Juniorky si jely zahrát 80 km daleko s dvěma pražskými týmy

V nedělním turnaji před adventem se mladé #princezny jely utkat v odpoledních hodinách s dvěma pražskými týmy do Ledče nad Sázavou.

První utkání z pohledu brankářky Štěpánky Klingerové:
Do první třetiny jsme nastoupily s výkonem typu probouzíme se z dlouhé jízdy po D1. Pokyny od trenérky byly jasné – pojďte zjistit, jak to hrají, ale zodpovědně. Bohužel zodpovědnosti moc nebylo a dostaly jsme zbytečné góly z nehlídaného středu. Smolná první třetina dopadla 0:4 pro Black Angels. Druhá třetina začala o něco lépe, zodpovědně se vracel útok a hlídaly jsme střed před brankou. Byly jsme i schopny vstřelit góly a to v čase 17:13 přízemní střelou z hokejky Anny Boháčové, po nahrávce Kačky Kubištové, zpoza soupeřovy brány. Po nějakých deseti minutách svitla ještě jedna, bohužel poslední, naděje tohoto zápasu, a to gól Markéty Šporové. Upřímně, konečně to trefila po jejích neustálých kličkách a pak zbytečném nahrání někam jinam. Konec druhé třetiny a na tabuli svítí skóre 2:6 stále pro BA.
Třetí třetina už byla bez štěstí na naší straně, a taky bez gólu. Napadaly jsme stále, ale ne a ne se posunout dál! Byly jsme rády, že tato třetina skončila a s ní celý zápas proti BA. Na to, že to je tým, který měl stejný počet bodů a ještě méně odehraných zápasů, tak jsme to pěkně prokaučovaly.
Zápas mohl dopadnout podstatně lépe, ale díky naším individuálním chybám, jak hráček tak i gólmana, jsme odešly ze hřiště za stavu 2:10. V zápasech se objevovaly chyby, které se teď často projevují – žádná komunikace, neobsazování hráček a špatné hlídání tyčí ze strany beků. Z druhé strany bych chtěla pochválit hlavně útok (zejména Kateřinu Kubištovou, která lítala) za napadání soupeře, v tom jsme se hodně zlepšily a máme do toho větší dravost, bez zbytečného faulování. Také bych chtěla pochválit Markétu za její kličky, ale sakra už by to chtělo STŘÍLET!

Druhý zápas z pohledu kapitánky Johny Luprichové
Před zápasem jsme měly menší motivační řeč ze strany trenérky. Pokyny pro tento zápas byly jasné – rozhodně s tímto týmem neprohrajeme! Padlo pár taktických nákresů, rozdělení lajn a šlo se na rozběhaní. Při rozběhaní byla na naší straně cítit trochu nechuť do zápasu – pro diváka nehezké. Pokřik, sprint a jde se na první třetinu!
Ta začala ve velmi vysokém tempu od obou týmů. K vidění bylo několik pěkných šancí na obou stranách, ale my měly větší štěstí a otevřely skóre zápasu. V osmé minutě se trefila po úžasném zareagování před soupeřovo brankou Kristýna Madaraszová. Sparta se ještě nedokázala z prvního gólu vzpamatovat a opět po střele Týnky se zavlnila síť za sparťanskou brankářkou. A tribuny jásají. Panterky konečně ukazují, že umí hrát pěkný, rychlý a napínavý florbal. Sparta sice dokázala vyrovnat, ale stále se nás držel duch florbalu a dravosti, nepřestaly jsme napadat a ostřelovat branku soupeřů. Bohužel v první třetině už bez gólu, skončila tedy 2:2.
Do druhé třetiny byly jasné pokyny – nevypustit to, nepřestat makat, napadat a střílet! Druhá třetina byla opět dobře odehraná a dá se říct i zodpovědně, ale s menším neštěstím – soupeř tuto třetinu vyhrál 1:2. Holky makaly, vracely se. Třetí třetina měla heslo „pojďme zabojovat o tři body do tabulky a nedat jim nic zadarmo.“ Přece jen to byla poslední třetina tohoto dne, daly jsme do toho všechno! Třetinu jsme sice vyhrály my 1:0, ale nestačilo to, bohužel.. I přes krásné napadání, střely, nahrávky a zodpovědné vrácení se do obrany, jsme pouze remizovaly :(
Hra v tomto zápase to byla velice pohledná, jak ze strany diváka, tak i ze strany hráček. Mělo to rychlost, emoce, čisté ale přeci jen drsné souboje. Kapitánka Sparty mi to později potvrdila, že jí i jejím spoluhráčkám se tento zápas líbil.
Musím holky velice pochválit! V tomto zápase bylo vidět, že je takovýhle rychlý florbal baví. Jsem ráda, že měly do zápasu chuť, i po tak ošklivé prohře před ním. Stále je ale na čem makat a zlepšovat se. Jak už bylo zmíněno – Maky musíme vrýt do hlavy, že když už se dokličkuje a obehraje všechny protihráčky a i spoluhráčky je nutné STŘÍLET. Ostatní, jako třeba Kačka, Šárka i já musíme uklidnit tu střelu a tolik nepřestřelovat, přece jen ne všechny góly musí být vždy do vinglu. Ještě jednou holkám děkuju za dnešní zápas, konečně se to hrálo pořádnou panterskou dravostí!

Hodnocení turnaje z pohledu trenérky Elišky Škvorové:
Za mě škoda prvního zápasu, který jsme z mého pohledu neodmakaly tak, jak jsme mohly. Výsledek rozhodně neodpovídá tomu, že proti nám nastoupil tým se 7 hráčkami a stejným počtem bodů v tabulce, jako jsme měly my. Tento zápas nám ukázal, kolik se toho ještě potřebujeme naučit – klidnější rozehrávku, bránění a rozehrání standardních (zdravím Ivču Miklíkovou) situací, správnou komunikaci na hřišti.
Hodnocení druhého zápasu bude o něco pozitivnější. Poprvé jsem holky viděla lítat na hřišti na 100 procent celý zápas. Daly do toho opravdu vše a chtěla bych je za předvedený výkon moc pochválit! Vracely se zodpovědně do obrany, napadaly v útoku. Podle mě nejlepší předvedená hra na hřišti, za tu dobu, co holky trénuji. Nevypustily jediný souboj, dávaly pěkné nahrávky, měly jsme šanci a soupeře jsme mnohdy zamkly na jeho vlastní polovině. Z tohohle zápasu je tedy třeba si vzít, že pokud by bylo takovéhle nasazení pokaždé, náš zisk bodů za první polovinu sezóny by mohl vypadat úplně jinak.
Děkujeme rodičům za dopravu a podporu. Těším se na viděnou příští rok. ♥

Autorky: Eliška Škvorová, Johny Luprichová, Štěpánka Klingerová

Panthers Praha – Black Angels 2:10
Panthers Praha – Acema Sparta Praha 4:4