Návrat zraněného kapitána

V nové, již nenafukovací verzi kobylisské haly, čekal „béčkové“ juniory souboj o nějaké ty kanadské body a hlavně o další případné body do tabulky ligové. 

Prvním soustem byli Jeleni z Unhoště, kteří se krčí na posledním místě tabulky a každý má pocit, že tenhle soupeř je jen na honění kanady. Bohužel tomu tak občas není, jak dokazuje naše předchozí měření sil, kdy jsme sice vyhráli, ale 6:4 s odřenýma ušima. Jeleni disponují velmi úzkým kádrem, který vede obávaný střelec se vzezřením islandského rybáře a v našich kruzích znám jako Olaf.  Byl to právě blonďatý ostrostřelec, který před koncem první třetiny snížil na 2:3 a zadělal na další drama, a to i přes pohodový začátek zápasu, kdy jsme překonali třikrát unhošťského gólmana ranami horkého rusovláska, odborníka na jahody a laserového arcimága.

Místy toto utkání připomínalo bitvu u Thermopyl, kdy malá družina bojovníků střeží svůj průsmyk a velká početní převaha je k ničemu, protože je tam prostě málo místa. To platilo i v našem případě, kdy jsme nemohli rozbít kvalitně postavený obranný val a ještě jsme museli hasit nebezpečné brejky. Po zlepšení naší rozehrávky, se to podařilo a byly k vidění některé nevídané kousky, které jsou snad méně častější, než Heliova kometa na obloze. Patří mezi ně úspěšná trefa Sysla, který pálí jak houfnice na bitevním poli, ale většinou trefuje hlavu protihráčů nebo i spoluhráčů, jak se o tom dnes mohl přesvědčit Lávička. Dalším úkazem bylo neskutečné sólo Jahodového krále, který si dvakrát pinknul míček o zem, čímž obešel dva protihráče, a pak ho ze vzduchu zavěsil, jakoby to takhle dělal každý den. Díky dobrému důrazu před soupeřovou brankou jsme ještě přidali několik zásahů a zápas i přes drobné komplikace ovládli v konečném poměru 9:3.

Ovšem i přes vysoký brankový příděl, odbornice na ženský silový florbal ohodnotila zápas slovy: „To bylo hrozný.“

Další soupeř z Příbrami už nebyl tak lehkým soustem, do Prahy přijel podat rozhodně lepší a florbalovější výkon než Jeleni. Zápas byl ve větším tempu a příbramští často hrozili střelbou z mezikruží. Naši hoši se nenechali zahanbit a trpělivým výkonem dobývali soupeřovu branku. Jeden z takových dobyvatelských výletů obránce Štíbra otevřel skóre zápasu, když se jmenovaný blýskl krásnou střelou pod břevno. O několik minut později ho následoval výborně sehranou standardní situací kluk s kapitánskou páskou na ruce a zápas se vyvíjel až překvapivě snadno ve prospěch našich barev. Kluky z Příbrami to nijak nerozhodilo a ke konci třetiny pohotovou dorážkou snížili, na což rychle ovšem odpověděl ranou z mezikruží Simeonov a do šaten se šlo za stavu 3:1.

Ve druhé třetině měli ze začátku na vrch příbramští, když nejdříve snížili na rozdíl jediného gólu a několikrát nám předvedli kolotoč, který dokázal pouze brzdit svými výbornými zákroky Chochola. Ve druhé třetině již nikdo síť nerozvlnil a tak před závěrečnou periodou byly šance na bodový zisk velmi vyrovnané.

Větší klid na naše hole přinesl Jestříbek, který se trefil hned po 23 sekundách třetí třetiny, avšak na tuto trefu soupeř po několika minutách odpověděl a držel se stále na dostřel. Nikdo neví, jak se to stalo, ale Sysel dnes podruhé skóroval a to nádhernou střelou k tyči ze standardní situace a zavřel tak ústa všem škarohlídům, kteří nevěřili jeho palebné síle. Poté už si vzal slovo znovuzrozený kapitán Baumruk, kterého v létě sešroubovali dohromady, aby opět mohl rozdávat florbalovou radost, kterou dnes přetavil v tři vstřelené branky. O jeden gól však přišel administrativní chybou, nicméně mu hattrick nikdo nemůže odepřít, když využil přesilovou hru a dvěma závěrečnými zásahy pečetil naši výhru 7:3.

Opět k tomu měla své i florbalová odbornice: „Tohle už bylo lepší, místy jsem na to i koukala a možná trochu potají fandila.“

Každopádně turnaj za plný počet bodů, posun v ligové tabulce a určitě dobrý pocit z předvedeného výkonu.

Panthers Praha B 9:3 FBC Jeleni Unhošť (online)

Panthers Praha B 7:3 Palermo Příbram (online)

Autor: Pták