Když ani tři dobré výkony nestačí

Při chladném sobotním ránu se Starší žákyně vydaly vstříc dalším zápasům do Kunratic.

V prvním klání nás čekal tým Chodova. Zápas se od začátku nesl ve velkém tempu, i když měl soupeř mírnou herní převahu, tak do vedení jsme šli my, a to zásluhou Terezky, která si všimla mezírky při standardce a nedala brankářce šanci. Poté zase následovala vyrovnaná hra, až přišla zhruba polovina první části, kdy protivník během půl minuty skóre otočil. Na to jsme odpověděli asi po 20 vteřinách v podobě technické rány z hole Kačky Formánkové. Do přestávky už pouze jednou skóroval soupeř, a my jsme tak šli do rohu v lehce nevýhodné leč hratelné situaci. Po přestávce se začal stupňovat soupeřův tlak, ale my jsme zase vyráželi do nebezpečných brejků. Rozdíl byl v tom, že my žádný protiútok neproměnili, naopak jsme pod tlakem dvakrát inkasovali, přičemž poslední gól byl trefen tak dokonale, že trenér pouze nevěřícně zíral.

Zápas byl poměrně vyrovnaný, i když soupeř asi trochu zaslouženě vyhrál. Nicméně je vidět na holkách zlepšení, snad jej bude možno pozorovat i v dalších zápasech.

V druhém klání jsme vyzvali největšího favorita turnaje Prague Tigers. Zvolili jsme trochu defenzivnější taktiku, která poměrně dlouho nesla ovoce, soupeř si nedokázal vytvořit příležitost, zatímco my jsme hrozili z brejků. Když už se soupeř dostal k nějaké příležitosti, tak mu radost zhatila skvěle chytající Jana. Bohužel i přes tento faktor jsme inkasovali velice nehezký gól. I když jsme si hráli „to svoje“, tak soupeř ještě dvakrát v první půli skóroval. Nám naopak nebyl gól uznán, jelikož jsme standardku rozehráli asi půl metru od rozhodčího, a to se mu nelíbilo. O přestávce si holky poslechly vesměs slova chvály, pár pokynů, přičemž ten nejdůležitější zněl hlavně to nezabalit. Holky se snažily dál držet obranný blok, ale soupeř znovu dvakrát udeřil. V tu chvíli holky začaly vypadat trošku rezignovaně, a tak přišel nový pokyn „pojďte je napadat“. Holky ho plnily naprosto do puntíku. Náš sok zvyklý na to, že má na všechno dost času začal dělat chyby a výsledkem toho byl alespoň čestný gól z hole Terezky. Poslední slovo měl i tak nakonec soupeř. Sice jsme padli, ale se vztyčenou hlavou.

Posledním týmem, se kterým jsme poměřili síly, byl druhý tým Chodova, kterému jsme chtěli vrátit porážku z minulého turnaje. Zápas byl od začátku vyrovnaný, šance měly oba týmy, soupeř možná o něco málo více. Ale skóre se dlouhou dobu hry neměnilo. Byl to bohužel soupeř, kdo dokázal skóre otevřít povedenou ranou do šibenice. O půli holky ani nepotřebovaly motivovat, jelikož na soupeře byly opravdu nabuzené. I přes vyrovnanou partii dokázal soupeř dvakrát vsítit. Na to jsme našli odpověď v podobě gólu, který vstřelila Kačka Strnadová. Bohužel pak soupeř znovu odskočil do tříbrankového vedení. Následoval timeout a snaha s výsledkem ještě něco udělat. Bohužel i přes skvělé napadání jsme byli nejblíže při pokusech Kačky Formánkové a Lůci, když se oběma povedlo trefit břevno. Potřetí jsme tedy museli kousat prohru i přes dobrý výkon.

Turnaj byl podle názoru trenérského štábu vůbec nejlepší v celé sezoně. Největší překážkou nám byla naše střelecká nemohoucnost, tak snad se holky do přístě rozstřílí. Závěrem děkujeme holkám za účast, soupeřům za dobré zápasy a rodičům za podporu. Budeme se na vás těšit znovu v novém roce.

Fat Pipe Florbal Chodov 5:2 Panthers Praha

Panthers Praha 1:6 Tigers FK Jižní Město

Panthers Praha 1:4 Fat Pipe Chodov Blue

Autor: Mesut