Spalovací karneval Starších žáků B

Radlický chrám podruhé v sezoně hostil domácí turnaj Starších žáků B, kteří se tentokrát bez několika tradičních opor promrzlou sobotou spíš potrápili.

V prvním zápase jsme podruhé za poslední dva turnaje vyzvali Olymp, který si na pomoc přizval několik jak zápasově, tak výškově zkušenějších spoluhráčů. My se naopak museli obejít bez špílmachrů jako mistr Vycpálek či nejukecanější hráč západně od Hradce Králové, Max Bursík, ještě před zápasem se navíc udělalo nedobře Matymu Kandravému a Vojtu Markovi. Olymp na nás vlétl a nějakou chvíli nám trvalo, než jsme se vyrovnali jeho tempu, to se nám nakonec hlavně ve hře do útoku podařilo, bránění však většinu zápasu strávilo na obědě u babičky a podle toho se také vyvíjelo skóre. Byť se nám podařilo v početní nevýhodě v samotném závěru snížit na rozdíl jedné branky, body už nám to nepřineslo a tak jsme smutnili, prohráli jsme 3:4. Mrzet nás mohly hlavně kvanta neproměněných šancí.

Se Startem jsme začali podstatně lépe a už po 20 sekundách jsme zvedali ruce vzhůru ve znamení radosti, až příliš jsme se však nechali ukolébat faktem, že většina kluků z Kunratic je výškově někde na úrovni Andrey Novákové, a znovu jsme začali propadávat v zadních liniích. Našemu soku vycházelo prakticky vše a tak i notnou dávkou štěstí přidával jeden fík za druhým a jeho skóre se v poločase zastavilo na hodnotě 1:5. Na naši obranu je třeba poznamenati, že jsme byli podstatně aktivnější na balonu a několikanásobnou hodnotou soupeře přestříleli, na neproměněné šance se ale nehraje a tak krom toho, že jsme tekli o tři, tak jsme ještě udělali ze soupeřova gólmana hrdinu (to, co chytil, respektive my nedali, jsme za poslední dva roky neviděli).

Druhý poločas, byť skončil „jen“ rozdílem 2:3, byl podstatně horší než ten první. Úplně jsme přestali plnit základní pokyny, neběhali jsme, vypouštěli souboje a soupeře jsme zbytečně pouštěli do vyložených šancí. Nevycházelo nám vůbec nic, bohužel jsme to ale nedokázali napravit výkonem, protože i špatná forma se dá omluvit, pokud všichni jezdí naplno, tohle ale připomínalo spíš odevzdanou paralympiádu chodců s tyčemi. Jednoznačně nejhorší poločas sezony, frustrace cákala v gejzírech zpoza mantinelů, doufáme, že to bylo naposledy, riskujeme tím zdraví své i divácké. 8:3 pro Start.

Páté místo nás poněkolikáté v sezoně postavilo proti SKV, které také přijelo bez tradičních opor, zato s jedním Áčkařem, a už od začátku bylo jasné, na koho budou všechno hrát. Avšak byť i šachy hluchoněmých by byly zajímavější, dokázali jsme se postupně dostat do zaslouženého dvoubrankového vedení, které zkraje druhé části zkorigoval právě výše zmíněný Áčkař. Až příliš jasná převaha nám dala chuť experimentovat a tak můžeme jen děkovat gólmanům, že pro nás udrželi vedení, které jsme pár minut před koncem zdvojnásobili. V powerplay ještě Vinohrady dokázaly snížit, do prázdné brány pak ale přesně zamířil Honza Ješetický a zařídil nám setrvání v koši – 4:2 pro Panthers.

Náročný turnaj hlavně na hlavy, jsme rádi, že to kluci nakonec takhle zvládli. Sice je to „jen“ udržení v koši, takovéhle zápasy nám ale do budoucna můžou dát víc, než nějaký debakl libovolnému Berounu. Pokud budeme obecně pokračovat v tom, co jsme předváděli do Vánoc, tak si za pár měsíců můžeme zahrát třeba o pár košů víc, jen je potřeba nepřestat pracovat a zlepšovat se.

Děkujeme pořadatelům za skvělou práci a rodičům za podporu, těm, se kterými se neuvidíme na vánočním turnaji za dva týdny přejeme klidné prožití svátků a na Nový rok na viděnou!

Panthers Praha B – Olymp Praha 3:4
Panthers Praha B – Start98 Kunratice 3:8
Panthers Praha B – TJ SKV 4:2 (o 5. místo)

Autor: Paučis