Starší žákyně s problémy nakonec udržely nejvyšší koš

Na další turnaj se Starší žákyně vypravily do Chodova a hned v prvním zápase změřily síly s jedním z domácích výběrů.

Do zápasu jsme nevstoupili úplně šťastně, jelikož jsme prohrávali už po sedmnácti vteřinách. Následoval boj o každý míček, nejprve srovnala stav Kačka Strnadová, když vzala balónek na vlastní polovině, utekla třem protihráčkám a zavěsila, soupeř však vzápětí znovu utekl, zásluhou Lucky Retové jsme ale znovu dokázali srovnat. Pak znovu soupeř odskočil a následovala klidnější pasáž (alespoň co se týče gólů). Tu přerušila až Lůca Švachová (kategorií stále mladší žákyně), když převzala přihrávku po lajně od Terezky a trefila se přesně k zadní tyči. Pro Lůcu to byl první gól v prvním zápase za starší žákyně (přejeme, ať jí to střílí i dál). Znovu to ale byl soupeř, kdo strhl zápas na svou stranu. Naštěstí ne nadlouho, jelikož následoval gól z kategorie nadpozemských – Niky přihrála Áďe Niederlové, která si udělala dobrý den ze čtyř bránících hráček a rozvlnila síť.

O pauze v rohu si holky vyslechly pochvalu a dostali pokyn nepolevit. I ve druhé části jsme byli my tím, kdo první inkasoval. Ovšem i v tomto případě jsme nalezli odpověď v podobě rány z hole Kačky Strnadové. Poté soupeř proměnil nájezd a v tu chvíli naše stíhací jízda bohužel skončila. Ačkoli jsme si dokázali vytvořit dost šancí, tak prostřelit znovu soupeřovu gólmanku už bylo nad naše síly. Jana předvedla několik skvělých zákroků, ale bohužel i tak se nakonec nesmyslná kulička dostala do naší brány. Minutu před koncem jsme ještě zkusili jít do šesti, vytvořili jsme si tlak, který vyvrcholil tyčkou Ádi, hned z následného protiútoku jsme znovu dostali gól a to byl konec nadějí na vítězství.

I tak si za tenhle zápas holky zaslouží obrovskou pochvalu, protože sehráli vážně skvělou podívanou. I trenér soupeře podotkl, že je na holkách vidět velký progres a zlepšení, za což děkujeme.

V druhém zápase nás čekal ještě lepší soupeř, jímž byla Bohemka. Znovu jsme inkasovali hned ze začátku zápasu. Hned po obdržené brance se jako zjevení objevil na hale Michal Rupa, jenž přijížděl z elévek, ale ani přítomnost druhého trenéra nezabránila tomu že se do naší brány začal sypat jeden gól za druhým. Druhá půle i přes mírné zlepšení vypadala vcelku podobně jako ta první. ovšem nakonec jsme dokázali dát alespoň jeden čestný gól, ale zato jaký. Kačka Strnadová vzala balónek za bránou soupeře, přesně našla Kačku Formánkovou a následoval nebeský vikýř po kterém půlce haly spadla brada.

Zápas by se dal popsat jednou větou: ,,chudák Jana“. Ta totiž i přes značný počet skvělých zákroků musela lovit míček z brány víckrát, než by bylo zdrávo.

Rozhodující zápas o bytí a nebytí ve vyšším koši nás čekal soupeř nám tak dobře známý, TJ Sokol N. Strašecí. Hned v úvodu první minuty soupeř trestal naše hrubky a vstřelil gól. Ovšem rozhodčí, který gól neviděl, jej neuznal a z protiútoku jsme dali gól my. Naše strana avizovala, že soupeř opravdu dal gól, a tak skóre bylo 1:0 během 45 sekund. Když jsme dali jeden, dáme jich víc, hra se přelévala ze strany na stranu, podařilo se nám srovnat, ovšem to bylo vše a tak Jana měla plné ruce práce. Nemohla být všude a tak soupeř se po první půlce vedl 2:1. Naše hráčky dokázaly soupeře přehrávat a vzestupná tendence nám vydržela do druhé části, kdy hned po 8 sekundách hry srovnala Áďa. Naše skóre se pak podařilo změnit ještě Jennie, která překvapila hezkou střelou a obrátila tak vývoj utkání v náš prospěch. Z naší strany to ovšem nebylo všechno. Soupeř i nadále bušil, ale nás držela skvělá Jana, na kterou navázala Terezka krásnou střelou, která šla na vzdálenější tyč a znamenala vedení už o 2 branky. Soupeř vycítil šanci v naší nepozornosti a snížil na rozdílový gól, v následné powerplay nás ještě potrápil, ale nic se nezměnilo – znamenalo to naše vítězství!

Děkujeme rodičům za podporu v hledišti, a taky k premiéře Lucii Šváchové.

Panthers Praha – Florbal Chodov 5:8
Panthers Praha – FbŠ Bohemians 1:14
Panthers Praha – Sokol Nové Strašecí 4:3 (o 5. místo)