Dorostenci završili rok 2017 šesti body!

Naše Dorostence čekala brzká ranní zkouška na Jižním Městě, kdy jim los přidělil na devátou hodinu rezervu Chodova. Ranní vstávání ovšem nezvládli všichni, a tak se chlapci museli obejít bez Koliho. Spekuluje se, že pouze přeslechl budík, ale bůh ví, jak to doopravdy bylo.

Po příjezdu ihned Márt probudil spící halu svým vytříbeným hudebním vkusem a vyzkoušel tak i svůj nový JBL Xtreme (za tuto reklamu jsme nedostali zaplaceno). Kluci se tedy po řádné rozcvičce vrhli na domácí Chodov. „Granáty, granáty, gránáty!“  – tak by se dala shrnout předzápasová porada, která nepřišla vniveč, a hned v jednom z prvních střídání se prosadila produktivní lajna Mattes-Petrák Jr.-Martinek a brankář, který si mohl koukat s Míšou Petráňem do očí, musel vytahovat děravý nesmysl ze své sítě. Toto nezastavitelné trio do 6. minuty přidalo ještě další dvě branky. Následoval gól z florbalky Vejliho, Tomáše Mánka a Petráka juniora a po první siréně na tabuli svítil stav 6:1.
Takový stav dodal chlapcům klid a ve druhé třetině mohly na hřiště létat čepice, protože svůj hattrick završil kdo jiný, než Márt. Za zmínku také stojí branka Hajžiho, která byla doplněna jeho “signature“ oslavou a to vztyčeným ukazovákem směrem ne k divákům, ale tak pod úhlem 45° někam do zdi. Od poroty získal 4x „desítku“ a mohl pokračovat dál. Gólové kuriozity tady ovšem nekončí a gól Tomáše Mánka, který na hranici velkého brankoviště tečoval ve výskoku, za který by se nestyděl ani Javier Sotomayor, jakožto držitel světového rekordu ve skoku vysokém. Jak nám řekl Tom na Barrandově: „Můžu si v brankovišti dělat co chci.“ Tak i dnes dokázal, že toto tvrzení je stále platné.
Na začátku třetí třetiny přidal desátý gól Mattes stylem „stačí trefit bránu“. Solidní stínění Járy Petráka a neskutečný granát země-země od Márta tedy znamenalo stav 10:2, který se za posledních 15 minut změnil na 12:4 a Panteři tak mohli slavit zisk dalších 3 bodů.

Jednozápasovou pauzu nám zpříjemnil klan Mašátů, který všem klukům nadělil sladkosti a tímto děkujeme. :)

V dalším zápase nás čekali Falconi. Soupeř dorazil pouze v 8 lidech a my už jsme dokonce měli i kompletní trenérské trio. Trenéři kladli důraz na bránění, přesněji bránění kapitána soupeře, který vede kanadské bodování celé soutěže. Nutno říci, že nám dělal problémy celý zápas. Již v patnácté vteřině ovšem skóroval Tomáš Mánek a zdálo se, že průběh zápasu bude jednoznačný. Po první třetině stav 6:2 nám moc dobrý pocit neudělal, protože rozhodně bylo co zlepšovat. A jak je u nás známo, když máme něco zlepšit, tak jsme schopni to ještě zhoršit. Zejména Márta, ale i některé ostatní, v tomto zápase trápila žalostná koncovka. Po krásnem předložení před prázdnou bránu od Járy si balonek zpracoval, podíval se a namísto toho, aby vyslal projektil, který by mohl trhat síť odkryté branky, raději volil projektil do branky též odkryté, ale nacházející se asi deset metrů za vymezeným hřištěm. A jako trest píši tenhle report, do kterého se musím jako správný hříšník i zmínit.
Dále za zmínku stojí 3 hattricky našich kluků. Žíža, Jára i Tom Mánek se tak můžou kochat červenou ikonkou ve svém FiS profilu. Nejvíce mě tedy odbourala hláška nejmenovaného hráče s číslem 56: „Co je to FIS?“ V tomto zápase se ovšem nedržel zkrátka ani nejmeší hráč na hřišti – Míša Petráň si odnesl krásných 6 bodů (2+4). Na světelné tabuli nakonec svítilo šílené skóre 16:10 a i přes zisk tří bodů, nemůžeme mít z tohoto zápasu dobrý pocit, protože 10 obdržených gólů je prostě mnoho.

Tak dopadly naše poslední zápasy v kalendářním roce 2017. Držíme se zatím na první příčce a můžeme se také pyšnit 102 vstřelenými brankami. Doufejme, že s námi tato střelecká potence do příštího roku zůstane a my se tak budeme moci do dalších kol vrhnout po hlavě a vybojovat další důležité body.

Za sladkou tečku můžeme považovat následnou návštěvu OC Chodov, kam se většina kluků vydala na promítaní nejnovějších Hvězdných válek. Takže jsme po návratu posledního z jediů – Lukáše Ponebichodícího, nebo spíše jeho staršího já, mohli s nadšením opustit kino a radostně tak zakončit první polovinu sezóny. Všem rodičům děkujeme za podporu a přejeme krásné prožití vánočních svátků a všechno nejlepší do nového roku.

Autor: Márt

Fotky na Facebooku

Panthers Praha – Florbal Chodov B 12:4 (6:1, 3:1, 3:2)
Panthers Praha – Floorball Club Falcon 16:10 (6:2, 4:3, 6:5)