Další těžké zápasy Dorostenek

Po dvou týdnech se dorostenky opět vydaly na další zápasy své ligy do sportovní haly v Čakovicích. Opět je čekali dva těžcí soupeři z horní části tabulky.

V prvním zápase se holky střetly s týmem Tatranu Střešovice, který je znám svou agresivnější hrou, která nám po celý zápas dělala problémy. První třetina byla ze strany našich holek ve výborném tempu, kdy inkasovaly pouhé dvě branky.  Výpadek ve druhé třetině, se kterým se potýkáme od počátku sezóny, bohužel zhatil možnosti hezkého výsledku s tak dobrým soupeřem. Strhla se gólová smršť a výsledek po druhé třetině byl nepříznivých 1:6. Jediným gólem se po skvělém protiútoku prosadila Lucka Retová. Do třetí třetiny holky vstoupily opět výborně a vrátily se k výkonu, který předváděly v první třetině. Inkasovaly tak pouze jedinou branku a konečný výsledek zápasu tak byl 1:7.

Druhý zápas se proti nám postavily holky z Tigers a oproti minulému zápasu si na nás vzaly mnohem silnější sestavu. První třetinu jsme hráli vyrovnaný zápas a dokázali jsme i ohrozit branku soupeřek. Bohužel jsme vyrobili dvě hrubky a soupeřky nekompromisně trestaly. Nicméně holky pořád měly hlavu vztyčenou a chtěly se porvat o slušný výsledek. Tuto touhu nám bohužel sebrala druhá třetina, kdy nás soupeřky přehrály skoro ve všem a naše psychika a odhodlání hrát bylo v … ehm to tam. Po třetině jsme si řekli, že začíná nový zápas, že zapomeneme na ty dvě třetiny a půjdeme do té třetí jako do samostatného zápasu. Chvíli se nám to dařilo a chvíli jsme i drželi vedení na naší straně. Bohužel pak už jsme se prostě zlomili a poslední zbytky mentálních sil zůstaly v slzách. Hráli jsme otevřeně, a tak nám tam spadlo pár „laciných“ branek, ale pořád jsme ještě bojovali, ale existuje hranice, za kterou je strašně obtížné udržet psychickou pohodu.

Turnaj to byl velice náročný, ale z odstupem je třeba říct, že jsme se opět posunuli a hráli se soupeřkami lepší partie (ačkoliv třeba výsledek vypadá jinak). Například proti Tatranu jsme měli minimálně čtyři stoprocentní a několik méně procentních šancí, které kdybychom proměnili, tak zápas vypadal úplně jinak. V minulém zápase s Tatranem jsme neměli skoro žádné šance… Tigers jsme zase občas dokázali udržet na jejich polovině déle než pár nahrávek, což v minulém zápase jsme se proti slabší sestavě ani nedostali za půlku. JE těžké vidět pozitiva, když dostáváte na zadek, ale to neznamená, že tam nejsou. Ono to půjde, ne že ne ;-)

Autoři: Ivča a Gigi

Panthers Praha – Tatran Střešovice 1:7
Panthers Praha – Tigers FK Jižní Město 2:14