Béčko v Králováku za tři body z šesti

Po minulém kole zavedl los mužskou rezervu opět do Králova Dvora. Tentokráte byl rozpis nepříznivější, jelikož nás první zápas čekal již v 10:30, což bylo pro mnohé velkým problémem. Trenér si bohužel popletl čas a nedorazil. Jedna z posádek nestihla dorazit včas na sraz a hvězdný hráč nominovaný z mužského Áčka Matěj Lubenský alias Moulson dostál své přezdívce a nechal své spoluhráče a kamarády na holičkách a omluvil se 2 hodiny před zápasem, kvůli blíže nespecifikovanému zranění.

K prvnímu zápasu jsme tedy šli se dvanácti hráči do pole, ve kterých byla i hráčka našich extraligových žen Andrea Nováková. Naštěstí nás čekal nejlehčí možný soupeř a to FKÚ Ovocné Báze, který za dosavadní průběh sezóny nedokázal získat jediný bod. I přes vědomí všech hráčů, že v týmu soupeře je několik šikovných hráčů, šel soupeř hned ve druhé minutě po vyloučení Matěje Dopity do vedení. Přestože soupeř po vstřelené brance začal urputně bránit se nám podařilo rychle vyrovnat krásnou kombinací do prázdné brány. Nicméně na začátku druhé třetiny soupeř opět udeřil. Na tuto branku se nám podařilo opět velmi rychle odpovědět, když se ke střele téměř z půlky odhodlal kapitán Štěpán Hanzl a na své poměry vyslal netradičně prudkou a přesnou střelu. Bohužel jsme se nepoučili a soupeř na to ihned odpověděl další brankou. Na tu se nám nedařilo tak rychle zareagovat a trápili jsme se s obranným valem soupeře až do závěru třetí třetiny. Naštěstí se nám necelé tři minuty před koncem podařilo srovnat v přesilové hře, kdy to Zbyněk Tomiška vzal na sebe a zavěsil. Vyrovnání nás natolik povzbudilo a skóre se nám podařilo otočit. Jarda Janoušek přesnou střelou z mezikruží otočil stav na 4:3. Následně se nám podařilo ještě po krásných kombinacích vsítit dvě branky. Soupeř dokázal ještě v úplném závěru využít naší nedůslednosti v obranné činnosti a upravil stav na konečných 6:4.

V druhém zápase nás čekal o mnoho těžší soupeř SSK Future, který měl ve svých řadách i hráče s extraligovými zkušenostmi. Přestože jsme měli trochu strach ze soupeře, tak jsme šli rychle do vedení. To nám bohužel dlouho nevydrželo a soupeř rychle otočil na 3:1. Netrvalo to ovšem dlouho a skóre bylo srovnáno. Nejprve dokázal při přesilové hře Martin Vacenovský dorazit Hanzlovu střelu do horní tyče a následně Janoušek srovnal přesnou střelou na 3:3. Nedlouho poté dokázal Future znovu udeřit a následně následovala dlouhá hra soupeře v přesile, kterou se nám podařilo ustát. Soupeř měl k dispozici trestné střílení a přesilovou hru pět na tři. Do druhé třetiny jsme vstupovali za stavu 3:4, nicméně tento stav dlouho nevydržel a soupeř začal vyžívat svých kvalit. V první minutě dokázal vstřelit dva góly. Značnou soupeřovu převahu jsme přestali zvládat a to zejména psychicky. Za zmínku stojí například hlasité pokřikování zkušeného borce Martina Šády a to jak na rozhodčí, tak na své spoluhráče. Na dva rychlé góly jsme ještě dokázali odpovědět, když Janoušek napřáhl ke krásné ráně, která ještě před rozvlněním sítě „štrejchla“ Andy Novákovou. Poté následovali další tři branky soupeře a schylovalo se k debaklu. Druhé třetina skončila se skóre 5:2 pro soupeře, což svědčí o dominanci Future. Do třetí třetiny jsme vstoupili se zúženou sestavou. Skóre se nám již dohnat nepodařilo, na čemž měli podíl další dvě oslabení. Obě vyloučení byla zbytečná, jejich příčinou byla značná frustrace na naší straně. Podařilo se nám alespoň skóre upravit a vyhrát třetí třetinu 2:1, díky gólům Martina Šády. Skóre 7:10 je možná ještě milosrdné. Musíme si přiznat, že po většinu zápasu nás soupeř přehrával a nebýt Zekeho, mohl soupeř vsítit ještě více branek.

Panthers Praha B – Ovocné Báze 6:4 online
Panthers Praha B – SSK Future 7:10 online

Autor: Sagvan