Povinná výhra s očekávaným průběhem

11. kolo Národní ligy: Panthers Praha – FbC Strakonice 11:8 (6:1, 2:2, 3:5) online

Bez urážky soupeře byl tento zápas trochu právem považován fanoušky za předem dané vítězství z povinnosti a papírově to tak opravdu bylo. Jenže často je to tak, že k těm papírovým předpokladům přibude nějaké to ALE… těch bylo tentokrát trochu víc, zmínit je třeba to, že soupeř oproti loňsku, hraje v úplně jiné části tabulky. Zmínit je potřeba také to, že nase sestava byla pro tento zápas z mnoha důvod§ značně oslabená a omlazená. Dlužno dodat, že všichni mladíci a náhradníci se svých rolí chopili naprosto zodpovědně a důstojně, kromě juniorů, jejichž čas teprve přichází, je třeba zmínit dvě legendy a sice Honzu Slavatu v bráně, který tak „pokřtil“ svou novou výstroj a Štěpána Hanzla, který byl po zápase oceněn tričkem pro klubové legendy, jelikož dosáhl obdivuhodného milníku, konkrétně 300 kanadských bodů v kariéře.

Další ALE je pak náš obvyklý průběh zápasu, který se nám často opakuje a ani tentokrát jsme v tomto nepřekvapili – tedy po první snové třetině, kdy soupeře herně i výsledkově zcela předčíme a odcházíme po zásluze s vedením 6:1, přichází útlum a celý zápas se už pak jenom dohrává a hřešíme na to, že soupeř náš malátný přístup dokáže potrestat jen z malé části… druhá třetina tak skončí vyrovnaně (2:2) a třetí tradičně prohrajeme, aby soupeř neodjížděl tak zklamaný a také z toho něco měl. Výsledkem je jednak, že si zápas děláme těžší, abychom z něj získali více zkušeností, ale zároveň se neučíme mít ho plně pod kontrolou po celých 60 minut, což se nám později vymstí a měli bychom na to, i když jsme na obligátním prvním místě, myslet.