Vydařené třetí místo pro Elévy A

Na 4. turnaj, který začal netradičně v odpoledních hodinách, se Elévové A vydali do nedaleké haly SH Děkanka.

Do prvního zápasu jsme se pustili s týmem FBC Texas DDM Praha6. S tímto soupeřem jsme nehráli poprvé (v minulém turnaji jsme vyhráli 6:1), takže hráči věděli, na co si mají dávat pozor, kde má soupeř slabiny a v čem je naopak silný. I náhodný kolemjdoucí by poznal, že jejich hlavní síla byla ze střelby z dálky, z čehož Texas dal většinu svých gólů. Avšak my jako první dali gól, který nás poslal do prvního a posledního vedení v tomto zápase. Po vstřelení této branky začal „řádit“ nejlepší střelec Texasu, který ze své poloviny hřiště dokázal srovnat výsledek a následně poslat Texas do vedení. Na konci první poloviny svítilo na časomíře 3:5 v náš neprospěch. Druhá polovina nabídla hned šest dalších branek, nicméně 4 z nich pro soupeře, tedy konečný výsledek 5:9.

Našim druhým soupeřem byli Kanonýři z Kladna. Opět tým, se kterým jsme již hráli, dokonce vyhráli. Začátek zápasu byl jak ze snu, co minuta to vstřelený gól. Naši střelnici zastavili až v 6. minutě za stavu 6:0, kdy skvěle chytajícího Jóňu překvapila nečekaná střela. Do konce poloviny se skóre zvýšilo na obou stranách na 7:3. Pauza mezi polovinami soupeři velmi napomohla, neboť po začátku druhé poloviny se na nás Kladno vrhlo a chtělo ještě zachránit výsledek zápasu. Tento plán jim však překazil Jóňa svými zákroky a Vojta Ježek, který v tomto zápase rozdával góly na počkání. Druhá polovina se nám tak nevydařila jako ta první, ale i tak jsme dokázali udržet si náskok a dohrát zápas v dobrém výsledku 11:8, což nás poslalo do zápasu o 3. místo.

O třetí místo jsme si to šli rozdat s FBK Olymp Praha Zeus. Již od začátku to vypadalo na velmi vyrovnané utkání. Akci střídala akce, střely lítaly všemi směry. Bohužel Olymp byl první, který dokázal skórovat. Následně však zahrál nedovoleně vysokou holí, což automaticky znamená trestné střílení. Vybrán byl mladý střelec Kryštůfek, který se s tím nepáral a přesnou střelou srovnal skóre. Velmi vyrovnaná první polovina skončila výsledkem 2:2. Do druhé poloviny jsme naskočili rychlým gólem. Sázka s trenérem zněla, že pokud hráči první lajny dají gól do 10 vteřin po zahájení druhé poloviny, získají pytlík bonbónů. Gól ale padl ve 13. vteřině, takže hráči si odnesli z této situace „pouze“ pochvalu. Bonbóny však stejně dostanou, protože dokázali vyhrát sázku druhou. Této polovině jsme kralovali my, byli jsme lepším týmem na hřišti, což potvrzovali i góly v náš prospěch. Konečné skóre 8:5.

Chtěl bych pochválit všechny hráče za skvělý turnaj, kde dodržovali, co mají a dokázali, že to jsou budoucí hvězdy Panthers Praha. Děkujeme rodičům za podporu a brzy na viděnou na dalším turnaji, který se bude konat 9.12.

Autor: Bobr