Juniorská rezerva válčila na domácím kulzišti

Juniorská „G3 liga“ zavítala do našeho domácího svatostánku v Radlicích a už od rána se v hale rozjížděla pořádná diskotéka pod taktovkou DJ Syslinha. Po prvním utkání turnaje jsme vyrazili do boje i my, a to s Black Angels, kteří prozatím utržili jedinou porážku a to právě s námi.

Zápas se rozjel ve velkém stylu a po úvodním tlaku Black Angels, jsme první střelou měnili skóre, když se do víka trefil pohotově neodpočatý Lávička. Po úvodní trefě se oběma stranám splašili koně, to když střídavě pořádali bleskové výpady na obě brány a předháněli se, kdo bude u brány rychleji. V této disciplíně byli lepší Andělé a skóre do přestávky otočili, 1:2. Po přestávce se hra trochu uklidnila, pro nás bohužel až moc. Na moment jsme vypli důraznou hru a začali chodit do soubojů příliš relaxovaní, za což nás Black Angels potrestali bleskovou kanonádou a rázem to bylo 1:5. Situace začala být kritická, ale možná se Black Angels až příliš uspokojili pohodlným náskokem a dovolili nám snížit na 3:5, aby pak trochu zabrali a do další přestávky korigovali gólem na 3:6.

Po lehkém zvednutí morálky a motivační poradě ve stylu Jana Zahálky, jsme vstoupili velmi dobře do třetí třetiny a během dvou minut dotáhli skóre na 5:6, Králem a Loučkou, kteří slavili již druhý zářez v tomto zápase. Bohužel  i přes velkou snahu jsme tento zápas nedotáhli do vítězného konce a Black Angels si dokráčeli pro výhru, kterou pečetili dvěma zásahy ve třetí třetině. Velká škoda prospaného úvodu ve druhé třetině, která nakonec zápas rozhodla a také přesilových her, kde jsme nebyli schopni využít početní převahu na hřišti a spíš jsme naháněli čtveřici soupeře, jak Harry Potter zlatonku.

Před druhým zápasem nás opustil Jirka Ptáčník, který se musel hlásit na Stodole. Jeho místo zaujal maršál Školka, který nás do zápasu proti papírově slabším vosám zvládl patřičně nabudit. Hned od začátku jsme soupeře začali napadat, ten absolutně nevěděl, co dělat. Z chyb soupeře pramenila kulometná palba na jeho bránu, nicméně vzhledem k počtu šancí poměrně dlouho bez úspěchu. To se změnilo ve chvíli kdy ke střele napřáhl Vojta Horký a mířil přesně nad nohu. Asi dvacet vteřin na to našel Sysel Lávičkose, ten při první střele sice ještě síť nerozvlnil, naštěstí ale zvládl pohotově vlastní střelu dorazit. Soupeř pak sice zvládl proměnit ojedinělou šanci, ale obraz hry to nezměnilo. Poté si připsal premiérovou trefu v Panterech Adam Třesohlavý, kterému tímto gratulujeme. Nakonec ještě v první třetině proměnil nájezd specialista na tuto disciplínu Drašnar, který vyškolil gólmana výstavními jesličkami. V rohu panovala dobrá nálada a cíl zněl jasně, nepolevit a ještě nějaké gólíky přidat.

To se nám úplně nepovedlo, jelikož z nějakého nepochopitelného důvodu jsme soupeře začali pouštět do hry, a ten toho využíval. Dokonce se mu povedlo otočit skóre na 5:4 v náš neprospěch. Až minutu před koncem se probudil v této sezoně skvělé mířící Král  a srovnal stav zápasu.

O přestávce už v rohu tolik smíchu nebylo, následoval patřičný čoud a stažení na dvě lajny. To týmu očividně pomohlo, protože najednou jsme byli zase všude dřív soupeř zase postupně začal ztrácet půdu pod nohama. Nejdříve Štíbr vybídl ke skórování Lávičku, který k překonání opět potřeboval dva pokusy, nicméně zavěsil, a to se počítá. Na to tedy protivník ještě dokázal zareagovat, ale to bylo z jeho útočných choutek vše. Následně totiž kluk se čtyřkou na zádech uzmul míček soupeři a zvládl zkompletovat hattrick přesnou ranou ze střední vzdálenosti. Pak Král dostál svému příjmení a vyslal na bránu pumelici, se kterou gólman nemohl nic. Poté začal kličkovat Tonda Loučka alias Anthony Meadow, dostal se až k soupeřově bráně, přihrál Lávičkovi, a ten už pak měl lehkou práci. Čtyřicet sekund před koncem jsme dostali výhodu ještě jednoho nájezdu. K němu se postavil Ježil, pro kterého dnes byla brána zakletá a i přes dobré pokusy se ne a ne prosadit. Laserový mág tentokrát při svém pokusu zvolil kličku do forhendu, za kterou by se nemohl stydět ani hráč švédské nejvyšší soutěže, nicméně zakončil pouze do tyče, a nedokázal se tak vyrovnat specialistovi Drašnarovi. Za to si vysloužil speciální odměnu ve formě úkolu napsat report ze druhého zápasu. V závěru jsme si ještě zkusili hru 6 na 4, gól už ale nepadl.

Zápas to byl hektický a znovu nás zradila nezvládnutá druhá třetina. Upřímně, se vší úctou k soupeři, jsme měli pokračovat ve výkonu, který jsme předvedli v první části a nasypat mu tak patnáct a nenechat ho zbytečně skórovat. Na závěr děkujeme všem pořadatelům, soupeřům a fanouškům, kteří nás přišli podpořit.

Panthers Praha B – Black Angels B 5:8 (online)

Panthers Praha B – FbK Vosy Praha 9:6 (online)

Autoři: Pták, Mesut