Mladší žáci v nejvyšším koši a trenérovo zamyšlení

Naši Mladší žáci vyrazili do Mladé Boleslavi na další, letos již pátý turnaj.

První zápas nás čekalo Kladno, které jsme ještě v sezoně nepotkali. Zápas jsme začali velkým tlakem a kdybychom vedli 4:0 po 2 minutách, nikdo by se nedivil, ale bohužel naše produktivita je opravdu tristní. Realita byla jiná a Kladno vedlo 2:0 a vyrovnává hru v průběhu utkání. Po přestávce jsme si řekli že musíme přidat, že minulý turnaj by to stačilo, ale dnes ne – dnes nás čekali v 1. koši lepší týmy.
O druhým poločase přišel gól Vojty Petráně a hned po dalších skvělých střídáních přišla střela Borka, kterou brankář vyrazil a Petráň ze vzduchu vyrovnal. Zbývala jedna minuta do konce, kdy Suchánek neohroženě vyrazil z obrany, protlačil se mezi obránci soupeře a šel sám na brankáře a nekompromisně zavěsil. Zbývaalo 40 vteřin do konce, kdy soupeř šel do šesti, ale zkušeně jsme uhlídali výhru 3:2.

Druhý zápas nás čekala Sparta Praha. Opravdu už nevím, jak bychom mohli dávat branky. Vybojujeme míček na útočné polovině, běžíme ve třech na bránu, ale gólem to nekončí. Zase zápas, kde dřeme, makáme a víme, že soupeř je lepší, ale naše produktivita bohužel furt špatná a soupeř vede 3:0. O poločase si říkáme stejnou pohádku pojďte hrát aktivně a nebát se hrát do prázdné brány a dávat branky. 4 minuty do konce a trenér Jenšík bere time-out a jde rovnou do šesti a po chvíli mačkáni soupeře dostáváme branku na 4:0. Trenér zkouší znova jít do šesti, kdy dáváme branku na 1:4. No proč ne, půjdeme zas do šesti, zas mačkáme soupeře jako citron, ale už nám docházejí síly a dostáváme z následného brejku branku na konečných 1:5.

Ve třetím zápase jsme nastoupili proti domácímu týmu Florbal MB. Kluci se slavného jména nezalekli a byli první, kdo skóroval. Větší bojovností v soupeřově brankovišti pak zvýšili na 2:0, což nám dodalo potřebnou jistotu do hry. Soupeř ještě do poločasu snížil, ale vedení nám už nevzal – díky několika skvělým zákrokům Fandy v bráně. Větším nasazením v prvních minutách 2. poločasu se nám podařilo navýšit dokonce až na 6:1. V našem výkonu se najde určitě i několik témat pro nejbližší tréninky, protože jsme v závěru tento krásný náskok téměř prohospodařili. Kluci však svojí bojovností nakonec uhájili cenné vítězství v poměru 6:4. Boleslav, se kterou jsme v této sezóně dvakrát prohráli, jsme tak tentokrát překonali herně i sportovním chováním a zodpovědností, a tak si zaslouženě přivážíme super 3. místo.

Pohled na turnaj a tak okolo: Je vidět velké zlepšení v obranném pásmu. Už nejsme tak zmatení, jak jsme byli. Do útoku už nemáme takový problém s rozehrávkou. Dostáváme se do velmi mnoha šancí, ale nejsme produktivní, ale důležité je, že je máme. Hrači začínají reagovat na trenéra a začínají hru vnímat. Myslím, že jsme udělali velký krok a nejtěžší máme za sebou. Teď budeme jen ladit a trénovat věci, které nám chybí. Děkují panu Petráňovi a panu Hlaváčovi, kteří zaskočili na poslední zápas, kdy trenér Jenšík musel odjet za zápas Mužů A do Plzně.

Autor Lukáš Jenšík, redakčně upraveno