci odnesli několik bolístek, což ale prostě ke sportu patří. Soupeři nás přejeli rozdílem třídy a my jsme se museli oklepat a připravit na druhý zápas, který nás čekal takřka vzápětí.

Oklepání se nám ale moc nepodařilo a pokračovali jsme v nastaveném trendu. Dostaneme hodně gólů a sami jich dáme málo. Soupeř opět lépe kombinoval a my jsme měli problémy pokrývat volné hráče, kteří pak pohodlně skórovali. Mrzí, že nezahrály tradiční opory, na které (konec konců stejně jako na celý tým) padla „deka“ a nedokázali se zpod ní vyhrabat a možná se jim v té zimě ani moc nechtělo. Ačkoliv jsme obdrželi velký počet branek, tak je potřeba pochválit brankáře Adama, na kterém bylo vidět velké zlepšení od minulých turnajů a mnoho branek pochytal.

V závěru turnaje na domácí hale nás čekal celek SK Dvojka Praha. Po omluvě dvou hráčů se přeházelo hrací komando a cíl byl jasně stanoven. Zahrát si, užít si to, a když to půjde, tak udržet stávající koš. Hned od úvodu byla vidět jasná převaha našeho týmu, a tak jsme konečně mohli ukázat, co v nás skutečně je. Dařilo se nám to po celou dobu utkání, kdy bylo vidět, že kombinovat umíme a konečně i zodpovědně bránit. A potěšit rodiče tou třešničkou na dortu v podobě několika gólů.  Pokud soupeř zahrozil, dokázala to naše obrana uklidnit, a pokud se přece jen něco nepovedlo, podržel nás dobře připravený Ondra, který se rozchytával snad 2 zápasy před tím. Ano, udělalo se několik chyb, ale důležité je se z toho poučit, ne smutně sklopit hlavu a jít střídat, ale zůstat, poučit se a bojovat dál. Ta zkušenost na hřišti je to nejdůležitější. Soupeř nám i tak dokázal vstřelit góly.

Tento turnaj byl zároveň i premiérou pro některé naše mladé pušky, které tak získávaly nové a první zkušenosti na turnaji a dokázaly se podporovat na střídačce.

Děkujeme rodičům za podporu a přejeme Vám klidné svátky a úspěšný rok 2018.

Autoři: Gigi a Toli