Špatná koncovka stála Mladší žákyně lepší umístění

K dalšímu měření sil se Mladší žákyně vypravily do Jesenice a v prvním zápase jsme se utkali s týmem Tygřic.

Do zápasu jsme vstoupili velice aktivně a soupeře jsme jasně přehrávali, ale soupeř byl produktivnější. Právě produktivita se nám stala osudnou, jelikož jsme proměnili pouze tři z našich padesáti střel, zatímco soupeř k šesti zásahům jich potřeboval pouze zhruba deset. Snad se problém do příštího zápasu vyřeší. Zároveň děkujeme Emě za to že se zhostila role brankářky.

Ve druhém zápase nás čekal celek domácího výběru Jesenice. Hned při prvním střídání otevřela skóre Kamča Prokůpková (pro kterou to byla první trefa za mladší žákyně) a tímto jí k tomu gratulujeme. Zápas to byl vyrovnaný, bohužel i v tomto zápase jsme tahali za kratší konec a znovu jsme padli. Děkujeme tentokrát Klárce, která se představila v brance.

V posledním utkání jsme se střetli s celkem Milovic. Před utkáním dostaly holky speciální motivaci. V podobě dohody, ze za každý gól, který dají, si trenéři dají pět kliků. To očividně na holky platilo, protože už ve třetí minutě jsme vedli 4:0. Jelikož trenéři cvičili už na střídačce, tak je celá hala sledovala s úsměvem. Soupeř pak sice zdramatizoval vývoj, ale konec zápasu už byl zase v naší režii. A do třetice děkujeme brankářce, tentokrát mezi tři tyče zaklekla Barča.

Celý turnaj by se dal shrnout tak, že jsme hráli vážně dobře, ale neproměňovali šance. Důkazem tomu může být Laila, která si jako elévka připsala první zápasy za mladší žákyně, a ukázala, jak se příkladně bojuje a dostává do šancí, jen na jejich proměňování ještě bude muset zapracovat, stejně jako zbytek týmu. Taky musíme vyzdvihnout výkon Kamči (také elévka), která byla trenérským týmem zvolena nejlepší hračkou turnaje.

Děkujeme rodičům a hráčkám, že dorazili, a budeme doufat, že zlepšující se výkony vydrží i dál.

Autor: Ježil