Dorostenky z poledního turnaje tohoto roku bohužel nepřivezly ani bod

Panthers Praha – FBŠ Bohemians 1:9 (0:5, 0:1, 1:3)
Poslední turnaj tohoto roku odstartoval zápas s Bohemians, na který se některé hráčky dostavily s dresem a jedna bez. Řekly jsme si, že Bohemka je jedním z týmů, s kterým jsme schopny hrát vyrovnanější utkání, a skutečně to tak ze začátku i vypadalo. Byly jsme koncentrovaní a měly jsme pěkné šance – převážně tedy první lajna. Bohužel po třetím gólu jako kdybychom vypnuly a už byly v myšlenkách někde jinde než na hřišti. Do druhé třetiny jsme si řekly, že ji vyhrajeme, nedostaneme žádný gól a pár jich přidáme, protože šance jsme na to měly. Bohužel už v první minutě jsme si s velkou smůlou daly vlastní gól. Jinak to ale byla nejlepší třetina z tohoto zápasu, šance se stupňovaly, bohužel místo do brány jsme se trefovaly do tyček a do břevna. Nicméně dalšímu gólu v našich sítích se nám už podařilo zabránit. Do třetí třetiny jsme chtěly vstoupit stejně dobře jako do té první, a tedy s nábojem, ale taky s přidáním pár našich branek, aby skóre nevypadalo tak hrozivě. Bohužel jsme to byly zase my, kdo lovil míček ze své sítě, a stalo se tak ještě dvakrát, než se i nám podařilo vstřelit branku. Povedlo se to až z trestného střílení, které vybojovala Kačka Strnadová a ukázkově proměnila Áďa Niederlová vykoupáním brankářky.

Panthers Praha – Florbalová akademie MB 2:7 (1:3, 1:1, 0:3)
Do druhého zápasu tohoto turnaje jsme chtěly dát vše, přece jen byl to poslední zápas téhle poloviny sezóny a nebylo se tedy na co šetřit síly. A skutečně to vypadalo, že tenhle zápas se bude vyvíjet lépe pro nás. První náš gól vstřelila Kačka Strnadová a zdálo se, že jsme do zápasu konečně vstoupily podle svých představ. Bohužel jsme pak třikrát inkasovaly a opět ztratily koncentrovanost. Do druhé třetiny jsme vstoupily opět dobře, už v první minutě se podařilo snížit gólem Ádi Niederlové. Což nás neskutečně nakoplo a začaly jsme bojovat ještě víc. Těsně před přestávkou se bohužel Boleslavi opět podařilo zvýšit rozdíl na dva góly. Ve třetí třetině už se nám nepodařilo gól vstřelit, naopak jsme ještě třikrát inkasovaly.

Z turnaje je třeba si vzít, že i když jsme nezískaly žádné body, podařilo se nám alespoň tři ze šesti třetin hrát přinejmenším vyrovnané utkání. Je to známka toho, že pracovat na sobě se nám vyplácí, to že chodit na tréninky není zbytečné. Není to ovšem tak, že by nebylo na čem pracovat. Je třeba ještě zlepšit náš herní systém a také koncentraci některých hráček. Musíme pochopit, že zápas nezačíná a nekončí píšťalkou. Je důležité se soustředit dříve, než vejdeme na hřiště, a ještě po zápase pořád být na hřišti a říkat si, co jsme mohly nebo nemohly udělat lépe. Na tom tedy musíme zapracovat. Závěrem bychom chtěly popřát za celý klub všem rodičům a hráčkám pohodové prožití vánočních svátků.

Autor: Eliška