Dvě vítězství pro Juniory.

Stejně jako o týden dříve mladší spoluhráči z dorostenecké kategorie, odehráli další dva zápasy Junioři na domácích Radlicích. A opět a znovu se potvrdilo, že domácí kluziště nám vyhovuje.

V prvním zápase nás čekal tým Vinohrad, který v bráně nastoupil s letní akvizicí Matějem Ptáčkem, který ještě loni hájil panteří svatyni. První třetina nás nezastihla v nejlepší formě a soupeř byl o několik málo procent lepší. Když Pápa rozkreslil vinohradský systém, kluci začali pomalu soupeře převyšovat a vytvářet si gólové šance, které však končily u dobře chytajícího Matese. Na druhé straně se nenechal zahanbit Kobza, ačkoli byl nakonec první, který lovil míček ze sítě, když jsme po nepřesné zadovce na střed inkasovali. Zanedlouho se nám podařilo vývoj utkání otočit, když se prosadil Hodek a následně Tvrdek, oba střelou na bližší tyčku. Vedení jsme udrželi až do 11. minuty poslední třetiny, kdy naše první lajna po faulu na soupeřova hráče odešla střídat a na hřišti byla k vidění situace Kobza proti 5 Sokolům. Jak myslíte, že to dopadlo? Ano, srovnávací brankou v naší sítí. Naštěstí zanedlouho vstřelil rozdílový gól Kája Petrák (po asistenci Mattese) a vedení jsme již udrželi.

V mezičase jsme společně diskutovali kvalitu hokejek jednotlivých florbalových značek, kdy nejvíce byl slyšet „expert“ Fanda NikdyJsemFatPipeNedrzelAleBudeToSuperHul Novosad. Petr Škoda dostal cenu za nejhoršího časoměřiče v Praze. Najvy s Filipem opravili sušák a manželé Petrákovi nám vyprali rozliše, za což ještě jednou děkujeme. Na zápas dorazil taky pointmaker Lukáš Pokorný, který včera zaznamenal 7 kanadských bodů. A měli jsme i diskotéku!

Ve druhém zápase jsme vyzvali kouzelníky z Wizards a zápas to byl vyrovnaný až do třetí třetiny. Následně se nám podařilo odskočit do vedení 5:2, a když se navíc zranil brankář soupeře (doufáme, že se nejednalo o nic hrozného), přidali jsme ještě jednu branku navíc a v utkání jsme zvítězili.

Ve výsledku tedy můžeme být spokojeni. Máme dalších 6 bodů a stále jsme nepoznali hořkost porážky. Na druhou stranu to dneska nebylo stoprocentní a bylo vidět, že se klukům nechtělo moc běhat a že nám chyběl trojlístek opor – Hudec, Tomiška, Hradec, kteří vypomáhali B- týmu můžu a nebo leželi doma s bacilem.

Děkujeme pořadatelům, rodičům, soupeřům a taky klukům, za úspěšnou neděli.

Panthers Praha vs. Tj Sokol Královské Vinohrady 3:2 (online)
Panthers Praha vs. Wizards DDM Praha 10 6:2 (online)