Muži A v Kobylisích bez bodu…

14. kolo Národní ligy: FbK Kobylisy – Panthers Praha 3:10 (4:1, 3:1, 3:1) online

V sobotu jsme vyzvali tým z Kobylis, který se tyčí až na třetím místě tabulky od konce, takže jsme měli být podle papírových předpokladů jasným favoritem. Ale Kobylisy nám dělaly problém už v předešlém utkání u nás ve Stodole, a nebylo tomu jinak ani dnes.

Od začátku utkání jsme byli více na balónku my, hra sice byla dost nahoru-dolů, ale nedokázali jsme dostat balón za brankovou čáru, naštěstí to nedokázal ani soupeř a tak jsme se o to usilovně pokoušeli dál. Ale to stačilo pouze do 9. minuty první periody, kdy jsme na pouhých 20 sekund vypnuli… Ano pouze na dvacet, věřte, že to bylo pro Kobylisy opravdu podstatných 20 sekund, protože dokázaly za tu dobu odskočit o 3 góly. To nás naštěstí nezlomilo, a tak jsme se nadále pokoušeli vsítit a dohnat soupeře. Na bránu soupeře jsme bouchali opravdu mocně, ale asi nebyl nikdo doma, protože nepadl ani gól. (nutno podotknout že v tomto měli kluci opravdu smůlu, protože z tribuny zaznělo bezmocné „JÉÉÉ“ asi 10x…)  Stále jsme se ale pokoušeli vyrovnat, což se nám nakonec podařilo tak napůl, v přesilovce se trefil Tomeš.  Jenže soupeř ještě jeden gól přidal a na světelné tabuli svítilo skóre 4:1.

Do druhé třetiny jsme nastoupili nejhůře jak jsme mohli, po 30 sekundách od úvodní buly se soupeř znovu utrhl a posunul se na stav 5:1. Poté jsme střídali gólmany, ale na koncentraci to moc nepomohlo. Začali jsme stále více řešit rozhodčí a fauly, čehož perfektně psychicky připravený soupeř dokázal využít. Sice jsme znovu zvládli snížit, následně ale padlo několik trestných minut na obou stranách, které soupeř na rozdíl od nás dokázal proměnit. Na konci 2. třetiny byl stav 7:2 a my jsme začali ztrácet půdu pod nohama.

Do třetí třetiny jsme nastoupili, jak v on-linu nazvali, jako uragán. Pokusili jsme se napravit předešlé dvě třetiny, stáhli jsme sestavu na dvě lajny, změnili jsme taktiku a hlavně přestali komentovat všechno okolo, jenže už bylo pozdě.  Sice jsme dokázali v nájezdu z hole Dominika Hudce znovu stáhnout soupeřův vysoký náskok, žádnou další branku už jsme ale přidat nedokázali a nakonec jsme úplně odpadli, čehož Kobylisy dokázaly využít a nadělily nám potupnou desítku.

Jak okomentoval zápas trenér Jenšík, “Zápas jsme nezvládli. Byla to ostuda. Prohrát s tímto výsledkem proti soupeři, který ať má taktiku jakoukoliv a hráče odkudkoliv, je prostě ostuda…“

Děkujeme fanouškům za podporu.

Autor: Sajsl