Jsme rády, že do druhé poloviny sezóny vstoupíme z druhého místa v tabulce, je spokojená Eliška Škvorová

Králův Dvůr – poslední turnaj letošního roku odehrála rezerva princezen v nedalekém Králově Dvoře. V obou zápasech dokázaly získat cenné body a do nového roku vstoupí na druhém místě tabulky. “Jsme rády, že jsme turnaj zvládly za 6 bodů,“ říká po úspěšném turnaji kapitánka Eliška Škvorová.

Jak bys zhodnotila zápas s T.B.C. Králův Dvůr?
Do zápasu s Královým Dvorem jsme vstupovaly s jasným záměrem – nasázet co nejvíce gólů a brát 3 body. Bohužel zápas se od začátku nevyvíjel podle našich představ. Těžko říct, jestli za to mohl brzký čas utkání, nebo to, že nám dělá potíže hrát se slabším týmem, ale ve 4. minutě jsme už prohrávaly 0:1. Naštěstí se nám před koncem třetiny podařilo vyrovnat gólem do šatny. I přes to, že jsme si o přestávce řekly, že začátek nebyl dobrý a je třeba přidat, druhá třetina nevypadala z naší strany o nic lépe, skončila opět 1:1. Ve třetí třetině jsme se konečně probudily a začaly hrát, jednoznačně jsme poslední část zápasu ovládly a vyhrály ji 6:0. Jen škoda, že se nám nepovedl vstup do utkání.

Jak to, že vám první dvě třetiny dělaly soupeřky takové problémy?
Z našeho pohledu tragický vstup do utkání, zaviněný tím, že jsme nebyly schopné začít tvořit hru. Soupeřky pak také byly u každého balónku dřív, vyhrávaly souboje, přišlo mi, že prostě chtěly víc jak my. Je tedy znát, že do druhé poloviny sezóny máme na čem zapracovat – naučit se hrát se slabšími soupeřkami a přidat do zápasů více bojovnosti.

Jak bys zhodnotila druhý zápas s Prague Tigers?
Ze zápasu s Tigers jsem měla určité obavy, tento tým je sice v tabulce pod námi, ale má ve svém kádru šikovné a zkušené hráčky, které si zahrály i vyšší soutěže než druhou ligu. Do utkání jsme vstoupily lépe než v ranním zápase, i přesto jsme v 7. minutě opět prohrávaly 0:1. Naštěstí se nám podařilo zareagovat a o pauze byl na tabuli výsledek 1:1. Druhá třetina byla z mého pohledu nejpovedenější, podařilo se nám konečně dávat góly (za zmínku stojí výstavní šibenice Živy, která snad ani jiné góly dávat neumí). Třetí třetina skončila opět poměrem 1:1. Nutno říct, že oprávněně, protože začátek a konec zápasu byl velmi vyrovnaný. Vítězství jsme tedy vybojovaly, nebylo to ovšem jednoduché.

Co vám v tomto zápase dělalo největší potíže?
Problémy nám v tomto zápas dělala především přesilovka. Bohužel naše, kdy jsme nedokázaly reagovat na napadání soupeře, který byl na balónku po dobu svého oslabení snad více než my.

Jak hodnotíš dosavadní průběh sezóny a jaké jsou vaše cíle do její druhé části?
Je super, že už teď se nám podařilo získat více bodů než za celou minulou sezónu. Zároveň je ale důležité nepřestat makat a nepodcenit vstup do druhé části. To, co nás mrzí, je zranění naší kapitánky Olí, která nám při zápasech velmi chybí už jen tím, jak vždy bojuje a žádný zápas nevypustí. Doufám, že se jí po Novém roce podaří se co nejdříve vrátit na hřiště. :-)

Nejenom tvému týmu, ale i Tobě se daří a už teď máš stejně kanadských bodů jako za minulou sezónu. Zároveň jste společně s Naty mezi prvními pěti hráčkami v tabulce kanadského bodování celé soutěže. Milovníky statistiky by zajímalo, jak se ti podařilo zvýšit nárůst produktivity?
Tak asi to bude tím, že místo mých klasických střel nad bránu se snažím více nahrávat. :-D Zároveň jsem dost soutěživý typ, takže mi vyhovuje snažit se v každém zápasu dosáhnout co nejvíce bodů nejenom proto, abych nám pomohla k vítězství, ale také kvůli tomu, aby se mi při nejlepším podařilo předehnat Naty. (smích) Není to ale tak, že bychom v zápasech střílely góly jen my, prosazuje se i druhá lajna, zejména Živa se svými už zmíněnými šibenicemi.

A teď poslední otázka. Co říkáš na přestup Veroniky Rakové z A-týmu princezen do rezervy princezen?
Tak jsem samozřejmě ráda, že nebudu v týmu jediná, kdo přestřeluje bránu. (smích) Ne teď vážně, myslím si, že to je velká posila pro naši obranu, kde máme ještě trochu rezervy. Zároveň ukázala, že z obrany jí nedělá problém i vstřelit góly, takže za mě super přestup.

Autor Daneček