Ledových 6 bodů pro juniory

Cesta na nedělní pokračování juniorské soutěže se neslo ve znamení ledu a pocitové teploty někde okolo -10 stupňů. Na vinohradské sokolovně se naštěstí topí, a tak jsme na zápasy se Startem a Bučisem nepotřebovali ani rukavice.

Sestava nabitá až po střechu, kdy nám prakticky scházel pouze Hradec, slibovala solidní palebnou sílu, o čemž se kluci z Kunratic přesvědčili hned od začátku zápasu, když jsme se po dvou bankách Márta a jedné brance Filipa dostali do vedení 3:0. Nic nenasvědčovalo tomu, že by se mělo jednat o vyrovnaný zápas, a tak nás ani snížení soupeře nevyvedlo z rovnováhy a v zápase jsme stále dominovali. Po dvou periodách svítil na tabuli stav 5:1, nebyli by to ale Panteři, aby zápas v poklidu dohráli. Přišel krátký herní výpadek, který ale soupeř využil a dostal se zpět do hry. Vedení se smrsklo pouze na 2 rozdílové branky, a tak jsme se museli trochu uklidnit, abychom zápas neztratili. Soupeř už další branku nepřidal, a tak jsme i přes potíže zápas dokázali dovést do vítězného konce.

V mezičase jsme se vydali do restaurace Toms Burger, kde jsme poobědvali, vyposlechli historky z mládí Míly Mattese a zhodnotili uplynulý šampionát žen (ne Eliško, Švédky by skutečně v Superlize nehrály o medaile..)

Druhý zápas měl být svou náročností podobný tomu prvnímu, ale to jsme se šíleně spletli. Bučis na nás vletěl jako střelecká impotence na naše starší spoluhráče z mužské kategorie a velmi rychle vedl o dvě branky. Bohužel se ukázalo, že to byla pouze část pohromy, kterou jsme si v první třetině sami svou nekvalitní hrou přivodili. Soupeř přidal další dvě branky a na světelné tabuli svítilo hrozivých 0:4. Museli jsme reagovat, protočili brankáře (nutno podotknout, že chytající Honzík za góly nemohl a kluci ho v tom nechali pořádně vykoupat), stáhli sestavu na 10 lidí a stanovili cíl nedostat už další gól. To se nakonec povedlo, kluci přepnuli z jedničky na čtyřku a do konce třetiny ještě jako bonus dvakrát skórovali. V nastoleném tempu jsme pokračovali až do konce zápasu, kdy se nám podařilo převzít otěže, soupeře odzbrojit a naše šance přetavit v důležité góly. Po závěrečném hvizdu svítilo na tabuli skóre 9:6.

Co nás mrzí, je zejména liknavost a laxní přístup od kluků, kteří již nakukují nebo již pravidelně nastupují za mužské áčko. Bohužel, pokud si někdo myslí, že účast v elitní kategorii z něj dělá automaticky hvězdu, která má místo v sestavě jisté, je na omylu, což se sám přesvědčí. Na druhou stranu bychom chtěli vyzdvihnout výkon útoku Petrák – Mattes – Záveský, který zahrál perfektně, a také nasazení a zodpovědnost Johna Hodka, zejména tedy v druhém zápase, kdy byl bezchybný. Dalším pozitivem budiž, že jsme stále jako jediní bez porážky a v tabulce jsme se již odlepili od druhého místa na rozdíl 4 bodů, přičemž máme ještě 2 zápasy k dobru.

Děkujeme za podporu rodičům, fanouškům, Jenčovi, Andrejce, Kamilovi, Týnce (K), Týnce (P) a všem ostatním, kteří dorazili.

Panthers Praha vs. Start98 Kunratice-Praha 6:4 (online)

Panthers Praha vs. FC Bučis Team 9:6 (online)