Déčko znovu jen za tři body

V ranních nedělních hodinách vyrazilo Déčko naposledy před Vánocemi bojovat o důležité body do tabulky a jak už se stalo tradicí, spokojenost úplně nevládla.

První utkání s Kubánským klanem dokázalo, že hrát od osmi, navíc prakticky ve vesnici za Prahou je jeden z těch horších nápadů a tak prvních pár minut bylo hodně rozkoukávacích, což dva fanoušci na tribuně ve složení přítelkyně-sekretář zrovna dvakrát neocenili. Skóre otevřeli rychlou kombinací hosté, přeci jen se ale projevila o několik málo procent vyšší aktivita Panterů, kteří ještě do první pauzy dokázali vyrovnat zásluhou Šimůnka, který šikovně tečoval Volkovo nahození.

Hned po minutě druhé části se po pravé straně uvolnil Volek, který prudkým backhandovým náhozem typu země-země našel Paučka, jenž už neměl problém (taktéž backhandem) uklidit plastový nesmysl za soupeřova gólmana – 2:1. Hra však nadále pokračovala v nastoleném tempu chodeckých závodů v podání invalidů a tak větší pozornost, než jakou na sebe strhávalo dění na hřišti, si zasloužil i majitel halového bufetu, který cca v patnácté minutě začal ohřívat párky. Chvíli po zdárném překonání poloviny hrací doby vystihl rozehrávku Kubánců Pauček, který sice nadvakrát neuspěl, druhou dorážku ale vyrazil dobíhající hráč z brankoviště a bylo tak nařízeno trestné střílení (zároveň se při tom zmatku zranil soupeřův gólman a panterská jednatřicítka zlomila bránícímu hráči hokejku, což je ode dneška nazýváno tzv. Paučisovým hattrickem). Toho se ujal sám poškozený, který svůj první nájezd v životě proměnil prudkou ranou nad rameno – stav 3:1 vydržel až do konce druhé části.

Poslední perioda byla ještě statičtější než předešlé dvě dohromady, Panteři nechtěli udělat chybu a Kubánský klan naopak nevěděl, kterým směrem se jde přes půlku. Déčko mělo přesilovku, tu ale nedokázalo využít a tak bylo potrestáno, soupeř necelých šest minut před koncem snížil na rozdíl jedné branky. Na čepele se najednou vkradla nervozita a v mnoha případech bylo možné zaslechnout děkovné vzkazy směrem k výborně chytajícímu Svobodovi, který držel akcie Panthers nad vodou. Ještě než se domácí stihli rozhodnout, zda půjdou do šesti či nikoliv, kanadu si honící Pauček s Šimůnkem vybojovali na půlce balonek a druhý jmenovaný jej záhadným způsobem dostrkal až do síťky – skóre 4:2 jest zároveň i výsledkem konečným.

Black Dragons oproti původním předpokladům přijeli bez obávaného kanonýra z bývalého Elite, to ale naopak způsobilo, že Déčko na rozdíl od svého soka vstoupilo do zápasu vlažně a soupeř trestal – po necelých sedmi minutách vedl už 0:3. Důrazné proslovy sice trochu srovnaly tempo hry a dokonce dostalo Déčko i výhodu přesilovky, v královské disciplíně však neuspělo.

Zlepšený výkon zkraje druhé části sice znamenal pěknou řádku šancí, ty ale domácí borci nedokázali dotáhnout do nikoliv kloudného, ale alespoň nějakého konce, a tak se znovu ujali slova Draci, kteří po hodně bláznivé desetivteřinovce v třímetrové výseči kolem Svobodova brankoviště zvýšili už na 0:4. Čtvrtý gól však nahlodal jejich uspokojení a tak se do čím dál více narůstajícího počtu slibných příležitostí začali dostávat i Déčkaři, jejichž snaha byla korunována rychlou kombinací na trase Šťastný-Korolus, jež druhý jmenovaný usměrnil za záda soupeřova gólmana. Veseleji být nemohlo, jen méně smutně, i to však o pár minut později stačilo Volkovi se Šimůnkem, kdy po prudkém krosu panterský veterán zakončoval prakticky do odkryté klece – 2:4.

Třetí část měla být ve znamení legendárního obratu, o kterém budou vyprávět ještě děti našich dětí, tenhle sen ale Black Dragons ukončili hned v zárodku, kdy dokázali prudkou ránou stanovit skóre na 2:5. Ještě před změnou stran, kterou způsobilo sluníčko svítící na hřiště (hej ale fakt, ta hala tam stojí X let a furt tam svítí do obličeje, dělejte něco), našel Pauček na půlce připraveného Volka, jehož pětka železo poslala třiadvacet gramů vážící kus plastu přesně k tyčce – 3:5. Dlouho to vypadalo, že se exponenciálně narůstající aktivita domácím vyplatí a přetaví ho v další gól, tři minuty před koncem ale soupeř dokázal využít to jedno z mála okének v panterské obraně a znovu si vydobýt tříbrankový náskok. Ten sice půl minuty před koncem dokázali stáhnout po překrásné akci Pauček s Šimůnkem, kdy druhému řečenému stačilo jen nastavit hokejku, ani hra bez brankáře však k zisku bodů nevedla. Konečný účet zněl 4:6 ve prospěch soupeře.

Děkujeme fanouškům za podporu a přejeme příjemné prožití svátků.

Panthers Praha D – Kubánský klan C 4:2 (online)
Panthers Praha D – SK Black Dragons 4:6 (online)

Autor: Paučis