Poslední porce zápasů v tomto roce čekala naše Mladší žákyně

V prvním utkání nás trápil soupeř SK Dvojka Praha. První část utkání se nám vůbec nedařila. Nejlepší akci předvedla dvojice Klárka s Luckou, kdy z rohu soupeře přesnou přihrávkou našla Klárka nabíhající Lucku, která nekompromisně zakončila krásnou florbalovou akci. A dala náš jediný gól. V první části si soupeř udělal gólový náskok, který se nám nepodařilo dohnat. V druhé části soupeř opět zkoušel navyšovat, občas se to povedlo, ale jinak nás držela skvěle chytající Katka, které bych chtěl poděkovat za skvělý výkon v bráně. I přes prohru jsme měli chuť hrát.

Dalším soupeřem nám byl celek Florbalové akademie M.B. Tygřice, které jsme chtěli zaskočit hned v úvodní části. To se nám podařilo a hráli jsme aktivněji. A povedlo se nám to skvěle – soupeř byl zaskočen a my ve vedení. Ovšem naše vedení v první části nevydrželo a soupeř dokázal vývoj zápasu obrátit ve svůj prospěch. Druhá část byla z naší strany o něco horší, ale i tak jsme nepřestali bojovat o každý metr na hřišti a pokusili se vývoj zápasu ještě kosmeticky upravit. K pozápasovému rozhovoru jsme zastihli Katku, která nám odpověděla na několik otázek.

V závěru letošního posledního turnaje nás čekal celek Olympu. A zápas to byl vskutku povedený. Naše vzestupná tendence potvrdila, že bojovat se musí s každým soupeřem. V posledním zápase se Hanka z pozice obránce posunula dopředu a na její místo se postavila Beátka, která se role zhostila na výbornou. A vše odmakala a odbránila. Stejně tak Hanka dokázala několikrát zakončit. Holky si zkoušely kombinaci, která šla i nešla. V půlce první části jsme si vybrali timeout, aby si soupeř mohl odpočinout a my si zopakovali, co chceme hrát a jak to chceme hrát. Byl totiž prostor zkusit hrát kombinačně. A nepřistupovat na hru soupeře. Obě části se nám to dařilo plnit a poslední výhra v tomto roce je naše. Soupeř má náš obdiv, i přes to, že hrál dvojutkání tak nepolevoval a bojoval i nadále.

Děkuji rodičům za podporu, holkám za nasazení a Katce za to, že chytala s úsměvem a odváží si i první nulu z prvního turnaje.

Přeji Vám všem hezké svátky vánoční, bílou cestu k půlnoční. Do nového roku Vám přeji štěstí, zdraví a pohodu.

Autor: Toli