Dorostenecká rezerva podle bontonu!

1+3=3 ?!

Dorostenecká rezerva vyjela na jeden z dalších turnajů. Tentokrát jsme měli namířeno směr Kladno.

Ještě před prvním utkání měla valná většina z nás velice těžký úkol a to najít vchod

do haly, který se zdál pro náš tým být zakletý. Králem této disciplíny byl David Netušil, který celkem přelezl 4 piloty, zeptal se na cestu 5 nic netušících babiček, zkusil otevřít více jak čtvery dveře a celkem obešel halu 3x. Nicméně jako první soupeř nás čekal pražský tým FBŠ Bohemians.

Do zápasu jsme vstoupili s instrukcemi: klidná hra přes obranu a důraz před bránou. Ze začátku to také vypadalo, že soupeře přejedeme obzvlášť když se jako první trefil Jakub Jestříbek. Avšak soupeř s námi po celé utkání držel krok a tak o 2 min. později srovnal na 1:1. Do konce první třetiny jsme ještě navýšili

z hole Lukáše Grunda. Ale soupeř ke konci srovnal na 2:2. Před druhou třetinou jsme byli naváděni k většímu důrazu před bránou a zahuštění středu. Druhá třetina probíhá stejně jako ta první, sice jsme dokázali vstřelit gól, ale z důvodu špatného rozebírání hráčů soupeř rychle vyrovnal. A ke konci i o gól navýšil. Před 3. třetinou jsme měli jasný cíl. Vyrovnat, navýšit a nepolevit! Jedna třetina tohoto cíle se nám povedla a to když se trefil Maxmilián Bursík. Jenže o 9 sekund později soupeř znovu navýšil a my jsme začali ztrácet půdu pod nohama. Naštěstí o pár minut později vyrovnal David Netušil, který zakončil po krásné nahrávce od Jakuba Jestříbka do prázdné brány. Jenže 2 min. před koncem padla na trenéry otázka: jaké je vlastně skóre? A tak po chvilce debatování se jeden z trenérů rozhodl jít zeptat. Bylo mu oznámeno, že na tabuli je skóre správné a tak jsme chtěli dohrát za stavu 5:5.

Zápas skončil a na zápise o utkání byl výsledek 5:6 v náš neprospěch. Po debatě jsme od pořadatelského stolku odcházeli velice překvapení a to z důvodu slov jednoho z rozhodčích která zněla tak to cituji: „Tak to prostě je. Prohráli jste! Nemáte jim věřit!“ 

A tím náš první zápas skončil

O pauze, která trvala zhruba 60 min. jsme se nechali poučit od krále Google maps o jeho umění Clash Royale, ve které je podle jeho slov mistrem. Dále jsme si také stihli povídat o náročnosti středních škol a gymnázií na které chodíme a zbytečnosti předmětu chemie.

Do druhého zápasu jsme nastoupili proti papírově slabšímu soupeři Florbal Neratovice.

Od začátku utkání jsme měli navrch. Hra nás bavila, šla nám a díky instrukcím trenérů, které jsme plnili, byl na hrací ploše vidět i florbal. Utkání jsme vyhráli 9:3.

Za zmínku snad stojí jen zlomená hokejka Jakuba Vovese a ukázka pravého bontonu v podání Jakuba Jestříbka s názvem: “Proč jí oběhnout – když jí můžu vykoupat.“                                                                                             

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem hráčům protože dnes předvedli dobrý výkon. Poděkovat také musíme skvěle chytajícímu Adamovi Šejvlovi, který nám v bráně postavil betonovou zeď.  A nakonec také rodičům, kteří s námi absolvovali jak cestu, tak oba zápasy.