Na bedně nás už to moc nebavilo

V mrazivé, prosincové sobotě vyrazili Elévové do Kladna, kde odehráli náš poslední turnaj v tomto kalendářním roce. Byť si kluci přivezli florbalky a dobrou náladu, kterou samozřejmě všichni máme každý turnaj, tak na jednu věc zapomněli. Byly to jejich nožky, které jsme v jednotlivých úsecích zápasů postrádali.

První utkání jsme odehráli proti domácím Kanonýrům. Zápas to byl velice opatrný a pro oko diváka nezáživný, klukům se nechtělo takto po ránu běhat, pohledných akcí moc nebylo a branek padlo jen pomálu, takže předvedená hra byla spíše přáním na dobrou noc. Přestože jsme po první polovině vedli 3:1, nedokázali jsme si tento mírný náskok pohlídat do konce zápasu, a tak jsme bohužel uhráli jen remízu a nebýt dobře chytajícího Jonáška, mohli jsme si do statistik zapsat klidně i prohru. V zápase nám chybělo nasazení, jak už jsem zmínil běhání, důraz chyběl od všech hráčů a v neposlední řadě také pozdní přistupování k protihráčům, kteří toho dokázali využít a lehce tak procházeli k naší brance.

Poté jsme si chtěli vyšlápnout na Spartu, které jsme měli co vracet, když nás v předminulém kole porazila po samostatných nájezdech. Co nám chybělo v prvním zápase, to jsme si přenesli i do toho druhého. Bohužel jsme měli smůlu v zakončení, kdy jsme několikrát mířili jen do plastu nebo do tyče. I když jsme tento zápas nakonec prohráli poměrem 5:8, nemusíme věšet hlavy, jelikož výkon byl jeden z těch lepších.

A poslední zápas jsme svedli boj o třetí místo opět se Spartou. V tomto klání jsme měli poměrně velkou smůlu, jelikož tři branky soupeře padly vinou našich bloků, kdy se míček vždy nešťastně odrazil do naší svatyně. Zajímavostí bylo, že v zápase jsme jeli dva nájezdy, oba dva provedl kapitán Prokůpek, který si v prvním poradil náramně, když backhandovou kličkou nedal brankáři soupeře šanci. Při druhém pokosu si opět položil gólmana, ale chtěl to až moc vyšperkovat a poslední klička byla navíc, jelikož se náš šikula vrátil a i přesto, že vsítil, rozhodčí právem branku uznat nemohl. Konečný výsledek tedy 7:8 v náš neprospěch.

Nakonec pozval trenér všechny aktéry a rodiče na večerní zápas chlapů, kdy slíbil alespoň tři kanadské body, ve výsledku z toho nebyly ani ty tři týmové, tak snad příště bude lepší a budeme brát za tři. :)

Chtěl bych poděkovat klukům za turnaj a rodičům za povzbuzování a podporu v zápasech.

Autor: Poky