Shrnutí černé série Céčka

Čtvrtý turnaj nás čekala cesta do Kralup a souboje s probuzenými Vosami a s Barracudas Slaný. V sestavě nás posílil z Béčka Šimi a cestovatel a gastarbeiter Míša Boreš, ač se nakonec jejich role bohužel ukázala spíše jako kontraproduktivní. V sestavě naopak chyběli hrající trenér Kamil a obránce Fenkáč.

FbC Barracudas Slaný – Panthers Praha C 9:7 online

První zápas jsme nastoupili na místní malé hřiště, které půlce týmu klouzalo, navíc se ztratil rozhodčí, takže zápas odřídil jen jeden muž v černém. Podmínky smazaly rozdíly mezi soupeři, na malém hřišti šlo většinu času i v ostatních zápasech spíš o holomajznu. Nám se povedl vstup do utkání, kdy jsme první třetinu proměňovali šance, postupně vedli až 4:1 a získali (chybně) pocit, že by to mohlo dobře dopadnout. Barracudy se pak do nás ale zakously a začaly sypat jeden gól za druhým až k otočení skóre na 4:5. Nám se pak povedlo to samé, když v úniku se štěstím čtyři minuty před koncem zvrátil stav na naši stranu veterán Ghali (vedení 7:6). Pak ovšem bohužel vyrobil fatální chybu jinak výborně hrající Školník, kterému při rozehrávce z našeho rohu sjel balonek z čepele tak nešťastně, že v podstatě nahrál do prázdné brány soupeři (7:7). Aby toho nebylo málo, hned v dalším střídání jsme nepokryli na levé tyčce jednoho z protivníků a ten se tak 2 minuty před koncem mohl radovat z vedení 7:8. Minutu do konce jsme zkusili ještě hru bez brankáře, ale kvůli špatné komunikaci o tom stávající pětka na hřišti nevěděla a my tak dostali v poslední minutě poslední branku na 7:9. Ač byly Barracudy minimálně vyrovnaným soupeřem, měly hodně šancí (Slavaťák výborně chytal), tak jsme měli zápas dotáhnout do vítězného konce. Když už se nám pak stala taková chyba, chtělo to aspoň remízu a nájezdy. Nepovedlo se ani jedno a my tak nemáme ani bod.

Panthers Praha C – FBK Vosy Praha 2:3 online

Druhý zápas jsme chtěli odčinit, čekaly nás nepříjemné Vosy, které se dostaly ze špatného vstupu do sezony a v minulých kolech předváděly především v ofenzivě výborné výkony. Zápas jsme opět začali výborně vedením 2:0, což ale úplně nedopovídalo dění na hřišti, kdy technicky skvěle vybavené Vosy pálily jednu šanci za druhou, nebo je k šílenství přiváděl výborně lapající Slavaťák. Pak jsme ovšem začali předvádět velkou nedisciplinovanost, což se nám doteď vyhýbalo. Od druhé třetiny jsme se nechali 6x vyloučit, a to se nám stalo osudným, jelikož jsme následně dostali tři góly, všechny v oslabení. Svůj jinak výborný výkon bohužel shodil Míša Boreš třemi zbytečně ostrými zákroky na malé hráče soupeře, kteří se navíc celkem ochotně vrhali za mantinel, korunku všemu pak nasadil těsně před koncem Školník, který zboural hráče na mantinelu takovým způsobem, že ho rozhodčí poslali sedět na 5 minut. I tento druhý zápas jsme si tak prohráli především sami, kromě zbytečných vyloučení stojí za zmínku naše spalování šancí (Daneček a Štajn 2x při střele do úplně prázdné brány apod.) a z celého turnaje jsme si tak odnesli pouze spoustu frustrace.

Panthers Praha C – FbŠ Bohemians C 5:14 online

To se nám pak ale přeneslo i do následujícího turnaje za dva týdny, kdy jsme se cítili stejně jako businessmani v roce 1929 na newyorské burze. Nebojím se nazvat tento den jako Black Saturday. Krach, propad, bída, utrpení, zmar. Optimismus na tváři jsme měli pouze prvních 8 minut prvního zápasu. Po dvou brankách do sítě Bohemians jsme přestali být konkurenceschopni a náš výkon klesal dolů jako letadlo, kterému vypověděly všechny motory. Hráči Bohemky nás přehrávali po všech stránkách a my jsme se trápili s narůstajícím skóre víc a víc a soupeřův brankostroj se zastavil na 14.

Las Plantas – Panthers Praha C 13:4 online

Těžce se nám snášel tento debakl, ale čekal nás ještě druhý zápas a tam jsme si chtěli spravit chuť. Bohužel se tak nedělo a náš zmar se přenesl i do druhého zápasu. Las Plantas nás také nešetřili a u desíti gólu v naši síti taky neskončilo.

Nezbývá nic jiného, než co nejdřív zapomenout, užít si Vánoce a do dalších kol vstoupit pravou nohou a navázat na dobré a stabilní výkony tuto sérii považovat za statistickou výchylku. Nebo si přiznat, že naše výkony se opravdu nenávratně a skokově překlopily z kategorie mužů do kategorie veteránů. Paradoxem je, že i přesto držíme průběžné třetí místo, posunout nás soupeři mohou ale až na šesté.
Autoři Martin Eckstein a Kamil Sedlák